Borys Budka o sprawie "paragonu hańby": Mówiłem prawdę. "Dziecko nie załapało się na refundację"

Po zaprezentowaniu przez Borysa Budkę tzw. "paragonu hańby", w sieci pojawiło się wiele komentarzy zarzucających posłowi kłamstwo. Szef resortu zdrowia Łukasz Szumowski zarzucił Budce "wprowadzanie Polaków w błąd". W środę na swoim Twitterze do sprawy odniósł się sam Borys Budka.

We wtorek odbyła się pierwsza debata przedwyborcza, którą transmitowała Telewizja Polska. Prowadził ja prezenter "Wiadomości" Michał Adamczyk. W debacie wzięli udział przedstawiciele wszystkich pięciu krajowych komitetów, które startują w wyborach parlamentarnych. W trakcie jej trwania przedstawiciel Koalicji Obywatelskiej Borys Budka zaprezentował paragon będący potwierdzeniem zakupu leku "dla dziecka po przeszczepie". Na potwierdzeniu transakcji widnieje kwota : 2082,36 zł.

"Oto paragon hańby tego rządu. Ponad 2000 zł dla dziecka po przeszczepie, które rodzice muszą wydać tylko dlatego, że ten rząd zamiast dofinansować służbę zdrowia woli wydawać na nagrody dla swoich ministrów" - mówił Budka podczas debaty.

>>Co będzie po wyborach? Borys Budka mówi o partyjnych cwaniakach:

Szumowski komentuje "paragon hańby"

Do doniesień Budki szybko odnieśli się internauci oraz czołowi politycy. Minister zdrowia Łukasz Szumowski zarzucił posłowi Koalicji Obywatelskiej "wprowadzanie Polaków w błąd".

"Panie Pośle Budka - może Pan nie zorientował, ale lek, o którym Pan mówił jest objęty refundacją i dla dzieci kosztuje 3,20" - napisał na swoim Twitterze Szumowski.

Borys Budka odpowiada na krytykę

W środę na krytykę odpowiedział poseł Borys Budka. Na Twitterze zamieścił wpis, w którym poinformował: "Mówiłem prawdę: lek trafił do 4-letniego Szymona, który przeszedł rodzinny przeszczep wątroby. Dziecko nie załapało się na refundację (...) Jego mama, prowadzi na ten cel zbiórkę pieniędzy".

Decyzją prezydenta Andrzeja Dudy wybory parlamentarne odbędą się w niedzielę 13 października. W głosowaniu Polacy wybiorą 460 posłów oraz 100 senatorów. Lokale wyborcze będą otwarte w godzinach 7:00 – 21:00.

Więcej o:
Komentarze (208)
Borys Budka: Mówiłem prawdę. "Dziecko nie załapało się na refundację"
Zaloguj się
 • remo29

  Oceniono 60 razy 44

  Halo, trolle, pobudka, jest Budka, a tu coś pusto. Bo będzie po łapach i nici ze srebrników...

 • jxl82

  Oceniono 49 razy 31

  "Czekamy na przeprosiny.." Matka dziecka też ma cię Łukaszku przeprosić?A może Szymonek też?

 • ar.co

  Oceniono 46 razy 28

  Czyli w Ministerstwie "Zdrowia" dzieje się dokładnie tak samo, jak w farmie trolli w Ministerstwie "Sprawiedliwości" - albo minister świadomie i bezczelnie łże, albo ma w firmie taki burdel (nie, tym razem to nie o prezesie NIK), że nie ma pojęcia co się w niej dzieje.

 • chi-neng

  Oceniono 44 razy 26

  "Mówiłem prawdę: lek trafił do 4-letniego Szymona, który przeszedł rodzinny przeszczep wątroby. Dziecko nie załapało się na refundację (...) Jego mama, prowadzi na ten cel zbiórkę pieniędzy".
  -----
  KACZYŃSKI, ŁAJDAKU JEDEN!
  ZAMIAST SREBRZYSTCH WIEŻ DLA ZASPOJENIA WŁASNEJ KACZEJ MAGALOMANII, DOLUŻ SIĘ DO LEKARSTWA DLA DZIECKA!

 • sawicki1

  Oceniono 32 razy 18

  Najbardziej leniwy rząd (PIS) w ostatnim 30 leciu.
  Prostych rzeczy nie potrafi załatwić.
  Ciekawe czy minister środowiska będzie zdymisjonowany za opóźnienia
  i opieszałość w przygotowaniu i decyzji wykorzystania kilku miliardów EURO
  z unii na wymianę kopciuchów.
  Unia niewykorzystane środki zamroziła, możemy je stracić.!!!

 • ajg62

  Oceniono 21 razy 17

  Bardzo sprytne - receptę może wystawić tylko lekarz mający umowę z NFX , ten lekarz ma terminy wielomiesięczne wiec albo pacjent umrze wcześniej i PIS zaoszczędzi albo wystawi pełnopłatna receptę - bardzo sprytne ze strony PIS

 • def11

  Oceniono 19 razy 15

  "Decyzją prezydenta Andrzeja Dudy wybory parlamentarne odbędą się w niedzielę 13 października. "

  Bądźcie poważni :)

 • Monika Joanna

  Oceniono 18 razy 14

  Tak właśnie wygląda pro-life w wykonaniu pis: uratuj dziecku życie, zrób przeszczep, do 100 lub 200 dni leki za grosze, a potem wybieraj, czy masz wykupić leki a braknie na chleb i dziecko umrze z głodu, czy z powodu braku leków.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX