Nieoficjalnie: Janusz Wojciechowski bez szans na akceptację. Pogrążyło go przesłuchanie

Po tym, jak Janusz Wojciechowski słabo wypadł na wysłuchaniu przed komisją PE, Polska prawdopodobnie będzie musiała przedstawić nowego kandydata na komisarza - donosi "Rzeczpospolita", powołując się na nieoficjalne ustalenia.

We wtorek Janusz Wojciechowski stawił się przed komisją ds. rolnictwa w Parlamencie Europejskim, by odpowiedzieć na pytania europosłów na temat swojej wizji - Polak jest kandydatem do objęcia teki komisarza ds. rolnictwa. Wojciechowski nie dostał jednak zielonego światła, ma czas do wtorku na przesłanie dodatkowych odpowiedzi.

Wojciechowski, jak relacjonowały media, słabo wypadł podczas wysłuchania, często powtarzając niczym mantrę słowa o "dialogu" czy "otwartości na dyskusję". Gdy po raz kolejny powtórzył takie stanowisko, doszło nawet do tego, że europosłowie po prostu zaczęli się śmiać.

>>"Sytuacja korzystna dla PiS-u". Wybór Janusza Wojciechowskiego na komisarza komentował dr Marcin Zaborowski:

"Rz": Polska prawdopodobnie będzie musiała przedstawić nowego komisarza

Wstępnie więc zakładano, że "druga tura" może odwrócić losy Wojciechowskiego - po udzieleniu pisemnych odpowiedzi miałoby odbyć się jego kolejne wysłuchanie. Tymczasem, jak w środę poinformowała "Rzeczpospolita", taki scenariusz może w ogóle się nie wydarzyć.

Polska prawdopodobnie będzie musiała przedstawić nowego kandydata na unijnego komisarza

- czytamy na stronie internetowej dziennika. "Rz" powołuje się w tym wypadku na nieoficjalne doniesienia, które otrzymała od "dobrze poinformowanego źródła w PE". - Decyzja w tej sprawie już zapadła - oznajmił anonimowy informator. Dziennik wskazuje, że po występie w PE Wojciechowski ma po prostu "niewielkie szanse na akceptację".

Więcej o:
Komentarze (776)
Polska będzie musiała przedstawić nowego komisarza? "Rzeczpospolita": Wojciechowski do wymiany
Zaloguj się
 • lukasz_patrykus

  Oceniono 200 razy 178

  pisowskie buraki dobrze wyglądają jedynie w oprawie innych pisowskich buraków i "wisienki na torcie" ichniego prezia w pelerynce patriotycznej... teraz wiecie dlaczego cała ta banda niedojd tak pluje jadem na Tuska, najprawdopodobniej szefa wszystkich Europejskich chadeków ;-)

 • sector23

  Oceniono 145 razy 127

  Miejmy nadzieję, że niechybnie czekają, tego PiSowskiego "orła" kolejne przesluchania, po 13 października w wolnej juz Polsce

 • antoszek22

  Oceniono 128 razy 116

  Sasin jest dobry
  dostał pytania od Pereiry i wiedział ile dostają rolnicy w Holandii .

 • krynolinka

  Oceniono 117 razy 101

  Jurgiel?
  Nie ma to jak sukcesy pisiorów. Dobije Wojciechowski do Beatek. Będą w szerszym gronie szafek w szatni pilnować..

 • zipa.dumna

  Oceniono 96 razy 92

  Nie ma co się śmiać, bo sprawa jest trudna. Przecież Wojciechowski to najbardziej kompetentny członek PiS. Podobnie szefem NIK został najuczciwszy wśród pisowców.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX