Ziemkiewicz nazwał Trzaskowskiego "złodziejem" i wezwał, by "oddał dzieciom 500+". Prezydent zapowiada proces

Rafał Trzaskowski zaalarmował, że rząd przekazuje pieniądze samorządom za późno, przez co w niektórych miastach jest problem z terminowym wypłacaniem świadczenia 500 plus. Skomentował to Rafał Ziemkiewicz, który nazwał prezydenta Warszawy "złodziejem". Polityk zapowiedział, że wytoczy publicyście proces.

W piątek w "Dzienniku Gazecie Prawnej" pojawił się artykuł na temat problemów z wypłacaniem świadczeń 500 plus w stolicy. Według władz Warszawy przyczyną jest to, że samorządy otrzymują zbyt małe środki od rządu, dlatego konieczne jest m.in. zwiększenie dotacji. W poniedziałek do tego materiału odniósł się Rafał Trzaskowski. Prezydent Warszawy poinformował, że samorządy otrzymują pieniądze od rządu "w ostatniej chwili":

Pieniądze za wrzesień zostały przekazane w ostatniej chwili (...). Nie rozumiem, dlaczego nie można było przekazać pieniędzy na cały rok. Dalej nie ma pieniędzy na październik, listopad i grudzień. W momencie, kiedy te pieniądze się pojawią, natychmiast je wypłacamy, tylko problem jest taki, że te pieniądze powinny być przekazywane znacznie wcześniej.

Ziemkiewicz nazywa Trzaskowskiego złodziejem. Prezydent Warszawy zapowiada proces

Jak podaje TVN Warszawa, stolica miała dostać około połowy kwoty potrzebnej do wypłacenia 500 plus. Prezydent Warszawy we wrześniu wysłał do premiera Mateusza Morawieckiego i ministerstwa finansów pismo dotyczące konieczności zwiększenia planu dla Warszawy, ponieważ dotychczasowa kwota "nie zabezpiecza potrzeb mieszkańców".

Do wypowiedzi Rafała Trzaskowskiego odniósł się Rafał Ziemkiewicz, który w odpowiedzi na kondolencje prezydenta Warszawy po śmierci Kornela Morawieckiego napisał: "Sądzę, że uczeń prof. Geremka wie doskonale, iż stosując taką frazę, w istocie napisał: nie był bohaterem, choć wielu się tak wydawało - i że nie zrobił tego niechcący. Cóż, pies cię trącał, Trzaskowski: oddaj złodzieju dzieciom ich 500+".

W rozmowie na antenie TVN24 prezydent Warszawy zapowiedział już, że wytoczy proces przeciwko dziennikarzowi "Do Rzeczy". Dodatkowo Rafał Trzaskowski podkreślił, że miasto chce wypłacać świadczenia "i staje na głowie", by wypłacać je o czasie. Polityk odniósł się także do oskarżeń prezesa Prawa i Sprawiedliwości. Jarosław Kaczyński stwierdził, że pieniądze na 500 plus dla mieszkańców Warszawy zostały przekazane, a problemem jest tutaj polityka. - Wszystkie pieniądze, które są potrzebne na to, by 500 plus było w Warszawie wypłacane, zostały przekazane władzom miasta. Ostatnia transza 26 września. Nie ma żadnych przeszkód, jest tylko polityka - powiedział. Trzaskowski podkreślił, że odpowiedzi w sprawie świadczenia oczekuje od rządu, a nie prezesa PiS.

Więcej o:
Komentarze (770)
Ziemkiewicz nazwał Trzaskowskiego "złodziejem" i wezwał, by "oddał dzieciom 500+". Prezydent zapowiada proces
Zaloguj się
 • cezaryk

  Oceniono 223 razy 203

  Ziemkiewicz... to ten facet, który gwałcił nieprzytomne dziewczyny na imprezach?

 • puuchatek

  Oceniono 196 razy 176

  W takich chwilach żałuję, że nie ma w Polsce takiego systemu prawnego jak w USA - żeby takiego pana Ziemkiewicza można było pozwać na grube miliony.

 • chi-neng

  Oceniono 165 razy 149

  Czas najwyzszy, by dac nuczke tej "mordzie zdradzieckiej i kanalii" (cyt JK) , ktora juz dawno pobila wszelkie rekordy bezczelnosci.
  Tak trzymac, panie prezydencie Warszawy.

 • 333a3

  Oceniono 156 razy 142

  Panie Trzaskowski nie zapowiadaj tylko złóż, bo tej kanalii się to należy.

 • mikejar

  Oceniono 135 razy 121

  Ziemkiewicz zadzwon do ALFONSA BANASIA to podobno KRYSZTALOWY ZLODZIEJ.

 • jaja-kaczora

  Oceniono 88 razy 86

  Elyta PiScielstwa: kwiat dziadowstwa i sutenerstwa

 • 1moja

  Oceniono 90 razy 82

  "...Ziemkiewicz nazwał Trzaskowskiego "złodziejem"..." Kaczynski macht frei.
  Przegonilismy naziste, przegonilismy komuniste, przegonimy i kaczyste.

 • robson15

  Oceniono 91 razy 81

  Mam nadzieję ze faktycznie Trzaskowski pozwie tego oszołoma Ziemkiewicza i zostanie zasądzona duża kara finansowa. Tak duża by został tylko w dziurawych skarpetkach. Póki co mgr Zero jeszcze nie zdążył spacyfikować wszystkich sądów na wzór prokuratury.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX