Janusz Wojciechowski zaakceptowany na komisarza ds. rolnictwa przez komisję PE

Janusz Wojciechowski został zaakceptowany przez komisję rolną w Parlamencie Europejskim na stanowisko komisarza. Polityk został dziś po raz drugi przesłuchany przed deputowanych.

Janusz Wojciechowski po raz drugi przesłuchiwany był przez deputowanych, którzy sprawdzali jego kompetencje na to stanowisko. Polityk obejmie stanowisko unijnego komisarza do spraw rolnictwa.

Janusz Wojciechowski zaakceptowany na stanowisko komisarza ds. rolnictwa przez komisję PE

Janusz Wojciechowski został dziś zaakceptowany przez komisję rolną Parlamentu Europejskiego na stanowisko komisarza. Polski kandydat był po raz drugi przesłuchiwany przez deputowanych. Pierwsze wysłuchanie polityka zostało źle ocenione z powodu "zbyt ogólnych deklaracji, braku konkretów i nieumiejętnego komunikowania". Podczas pierwszego wysłuchania słychać było śmiech deputowanych na sali, a gdy na koniec przewodniczący komisji poprosił o brawa dla polskiego kandydata - nikt nie zaklaskał. Potem polityk został poproszony o pisemne wyjaśnienie kwestii, które zostały przez niego poruszone podczas pierwszego wystąpienia. Odpowiedzi te nie zmieniły jednak sytuacji kandydata, który musiał stawić się na drugie wysłuchanie. 

Podczas drugiego wysłuchania Janusz Wojciechowski zdecydował się wypowiadać w języku polskim. Akceptacja komisji rolnej oznacza, że dołącza on do grona ponad 20 kandydatów, którzy otrzymali pozytywne rekomendacje innych parlamentarnych komisji. Głosowanie nad całym składem Komisji zaplanowane jest na 23 października, kiedy odbędzie się sesja plenarnej Parlamentu Europejskiego w Strasburgu.

Więcej o:
Komentarze (400)
Janusz Wojciechowski zaakceptowany na komisarza ds. rolnictwa przez komisję PE
Zaloguj się
 • muzoman

  Oceniono 47 razy 25

  Wszyscy mu podpowiadali jak ma mówić i w końcu przepchnęli chłopa do następnej klasy.

 • meki_majcher

  Oceniono 43 razy 21

  Komisja przestraszyła się, że pisiory są w stanie znaleźć jeszcze głupszego...

 • ol69

  Oceniono 35 razy 19

  Boże, jaka żałosna to była przepychanka. Już po pierwszym przesłuchaniu powinien się zorientować, że wszyscy wiedzą, widzą i słyszą, że jest totalną miernotą. To, że brnął w te przesłuchania dalej, świadczy tylko o jego arogancji, braku inteligencji, wyczucia, klasy i honoru. Żenujący typ.

 • piotr33k2

  Oceniono 31 razy 13

  zaakceptowali w końcu bo musieli jakiegoś polaka z pis-u wybrać według przyjetych przez UE regulaminowych norm dotyczących obsadzania stanowisk komisarzy po ostatnich wyborach do parlamentu europejskiego . pis nie ma dobrych kadr wiec lepszy już on niż np. Jurgiel , to by była dopiero tragedia i kompromitacja .

 • plastikpiokio

  Oceniono 18 razy 12

  ale się męczył chłopina ---w koncu wyciągnęli go za te osle uszy i dali mu 3 zdwoma minusami ---wstyd koleś wstyd żeś taki tępy .

 • handzia52

  Oceniono 23 razy 11

  ale się pis...e trolle wysypały! co? prezesik mlaskaczek sypnął extra? ale nie ze swojej kieszonki głuptaski, z waszej!!!, jak każdy plusik zresztą

 • anders76

  Oceniono 21 razy 11

  Postanowiono wudocznie, ze Polska powinna posiadac choc jednego komisarza, wiec opuszczono poprzeczke. A zeby nie narozrabial, to znaczna czesc kompetencji na tym stanowisku (glownie ekonomiczne) przesunieto do innej komisji.
  Jak siedzac tam juz 2 kadencje jeszcze nie potrafi sie wyslowic po angielsku to troche cienko.

 • freud1

  Oceniono 33 razy 11

  Komisja i Ula juz przygotowali sie na tego "fachowca".
  h ttps://www.wprost.pI/swiat/10251693/nowa-ke-polski-komisarz-bedzie-mial-ograniczone-kompetencje.html

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX