Trumna z ciałem Kornela Morawieckiego będzie wystawiona w Sejmie. Wnioski o nazwanie ulic jego imieniem

Trumna z ciałem Kornela Morawieckiego zostanie wystawiona w piątek w Sali Kolumnowej, gdzie będą go mogli pożegnać najbliżsi współpracownicy i mieszkańcy Warszawy. Pogrzeb marszałka seniora odbędzie się w sobotę w południe. Są też pierwsze wnioski o nazwanie ulic imieniem Kornela Morawieckiego - zwrócili się z nimi dotychczas lubelski radny PiS oraz prezydent Wrocławia.

W piątek w Sali Kolumnowej Sejmu zostanie wystawiona trumna z ciałem marszałka seniora Kornela Morawieckiego, który zmarł w poniedziałek 30 września w wieku 78 lat. Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki z Prawa i Sprawiedliwości poinformował, że wniosek o wystawienie trumny w Sali Kolumnowej złożyli działacze "Solidarności Walczącej".

Kornel Morawiecki zostanie pożegnany w Sejmie. Trumna w Sali Kolumnowej

W piątek odbędzie się pożegnanie Kornela Morawieckiego przez członków rodziny i najbliższych współpracowników, a od godziny 13 Sala Kolumnowa będzie otwarta dla przyjaciół zmarłego, polityków oraz mieszkańców Warszawy i przyjezdnych. O godzinie 19 współpracownicy i przyjaciele Kornela Morawieckiego odprowadzą trumnę do Katedry Polowej Wojska Polskiego. W sobotę w południe rozpocznie się tam msza żałobna, po czym marszałek senior zostanie pochowany na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. Pogrzeb będzie miał charakter państwowy.

Są wnioski o nazwanie ulic imieniem Kornela Morawieckiego

Są już pierwsze wnioski o nadanie nazw ulic w Polsce imieniem Kornela Morawieckiego. Z pierwszym wnioskiem tego typu zwrócił się lubelski radny PiS Tomasz Pitucha.

Na zawsze zapamiętamy Kornela Morawieckiego jako człowieka na wskroś przenikniętego patriotyzmem, człowieka wolnego i kochającego wolność, który w imię wyznawanych ideałów gotów był ponosić osobiste ofiary. (...)
Wartości patriotyczne oraz wzór aktywnego zaangażowania w sprawy polskie skutecznie przekazał swojemu synowi Mateuszowi, który podczas trwania jego kadencji poselskiej został powołany przez prezydenta RP Andrzeja Dudę na premiera rządu RP

- napisał w uzasadnieniu skierowanym do rady miasta.

O chęci nazwania jednej z ulic imieniem Morawieckiego poinformował też prezydent Wrocławia Jacek Sutryk. "Chciałbym, aby Honorowi Obywatele Wrocławia na zawsze pozostali w naszej pamięci, dlatego przedłożę Radzie Miejskiej wniosek o nadanie jednej z ulic imienia Kornela Morawieckiego. Cześć jego pamięci" - napisał na Facebooku.

Więcej o:
Komentarze (235)
Trumna z ciałem Kornela Morawieckiego będzie wystawiona w Sejmie. Są wnioski o nazwanie ulic jego imieniem
Zaloguj się
 • junk92508

  Oceniono 59 razy 55

  Na Wawel...

  Głosowanie na 2 ręce to był ogromny wkład w Polską demokrację..

  Odpowiednie podejście do Rosji również...

 • musialem_zalozyc_konto

  Oceniono 49 razy 49

  Żałosne. Tak samo jak ci, który poniżej piszą, że to ja jestem żałosny i minusują mnie, bo nie mają poczucia żenady w tej sytuacji. Cóż ten człowiek wniósł godnego do polskiego parlamentaryzmu poza stwierdzeniem, że suweren jest ponad prawem, pro rosyjskim nastawieniem, głosowaniem na dwie ręce, wałek przy remoncie biura oraz parę innych dalece niestosownych sytuacji. A teraz trumna na pokaz, aby się mu kłaniać. Żałość i małość.

 • me_on_gazeta

  Oceniono 37 razy 35

  Nieprzyzwoite to. Nie pełnił żadnych funkcji państwowych, nie był też szczególnie zasłużony w inny sposób. Zarówno Order Orła Białego, jak i państwowy pogrzeb, jak i wystawienie trumny w sejmie są nie na miejscu.

 • grzela53

  Oceniono 32 razy 32

  Pan Karol Modzelewski był bardziej zasłużony dla odzyskania niepodległości Polski i co ? jaki miał pogrzeb ?

 • precz_z_komunia

  Oceniono 32 razy 30

  Halloween się zbliża :-)
  Dobrze że ktoś pomyślał o dekoracjach :-)
  Pewnie Terlecki bo on obchodzi to święto cały rok :-)

 • ps11111ps

  Oceniono 33 razy 29

  Wołajmy wszyscy jednym głosem
  WA-WEL, WA-WEL, WA-WEL, WA-WEL, WA-WEL, WA-WEL
  A potem miesięcznice

 • mlody_dron

  Oceniono 36 razy 28

  Ale jakie są konkretne osiągnięcia tego człowieka żeby nazywać ulice jego imieniem?
  Jest w stanie ktoś powiedzieć?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX