Janusz Wojciechowski już przegrał w Europarlamencie? "Jego odpowiedzi nie będą miały znaczenia"

Po przesłuchaniu w Parlamencie Europejskim kandydatura Janusza Wojciechowskiego stoi pod znakiem zapytania. Jak donosi korespondentka Polskiego Radia, nastawienie do niej jest negatywne i "bardzo prawdopodobne" jest wyznaczenie nowego kandydata na komisarza.

"Rzeczpospolita" poinformowała, że decyzja już zapadła i Janusz Wojciechowski nie ma szans na akceptację w Europarlamencie. Przypomnijmy: Polak jest kandydatem do objęcia teki komisarza ds. rolnictwa.

Janusz Wojciechowski sam komentuje sytuację:

Z informacji brukselskiej korespondentki Polskiego Radia Beaty Płomeckiej wynika, że ostatecznej decyzji ws. Janusza Wojciechowskiego jeszcze nie ma, ale odrzucenie jego kandydatury jest bardzo prawdopodobne w poniedziałek, na dodatkowym wysłuchaniu.

W kuluarach można usłyszeć, że negatywnie ma być też oceniona kandydatka na komisarza z Francji, która podobnie jak Polak, musi odpowiedzieć pisemnie na dodatkowe pytania.

Janusz Wojciechowski do wymiany?

Janusz Wojciechowski otrzymał 6 dodatkowych pytań i dwa dni na odpowiedź. Już w środę była znana data dodatkowego wysłuchania. To był sygnał, że dla europosłów odpowiedzi nie będą miały znaczenia i że nastawienie jest negatywne. Z informacji brukselskiej korespondentki Polskiego Radia wynika, że socjaliści, którzy negatywnie ocenili wystąpienie polskiego kandydata, podobnie jak większość grup, wczoraj w liście do kierownictwa Europarlamentu starali się złagodzić negatywne opinie, mówiąc, że Janusz Wojciechowski ma jeszcze drugą szansę. Kluczowe w tej sprawie będzie stanowisko chadeków, największej frakcji w Europarlamencie. 

Dodatkowe przesłuchania w Parlamencie Europejskim zostały przyspieszone. Miały się odbyć 15 i 16 października, ale ostatecznie zdecydowano, że odbędą się na początku tygodnia. Rozmówcy brukselskiej korespondentki Polskiego Radia twierdzą, że chcą dać czas nowej przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, albo na zmianę teki kandydata, co zapewne stanie się w przypadku kandydatki z Francji, albo jak - powiedział Beacie Płomeckiej jeden z urzędników - na zmianę kandydata co jest bardzo prawdopodobne w przypadku Polski. 

Więcej o:
Komentarze (151)
Janusz Wojciechowski już przegrał w Europarlamencie? "Odpowiedzi nie będą miały znaczenia"
Zaloguj się
 • manren

  Oceniono 52 razy 48

  Wypowiedzi Wojciechowskiego są bez znaczenia, albowiem bez znaczenia jest on sam.

 • dupazbita

  Oceniono 35 razy 33

  Audytor w Trybunale Obrachunkowym, a liczyć delegacji nie umie. Prezes PSL, a z rolnictwem na bakier. To może w przemyśle albo w nauce mu robotę znajdą, w końcu "młody, przebojowy".

 • wujekdolf

  Oceniono 39 razy 33

  czyli jednak ta "dobra zmiana" i "nowe elity" to nic nie umiejące ćwoki...

 • bigmaciek

  Oceniono 30 razy 28

  Myślał jak typowy pisowiec: bo się należało. No i klops.

 • 2fat

  Oceniono 29 razy 25

  Jakoś dziwnie kojarzy mi się z Banasiem.

 • baaag

  Oceniono 27 razy 25

  Szydło jest ze wsi, ma ryja jak oderwana od pługa i może się sprawdzić.

 • ps11111ps

  Oceniono 25 razy 23

  Jenota wystawcie! On sie na rolnictwie zna bo futro ma.
  Czeka chłopina aż Brytyjczycy wyjda z UE, nie może się doczekać, więc takie stanowisko w formie pocieszenia mu się po prostu NALEŻY. Bo to nieludzkie tak go maltretować. Spać nie może, siedzi cały czas na necie i czyta njusy czy już opuścili UE czy nie. Powinien się biedaczek domagać jakiegoś odzkodowania za straty moralne i psychiczne

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX