Bogdan Zdrojewski krytycznie o kampanii KO. Pitera: Jeżeli Schetyna nie straci władzy, będzie rozłam

Bogdan Zdrojewski bardzo krytycznie ocenił kampanię Koalicji Obywatelskiej w wyborach parlamentarnych. - Prawda jest taka, ze wszyscy zyskali w tych wyborach, tylko nie my - powiedział były minister kultury zapytany, czy cieszy go wynik wyborczy Platformy Obywatelskiej. Kampanię KO krytycznie oceniła też Julia Pitera i zasugerowała nawet, że jeżeli Grzegorz Schetyna nie straci władzy w partii, to w klubie może być rozłam.

Bogdan Zdrojewski, który z okręgu nr 6 dostał się do Senatu, udzielił wywiadu "Super Expressowi". Były minister kultury bez ogródek zrecenzował działania sztabu Koalicji Obywatelskiej w wyborach do parlamentu. - Prawda jest taka, ze wszyscy zyskali w tych wyborach, tylko nie my - powiedział były minister kultury. - PiS ma większość, Lewica i Korwin-Mikke weszli do parlamentu, a PSL zrobiło bardzo dobry wynik, powyżej oczekiwań. Tylko my straciliśmy. To się samo komentuje - dodał.

"Jedyny element, który zawiódł, to Koalicja Obywatelska"

Zdrojewski przyznał rację Joannie Musze, która stwierdziła, że KO mogła wygrać te wybory. - I każde z ugrupowań zrobiło w zasadzie maksimum tego, co zrobić można było. Jedyny element, który zawiódł, to Koalicja Obywatelska - powiedział.

Zapytany, co zawiodło, były minister odpowiedział: -  Byliśmy niekonsekwentni. Nie udało nam się odzyskać wiarygodności. Byliśmy reaktywni wobec działań PiS. Bycie anty-PiS nie wystarczy. Nasz przekaz był mało klarowny i trudny do zapamiętania. I wreszcie za dużo decyzji podejmowano pochopnie i zbyt późno - stwierdził. - Nie da się ukryć, że w każdym elemencie była jakaś wada, coś zgrzytało - dodał.

Schetyna utrzyma władzę? Pitera: Wtedy będzie rozłam w klubie

Kampanię wyborczą Koalicji Europejskiej skomentowała też w wywiadzie dla Polsat News Julia Pitera, która nazwała ją "okropną". Europosłanka przekonywała, że jeśli Grzegorz Schetyna nie straci władzy w partii, w klubie "będzie rozłam".

- Bardzo wątpię, bardzo bym się dziwiła, gdyby posłowie wytrzymywali to, co się w tej partii dzieje: to jak wyglądały kluby w zeszłej kadencji, przecież posłowie o tym opowiadali, co się działo - powiedziała. - Jeżeli to posłowie wytrzymają cztery lata bez zmian, to ja zastanawiam się, w jaki sposób będą chcieli wygrać wybory, a gdyby to jakimś cudem się udało, co w tej konfiguracji jest po prostu niemożliwe, w jaki sposób chcieliby rządzić państwem - dodała.

Więcej o:
Komentarze (137)
Bogdan Zdrojewski wprost o efektach kampanii KO: Wszyscy zyskali w tych wyborach, tylko nie PO
Zaloguj się
 • ekonomiaglupcze

  Oceniono 18 razy 14

  Schetyna zdecydowanie nie jest typem frontmana ale talentu w tzw. robocie partyjnej mu nie brakuję i powinien pełnić taką rolę w PO jak Lipiński w pis

 • wychodze

  Oceniono 18 razy 10

  o Zdrojewski byly minister kultury który 6 mln zl dal księdzu na wilanowie na budowe swiatyni zabierając pieniądze dla muzeów. Przeciez KO to nie PIS. Ko jest dla ludzi....

 • 1pastafarianin

  Oceniono 19 razy 9

  Schetyna powinien odejść już przed wyborami. Pisałem o tym kilkukrotnie.
  On myśli jedynie o swoim stołku i jest beznadziejny.
  PO nigdy z nim nie będzie mieć dobrego wyniku.

 • donmarek

  Oceniono 14 razy 8

  W pełni się z Panem zgadzam! Wniosek: zmienić szefa PO !!! Jak najprędzej !!!

 • next-mcgyver2

  Oceniono 17 razy 7

  Trochę lepsza kampania, brak Schetyny i zamiast 27.4 byłoby 30 na spokojnie. A wtedy PiS nie miałby większości. To nie PiS osiągnął świetny wynik, ale KO słaby.

 • Stanisław Strączkowski

  Oceniono 17 razy 7

  Schetyna tańczył tak, jak mu Kaczyński grał, nie było o programie partii, tylko tylko anty pis

 • 1pastafarianin

  Oceniono 15 razy 7

  Wiedzieliście dobrze że Schetyna nie zrobi dobrego wyniku ale nikt nie odważył się przyjść do niego i poprosić o jego rezygnacje bo liczyliście że to co PIS robi to wystarczy by ludzie na was głosowali. To wasza wina posłowie i posłanki PO.

 • jes-ter

  Oceniono 8 razy 6

  Mają grube miliony z subwencji. Nie nauczyli się kolejnymi w ostatnich latach, że za tąkasę zatrudnić najlepiej zagranicznych specjalistów od kampanii wyborczych, tylko po raz kolejny urządzają amatorkę w stylu: - A może w ostatniej chwili wystawimy na czoło Kidawę-Błońską ? Chaos, brak pomysłu na kampanię. Mimo wszystko niezły wynik przy tak dennej kampanii. Schetyna zapowiadający wygraną w wyborach prezydenckich, gdy nadal nie widać na horyzoncie żadnego potencjalnego kandydata powoduje tylko wybuch śmiechu, choć to śmiech przez łzy.

 • michalstr3

  Oceniono 13 razy 5

  WIEDZIAŁEM że tak będzie. I że dopiero po przegranych wyborach wyciągną wnioski na temat "NIE lidera". On posiada charyzmę o ujemnych wartościach...
  Dlaczego po wyborach:(

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX