Sławomir Nitras: Zostałem dzisiaj ukarany przez marszałka. Sejm tłumaczy: To nie są sprawy nowe

"Rano dowiedziałem się, że zostałem dzisiaj ukarany przez Marszałka Sejmu Elżbietę Witek" - stwierdził Sławomir Nitras. Jednak jak dowiedzieliśmy się w Sejmie, prezydium nie nałożyło na posła "nowych" kar, a jedynie nie uwzględniło jego odwołania w sprawach z majowego i czerwcowego posiedzenia. W tym czasie marszałkiem był Marek Kuchciński.

Sławomir Nitras o karze napisał na Twitterze. "Rano dowiedziałem się, że zostałem dzisiaj ukarany przez Marszałka Sejmu Elżbietę Witek. PiS to jednak stan umysłu. Śmieszne to wszystko" - poinformował. 

Nitras jest najczęściej karanym finansowo posłem tej kadencji. Chcieliśmy go zapytać, czym podpadł tym razem, ale jak na razie nie udało nam się z nim porozmawiać. Odpowiedź dostaliśmy za to z Centrum Informacyjnego Sejmu. Okazuje się, że nie są to nowe sprawy. Chodzi o posiedzenie z maja i pamiętny "performance" Nitrasa z dziecięcymi bucikami. Przypomnijmy, w trakcie debaty nad nowelizacją Kodeksu karnego poseł po zejściu z mównicy chciał wręczyć Jarosławowi Kaczyńskiemu dziecięce buciki. - Chciałem tam postawić dziecięce buciki jako symbol tych ponad 600 dzieci, które są w raporcie polskiego Kościoła (dot. pedofilii - red.) - tłumaczył swoje intencje w Gazeta.pl.

Sławomir Nitras ukarany. CIS: Nie były to sprawy nowe

Ten manifest zakończył się dla Nitrasa obniżeniem uposażenia o połowę na dwa miesiące. Poseł odwołał się od tej decyzji, ale Prezydium Sejmu utrzymało w mocy swoją uchwałę, o czym dzisiaj został poinformowany.

CIS informuje, że druga sprawa dotyczy posiedzenia z 13 czerwca. Chodzi zapewne o komentarz Nitrasa pod adresem Michała Warchoła, podsekretarza stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości. Gdy wiceminister przemawiał, Nitras miał rzucić z trybuny: "Jesteś Warchoł nie tylko z nazwiska". Choć sam poseł zaprzeczał, by sformułowanie padło, słowa trafiły do stenogramu z obrad. Tutaj również odwołanie się było nieskuteczne i prezydium podtrzymało karę obniżenia uposażenia posła o połowę - tym razem na jeden miesiąc. "Aktualnie został poinformowany (Sławomir Nitras - red.), że Prezydium Sejmu utrzymało obie uchwały w mocy. Reasumując, nie były to sprawy nowe, nie dotyczyły też okresu, w którym funkcję Marszałka Sejmu pełni pani Elżbieta Witek" - stwierdziło w odpowiedzi CIS.

Centrum podkreśla przy tym, że ścieżka odwoławcza "nie jest procedurą fikcyjną" i "w bieżącej kadencji Sejmu Prezydium Sejmu kilkukrotnie uchylało lub zmieniało swoje uchwały o ukaraniu posłów". Dotyczyło to również Nitrasa, którego ukarano w 2017 r. obniżką uposażenia na trzy miesiące, a po odwołaniu skrócono ten okres do miesiąca.

Więcej o:
Komentarze (146)
Sławomir Nitras: Zostałem dzisiaj ukarany przez marszałka. Sejm tłumaczy: To nie są sprawy nowe
Zaloguj się
 • rocznik59

  Oceniono 108 razy 98

  A czy posłanka Pawłowicz została choć raz ukarana, za swoje chamskie komentarze na sali sejmowej?

 • krynolinka

  Oceniono 72 razy 66

  Najważniejsze, że pan Piotrowicz ma dobre samopoczucie. Walczy całe życie z opozycją. Piękna karta. Nikt go nigdy za nic nie ukarał!!!

 • ryslew2061

  Oceniono 67 razy 61

  Za PO-PSL niejaki poseł Jaki polazł do premiera Tuska i postawił przed nim słoik z jakimś robalem. Czy komukolwiek przyszło do łba, żeby go karać? Tak to jest, jak zakompleksione, służalcze śmierdziele poczują władzę.

 • gerardpolak2

  Oceniono 56 razy 50

  a kiedy deweloper będzie ukarany za zdradzieckie mordy?..... widac tutaj pisie standardy...

 • indan

  Oceniono 49 razy 45

  Pani Babojago Witek, odpowiesz za łamanie prawa i brak publikacji list poparcia do pseudo-KRS.

 • spokojny4

  Oceniono 43 razy 41

  a co z mordami zdradzieckimi??

 • 99venus

  Oceniono 40 razy 40

  To się nazywa ciągłość marszałkowska i podlość partyjna.

 • niezalany

  Oceniono 37 razy 37

  a "zdradzieckie mordy" kiedy?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX