Bronisław Komorowski: Jest problem z Andrzejem Dudą. Trudno to wybaczyć, odpuścić zupełnie

"Nie wybaczę Dudzie" - taki tytuł nosi rozmowa Kamili Biedrzyckiej z byłym prezydentem Bronisławem Komorowskim w najnowszym wydaniu "Super Expressu". Były prezydent nie szczędził słów krytyki pod adresem obecnej głowy państwa. - Ma, niestety, istotny udział w łamaniu konstytucji - powiedział.

Były prezydent w rozmowie z dziennikarką "Super Expressu" skrytykował rządy PiS oraz politykę prezydenta Andrzeja Dudy.

"Jest problem z panem Andrzejem Dudą"

- Aby być wiarygodnym w różnych działaniach, pomimo różnic, bo Wałęsa ma inne poglądy, Kwaśniewski inne, to we wspólnym działaniu jest przekonanie, że szanujemy demokrację. A fundamentem demokracji jest konstytucja - oświadczył Bronisław Komorowski i dodał, że tutaj "jest problem z panem Andrzejem Dudą".

W moim przekonaniu ma, niestety, istotny udział w łamaniu konstytucji. Trudno to wybaczyć, odpuścić zupełnie, bo to oznaczałoby zgodę na niszczenie demokracji

- powiedział były prezydent.

"PiS doprowadził do perfekcji umiejętność kłamania w żywe oczy"

Komorowski nie szczędził słów krytyki również pod adresem partii rządzącej. 

- PiS od czterech lat nie prowadzi polityki społecznej ani gospodarczej, tylko politykę wyborczą. Doprowadził do perfekcji umiejętność kłamania w żywe oczy, jak coś jest białe, to mówi, że czarne, a jak jest czarne, to mówi, że białe - oświadczył w rozmowie z Kamilą Biedrzycką.

Pochwalił natomiast Grzegorza Schetynę za manewr z wysunięciem na pierwszą linię partyjnego frontu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Według Komorowskiego to dowód na to, że Schetyna jest "zdolny do odpowiedzialnego przywództwa".

A jaki jest powód rosnącej wciąż przepaści pomiędzy słupkami poparcia PiS oraz opozycji?

- [Opozycja] nie potrafi sobie poradzić z monopolem informacyjnym obecnej władzy - powiedział Bronisław Komorowski. 

Więcej o:
Komentarze (402)
Były prezydent Bronisław Komorowski w wywiadzie dla "Super Expressu" skrytykował Andrzeja Dudę
Zaloguj się
 • bergstein

  Oceniono 100 razy 82

  Dla niektórych, Konstytucja nic nie znaczy. Niestety, mam wrażenie że „niektórzy” to 80% polskiego społeczeństwa.

 • wujojano

  Oceniono 61 razy 53

  Problem nie w tym, że PiS bezczelnie kłamie w żywe oczy, lecz że wyrosło pokolenie elektoratu gotowe brać te kłamstwa za dobrą monetę. W normalnym społeczeństwie skończyliby na marginesie. Widocznie "Ten kraj musi zginąć".

 • sector23

  Oceniono 53 razy 45

  Panie Komorowski! Tu nie ma co hamletyzowac i rozważać: wybaczę - nie wybaczę. Tu trzeba szykowac solidny akt oskarżenia dla Adriana, za sprzeniewierzaniu sie Konstytucji oraz czynny współudział w obalaniu stuktur, instytucji i zasad demokratycznego państwa.

 • vegemot

  Oceniono 55 razy 39

  Dokładnie, można się ich nie lubić, każdy były prezydent miał różne poglądy i sympatie ale jedno ich łączyło - dobro kraju i szanowanie prawa i konstytucji. A te buraki teraz wszystko wywracają do góry nogami, nie liczą się z nikim i niczym w rujnowaniu kraju

 • miszogun

  Oceniono 57 razy 35

  Komorowski wychował piątkę dzieci na porządnych ludzi. Lechoi Kaczyńskiemu ta sztuka nie udała się z jedną córką.

 • hen-live

  Oceniono 44 razy 34

  Panie Prezydencie Komorowski.Trzeba było dobrac sobie doradców na poziomie a nie takich którzy zmarnowali 70% poparcia jakie było przed wyborami prezydenckimi.To i fatalna polityka na wybory parlamentarne SLD Milera doprowadziło do tego że teraz PiS bolszewia niszczy kraj.

 • chateau.respawned

  Oceniono 38 razy 34

  Ponoć PiS jest teflonowy. Być może.
  Przypominam zatem, że jak się w końcu teflon zetrze to cała patelnia jest do wyrzucenia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX