Rafał Ziemkiewicz odpowiada Rafałowi Trzaskowskiemu: pozew może Pan przysłać na adres redakcji

Rafał Trzaskowski, po publikacjach dotyczących problemów władz samorządowych z wypłatami świadczeń 500 plus, spotkał się z krytyką wśród polityków i dziennikarzy prawicy. Prezydenta Warszawy upomniał między innymi publicysta Rafał Ziemkiewicz, który nazwał polityka "złodziejem" i wezwał do "oddania dzieciom 500+".

Rafał Trzaskowski podczas wywiadu w TVN24 zapowiedział złożenie pozwu przeciwko dziennikarzowi. - Wystarczy tych kłamstw i manipulacji - powiedział prezydent Warszawy, a później dodał na Twitterze wpis, w którym napisał, że z "Ziemkiewiczem widzi się w sądzie".

Rafał Ziemkiewicz zapowiada, że "nie będzie unikał odbierania pozwu" od Rafała Trzaskowskiego

Na odpowiedź dziennikarza nie trzeba było długo czekać. Rafał Ziemkiewicz zapowiedział, że nie będzie unikał odbierania pozwu. - Pozew może Pan przysłać na adres redakcji - nie jestem z "Wyborczej" i sztuczki z nieodbieraniem kwitów są poniżej mojej godności. Ale proszę od razu przygotować dokumentację "Czajki", tęczy, 120-letnich kuratorów, kóz, palet i innych warszawskich "myków"... Będzie potrzebna! - napisał na swoim portalu społecznościowym dziennikarz "Do Rzeczy".

W kolejnych postach pisał również: "W istocie sprawą dla sądu jest pytanie, czy można nazwać złodziejem polityka odpowiadającego za ewidentne złodziejstwa kierowanej przez niego instytucji. Przecież zniknięcie kasy na zasiłek dla dzieci to tylko jedno z wielu nadużyć w platformerskiej Warszawie - a Rafał Trzaskowski odpowiada za wszystkie, także za te z czasów jego poprzedniczki HGW, którą wspierał, której rządy jako następca afirmował i nigdy nie dostrzegł potrzeby ich rozliczenia. Będzie okazja o tym wszystkim szczegółowo przypomnieć".

Rafał Trzaskowski chce pozwać Rafała Ziemkiewicza za jego poprzedni wpis, w którym nazwał prezydenta Warszawy "złodziejem". Wszystko z powodu ostatnich publikacji medialnych, w którym między innymi władze stolicy skarżą się na zbyt późne przekazywanie pieniędzy na 500 plus przez rząd, co utrudnia wypłacanie ich w terminie oraz planowanie budżetu miasta. W rozmowie w TVN24 prezydent Trzaskowski zapewniał, że popiera przyznawanie świadczenia, jednak zwraca uwagę na konieczność przekazywania ich z wyprzedzeniem do samorządów.

Więcej o:
Komentarze (438)
Rafał Ziemkiewicz odpowiada Rafałowi Trzaskowskiemu: pozew może Pan przysłać na adres redakcji
Zaloguj się
 • budyn222

  Oceniono 198 razy 174

  Nie ziemkiewicz. Trzaskowski nic nie musi przygotowywać. To ty musisz udowodnić teraz, że on jest złodziejem.
  Szykuj kasę dla dzieciaków "dziennikarzu".

 • manren

  Oceniono 140 razy 126

  Ziemkiewicz będzie przed sądem musiał udowodnić, że pan Trzaskowski jest złodziejem. Jeżeli nie będzie mógł wskazać prawomocnego wyroku sądu, to niewidomym dzieciom z Lasek będzie łatwiej żyć.

 • dziadwawelski

  Oceniono 82 razy 70

  Uczynna skokowa dziewka ;-))))) 2 miliardy nie poszły na marne ;-) Poszły na propagandzistów ;-)

 • jac_l_w

  Oceniono 68 razy 62

  Nazwał Trzaskowskiego złodziejem w sprawie pieniędzy na 500+. Czajka ma się do tego tak samo, jak praca Ziemkiewicza dla Agory kilkanaście lat temu - nijak.

 • jm29gordon

  Oceniono 63 razy 53

  Za nazwanie kogoś „złodziejem” bez prawomocnego wyroku sądowego, powinna być surowa kara. Co najmniej wysokości tzw. „Ukradzionych” pieniędzy.

 • mikejar

  Oceniono 53 razy 43

  Ziemkiewicz bral nauki w sprawie ZLOZIEJA od ALFONSA BANASIA , PRAWDOMOWNGO MORAWIECKIEGO , albo KRYSZTALOWEO KACZYNKIEGO.
  Intelekt ma POROWNYWALNY z SUSKIM , SASINEM albo GLINSKIM.

 • bigmaciek

  Oceniono 45 razy 41

  Ziemkiewicz chyba zapomniał, że to on musi przekonać sąd. Ta tyrada świadczy o tym, że żadnych argumentów dla sądu nie ma więc trzeba poruszyć wszystko. Może coś chwyci.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX