Parlamentarzyści pożegnali Kornela Morawieckiego. Trumna marszałka seniora wystawiona w Sejmie

Trumna z ciałem zmarłego Kornela Morawieckiego została wystawiona w południe w Sali Kolumnowej w Sejmie. W pożegnalnej uroczystości wzięli udział m.in. premier Mateusz Morawiecki, prezes PiS oraz marszałkowie Sejmu i Senatu - Elżbieta Witek oraz Stanisław Karczewski. Do godziny 18.00 sala pozostanie otwarta dla mieszkańców stolicy. Wieczorem ruszy kondukt żałobny do Katedry Polowej Wojska Polskiego. Udział w nim zapowiedział prezydent Andrzej Duda.

W budynku Sejmu o 12:00 rozpoczęła się uroczystość pożegnania zmarłego Kornela Morawieckiego. Trumna została wystawiona w sali kolumnowej. Marszałka seniora pożegnali m.in. prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki z rodziną, a także marszałkowie Sejmu i Senatu: Elżbieta Witek i Stanisław Karczewski. Wpisy w księdze kondolencyjnej złożyli również obecni w Sejmie Andrzej Duda oraz Jarosław Kaczyński.

>>>Tuż po śmierci Kornela Morawieckiego Jarosław Kaczyński wspominał go jako człowieka niezłomnego, gotowego poświęcić wszystko dla niepodległości:

Warszawiacy też mogą pożegnać Kornela Morawieckiego

Do godziny 13:00 Morawieckiego żegnać mogą parlamentarzyści, później przy jego trumnie pełniona ma być warta honorowa. Sala kolumnowa pozostanie otwarta dla wszystkich, którzy zechcą osobiście pożegnać polityka. Następnie, o godz. 19:00, nastąpi uroczyste wyniesienie trumny z Sejmu. Kondukt pogrzebowy z udziałem najważniejszych osób w państwie (m.in. prezydenta Andrzeja Dudy) przejdzie do Katedry Polowej Wojska Polskiego na ul. Długiej.

Do udziału w kondukcie zachęcił na Twitterze Michał Dworczyk, szef KPRM.

Pogrzeb marszałka seniora w najbliższą sobotę. Spocznie na Powązkach

W sobotę o godzinie 12 odbędzie się msza pogrzebowa w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie. Następnie o godz. 15:00 na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach rozpocznie się ceremonia pogrzebowa. Będzie ona miała charakter państwowy. Organizuje ją Kancelaria Premiera.

Kornel Morawiecki zmarł w poniedziałek 30 września. Był działaczem opozycji antykomunistycznej w czasach PRL oraz założycielem Solidarności Walczącej. Był marszałkiem seniorem Sejmu VIII kadencji, od 2016 przewodniczył ugrupowaniu Wolni i Solidarni.

Więcej o:
Komentarze (93)
Parlamentarzyści pożegnali Kornela Morawieckiego. Uroczystości w Sejmie, trumna będzie dostępna też dla warszawiaków
Zaloguj się
 • kkrispl

  Oceniono 40 razy 38

  A geniusze z IPN wyjaśnią w końcu, gdzie i kiedy zawinął kasę Solidarności??? Bo chyba coś mi się wydaje, że wiadomo skąd synek miał na dobry start...

 • kurdupel_zoliborski

  Oceniono 39 razy 33

  Katotaliban to rzeczywiscie chory kraj, facia szkodnika wystawia sie jak jakiegos Stalina na lit de parade, oczywiscie za przyzwoleniem jarozbawa - to zwykly terror kaczofaszystowskich bandytow.

 • artur702

  Oceniono 26 razy 26

  Zmarł Kornel Morawiecki, miłośnik Rosji, Kremla i Putina. Marzył o uzależnieniu Polski od Rosji.

 • plac.czerwony

  Oceniono 27 razy 25

  Ten katoprawak dostąpił zaszczytów, bo jest starym Pinokia?

 • heheretyk

  Oceniono 20 razy 20

  Wystawiono trumnę... Sejm jest od ustaw, a nie od wystaw.

 • entymolog

  Oceniono 19 razy 19

  Co na to Sanepid?

 • j21p

  Oceniono 18 razy 18

  Trumna w sejmie !!

  moze jeszcze:

  trumna w banku - gdy pracownik banku umiera

  trumna w urzedzie gminy - gdy pracownik urzedu umiera

  co jeszcze wymysla???

 • j21p

  Oceniono 17 razy 17

  co za absurd -trumna w sejmie!

  tak teraz sie zegna zmarlych? w miescu pracy?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX