Prezes Iustitii Krystian Markiewicz pozwał Zbigniewa Ziobrę. Mocna odpowiedź ministra sprawiedliwości

- Pan sędzia Markiewicz w pierwszej kolejności powinien pozwać samego siebie - stwierdził Zbigniew Ziobro. W ten sposób Minister Sprawiedliwości odniósł się do pozwu skierowanego przez Krystiana Markiewicza w sprawie "szerzenia zorganizowanej nienawiści wobec niego i środowiska sędziowskiego".

Krystian Markiewicz prezes Iustitii pozwał Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę, pracowników Ministerstwa Sprawiedliwości oraz sędziów Krajowej Rady Sądownictwa za "szerzenie zorganizowanej nienawiści wobec niego oraz środowiska sędziowskiego". W swoim oświadczeniu Markiewicz zarzucił Ziobrze kompletny "brak nadzoru nad kierowanym przez niego urzędem".

Pozywam urząd Ministra Sprawiedliwości, zajmowany przez Zbigniewa Ziobrę, za kompletny brak nadzoru nad kierowanym przez niego urzędem. Pod jego okiem działała zorganizowana grupa pracowników, którzy wynosili poufne informacje i wykorzystywali je do nękania mnie. Pełną odpowiedzialność za to co się dzieje w Ministerstwie ponosi Zbigniew Ziobro

- mówił rano Krystian Markiewicz.

Do pozwu odniósł się w czwartek w Bydgoszczy sam Zbigniew Ziobro - informuje wpolityce.pl

- To kolejna akcja polityczna, która zmierza do wciągnięcia mnie w spór wewnątrz skonfliktowanego środowiska sędziowskiego - powiedział Minister Sprawiedliwości.

Pan sędzia Markiewicz powinien w pierwszej kolejności pozwać samego siebie, dlatego, że to on jest obrońcą systemowej patologii polskiego sądownictwa. Upolitycznił funkcję sędziego w sposób niebywały

- dodał.

Ziobro stwierdził także, że "wojnę wewnątrz środowiska sędziowskiego, brutalne słowa, język nienawiści rozpoczęło środowisko pana sędziego Markiewicza".

>>>Jak będzie wyglądała Polska po wyborach? Według Borysa Budki powtórka z ostatnich czterech lat nie jest wcale oczywista:

Reakcja na akcję dyskredytującą sędziów

Pozew Krystiana Markiewicza ma związek z publikacją portalu Onet.pl z sierpnia, w której opisano korespondencję, jaką z internautką Emilią miał prowadzić wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak oraz niektórzy sędziowie i urzędnicy. Rozmowa dotyczyła sposobów na dyskredytowanie sędziów krytycznych wobec zmian w wymiarze sprawiedliwości. Odpowiednie materiały miały później trafiać do dziennikarzy i internautów.

"Gazeta Wyborcza" informowała także o grupie kilkunastu sędziów, którzy mieli kontaktować się ze sobą za pomocą komunikatora internetowego. Sędziowie również planowali akcje dyskredytujące. 

W reakcji na doniesienia medialne wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak podał się do dymisji. Składając rezygnację, oświadczył jednak, że wysuwane wobec niego zarzuty są oszczerstwem

Pod koniec sierpnia sędziowie wymieniani w kontekście sprawy Emilii S. złożyli łącznie kilkadziesiąt pozwów cywilnych i prywatnych aktów oskarżenia o zniesławienie przeciwko dziennikarzom i wydawcom.

Więcej o:
Komentarze (225)
Minister Sprawiedliwości odpowiada na pozew prezesa Iustitii Krystiana Markiewicza
Zaloguj się
 • emadox1327

  Oceniono 107 razy 101

  Miller miał rację, to bezczelne indywiduum, psim swędem mgr prawa to mniej niż ZERO!!!

 • maciej-ryszard

  Oceniono 68 razy 64

  To żadna odpowiedź, to pomyje bezczelnego prostaka, który dalej obraża z poczuciem tryumfu.

 • gourmant

  Oceniono 65 razy 61

  Neron mocny jest w gębie dopóki stoją za nim służby. Ale czy zawsze będą mu wierne?

 • spokojny.zenek

  Oceniono 58 razy 54

  Bezczelna, chamska, nieakceptowalna. To na pewno. Ale "mocna"? Co to w ogóle jest? Co wy wyprawiacie?

 • chi-neng

  Oceniono 54 razy 48

  "Upolitycznił funkcję sędziego w sposób niebywały" powiedzial ZERO pod adresem Kristiana Markiewicza.
  -----
  Ach, ty szujo, gangsterze 'PG- sprawiedliwy' !
  Cyrkowcu, ktory z JK i cala jego banda zaczeliscie wasze sukcesywne upolitycznianie OD KATASTROFY SMOLENSKIEJ, POPRZEZ KONSTYTUCJE, TS, TROJWLADZE, MEDIA SADOWNICTWO!
  TY LAJDAKU, LZACY W ZYWE OCZY!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX