Debata TVP, komentarze: Kosiniak-Kamysz nokautuje Sasina. "Sumienie macie wybrudzone ruskim węglem"

Lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz rozpoczął debatę przedwyborczą w TVP mocnym akcentem: zapytał, dlaczego w debacie nie wystąpili liderzy innych partii, z Jarosławem Kaczyńskim włącznie. Kosiniak przyniósł również do studia "Pakt dla zdrowia" i podsunął go do podpisania przedstawicielowi PiS. Zdaniem publicystów lider PSL zdecydowanie ukradł szoł konkurentom.

Władysław Kosiniak-Kamysz (KP PSL), Jacek Wilk (Konfederacja), Andrzej Rozenek (SLD), Borys Budka (KO) oraz Jacek Sasin (PIS) - to oni wzięli udział w przedwyborczej debacie w Telewizji Polskiej.

Jacek Sasin: Wszystko pierdyknęło

Władysław Kosiniak-Kamysz wytknął przedstawicielowi partii rządzącej, że to za pierwszych rządów PiS podpisano niekorzystne umowy gazowe z Rosją.

- Jeśli chodzi o ruski węgiel to jest wyrzut waszego sumienia, to jest węgiel który w milionach ton przywozicie do Polski. Sumienie macie wybrudzone ruskim węglem, który nas truje, mieliście wprowadzić embargo i tego nie zrobiliście – mówił oskarżycielsko Kosiniak-Kamysz.

- Lider PSL jest ostatnim, który może mówić o sprowadzaniu ruskiego węgla do Polski. To wy, panie wicepremierze w rządzie Tuska, doprowadziliście do upadku polskiego górnictwa - odgryzł się na to Jacek Sasin. Po chwili przypomniał, jak w jego ocenie, wyglądało zarządzanie polskim górnictwem przez rząd PO-PSL: - Siedzieli, lulki palili, aż wszystko pierdyknęło.

Twitter: Kosiniak pozamiatał

Komentarze na Twitterze nie pozostawiają wątpliwości: "dobra wrzutka", "zamiótł podłogę zawodnikiem Sasinem".

Dariusz Klimczak z PSL stwierdził, że przedstawiciel PiS został "znokautowany już w trzeciej rundzie":

Michał Kolanko stwierdził, że PSL ma szansę na swoje "momentum":

"Sumienie macie ubrudzone ruskim węglem" - tę wypowiedź Kosiniaka pochwalił Jakub Majmurek:

Najmocniejszy komentarz zaprezentował Wojciech Szacki: "zamiótł zawodnikiem Sasinem podłogę":

Więcej o:
Komentarze (243)
Władysław Kosiniak-Kamysz najlepiej oceniany spośród uczestników debaty przedwyborczej w TVP
Zaloguj się
 • jac_l_w

  Oceniono 52 razy 38

  Najwyraźniej Sasin nie był przygotowany na taki atak potencjalnego koalicjanta.

 • goldberg

  Oceniono 45 razy 37

  Szukam pokoju do wynajęcia na godziny oczywiście w celach czysto modlitewnych. Najlepiej w Krakowie.

 • krynolinka

  Oceniono 49 razy 33

  Pierdyknęli Sasinem o podłogę. Ale dziwne, że Wojciechowski dzisiaj umoczył tyłek w PE w kwestii rolnictwa.. a Sasin jako jedyny sypał kwotami w kwestii dopłat do hektara..
  Manipulacja rządowego telewizora na maksa.

 • 1utek

  Oceniono 34 razy 28

  A mnie by interesowały poglądy przedstawicieli poszczególnych partii na temat dalszego finansowania z kasy państwowej kościoła katolickiego w tym kwestia prezentów dla pana Rydzyka.

 • ona_ona_80

  Oceniono 33 razy 27

  Budka był najlepszy, Rozenek niestety taki sobie, szkoda, że Zandberg nie przyszedł. Ale Sasin leżał i kwiczał. Kwi kwi kwi panie ładny z brudnym sumieniem! Hahaha, piękne to było. Spocony i zdenerwowany Sasin, widok bezcenny

 • emeni

  Oceniono 30 razy 24

  Jak dla mnie Kamysz nieco zbyt emocjonalnie i z użyciem zbyt dramatycznych słów, ale w sumie niezle. Budka bardzo dobrze i w mojej opinii był najlepszy. Wyważony, konkretny, przygotowany. Wilk tez dobre wrażenie. Rozenek niezle, troche się plątał i nie uniknąl wstawiania drętwych frazesów, choć to robili akurat wszyscy, w mniejszym lub większym stopniu. Szkoda, że lewica Zanberga nie wystawiła do debaty.
  Najgorzej Sasin. Stara śpiewka, nic nowego, gubił się i chyba w ogole nie przygotował. Wszyscy używali drętwych haseł wyborczych i nie mogli sie powstrzymać przed chrzanieniem truizmów. Bleee

 • hastatrespasos

  Oceniono 27 razy 21

  Zamiecenie podłogi w kurskiej TV Sasinem to fajnie. Ale za mało. Trzeba tak samo potraktować przede wszystkim dzioboustego oberprezesa Kaczograndy, aby zamiatał nie tylko studia telewizyjne, lecz także redakcje wszystkich redakcji pism którymi ciągle pomiata.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX