"Po wyborach jedno z nas będzie tworzyło nowy rząd". Kidawa-Błońska chce debaty z Kaczyńskim

- Po wyborach jedno z nas będzie tworzyło nowy rząd i odpowiadało za losy Polaków, dlatego pokażmy, że w tych ważnych sprawach potrafimy rozmawiać - powiedziała Małgorzata Kidawa-Błońska, kandydatka KO na premiera, ponownie apelując do Jarosława Kaczyńskiego, by stanął z nią do debaty przedwyborczej.

Wybory parlamentarne już za dwa tygodnie, niedziela w polityce przebiega więc pod dyktando konwencji i konferencji poszczególnych partii. W trakcie wystąpienia kandydatka Koalicji Obywatelskiej na premiera Małgorzata Kidawa-Błońska zapewniała, że zarówno ona, jak i jej formacja, zwycięży w tych wyborach.

Wicemarszałek Sejmu ponownie zaapelowała za to do prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego, by ten przyjął jej propozycję i spotkał się z nią w debacie przedwyborczej.

Chcemy rozmowy. Polacy chcą, żeby politycy ze sobą rozmawiali. Dlatego apeluję i proszę pana prezesa Kaczyńskiego, żeby spotkał się i porozmawiał ze mną na tematy, o których mówimy w tej kampanii bardzo dużo.

- powiedziała Kidawa-Błońska. Dodała później: - Po wyborach jedno z nas będzie tworzyło nowy rząd i odpowiadało za losy Polaków, dlatego pokażmy, że w tych ważnych sprawach potrafimy rozmawiać.

Gdy dziennikarze dopytywali Małgorzatę Kidawę-Błońską o pomysł debaty z Kaczyńskim, ta odparła, że "szefowie i liderzy PiS unikają debat".

Wybory parlamentarne. Niszczone są materiały wyborcze kandydatów KO

Kidawa-Błońska odniosła się też do serii ostatnich wydarzeń: Koalicji Obywatelskiej donoszą, że w wielu miejscach w kraju niszczone są ich materiały wyborcze, plakaty, banery, standy.

W sobotę poseł PO Artur Gierada zapowiedział zgłoszenie sprawy policji i prokuraturze: stand przedstawiający jego postać, z urwaną głową, został "powieszony" na drzewie.

Apeluję do władz PiS o zwrócenie uwagi swoim kandydatom, czy osobom działającym w kampanii, by przestali niszczyć banery konkurencji. Szanujmy się

- mówiła kandydatka KO na premiera.

Więcej o:
Komentarze (183)
Wybory parlamentarne 2019. Małgorzata Kidawa-Błońska chce debaty z Jarosławem Kaczyńskim. "Po wyborach jedno z nas będzie tworzyło nowy rząd"
Zaloguj się
 • acototak

  Oceniono 40 razy 26

  Kaczyński panicznie boi się dyskusji z prawdziwymi ludźmi.
  Jeżeli wypowiedź to tylko z trybuny, jeżeli wywiad to tylko z "dziennikarzem" TVP, a debatować może z kimś komu najpierw wyłączą mikrofon.

 • pysio62

  Oceniono 39 razy 21

  Kaczynski jeszcze dzisiaj jak sobie przypomnni debate z Tuskiem, w czasie ktorej Tusk go doslownie "rozjechal", to trzeba mu zmieniac pampersa, wiec nie ma na co liczyc.

 • pysio62

  Oceniono 31 razy 19

  Ktos napisal: PiS= Afera lekowa, Afera śmieciowa, Afera Węglowa, Katastrofa Służby zdrowia, Afera SKOKów, Afera Kuchciński Travel, Afera Dwóch Wież, Afera KNF, Afera w NBP, Afera hejterska w Ministerstwie Sprawiedliwości, Afera malwersacji Funduszu Narodowego, Afera Banasia, Łamanie Konstytucji przez PiS i prezydenta. Z obiecanych 100000 mieszkań na wynajem zbudowano 260, Obiecany 1 milion polskich samochodów elektrycznych jeżdżących po drogach w 2025 - nie zbudowano do dziś nawet PROTOTYPU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Do tego budowa 3 elektrowni atomowych, przekop Mierzei Wiślanej, Tunel w Świnoujściu, budowa polskiego promu pod który stępka zdążyła już zardzewieć, oraz suche wodowanie polskiego lodołamacza sklejonego taśmą lepiąca, wyburzenie nieużywanego dotąd z powodu braku pasażerów terminala lotniska w Radomiu i budowa na tym miejscu nowego terminala - choć nadal nikt z tego lotniska nie chce latać, budowa Centralnego Portu Lotniczego na slajdach PowerPoint. Po prostu Państwo z tektury - chcesz to zmienić, NIE GŁOSUJ NA PIS

 • pysio62

  Oceniono 26 razy 18

  Ktos napisal: Widziałem w sieci doskonały rysunek: ksiądz na początku mszy zapowiada: "Dzisiejsza msza święta zawiera lokowanie produktu" -- a w tle logo PiS-u.

 • tetradrachma

  Oceniono 24 razy 16

  Cała, powtarzam CAŁA, ideologia PiS …..zbudowana jest na KŁAMSTWIE . Nie tylko "smoleńskim", ale mimo wsparcia polskiego KK, jest - niemoralna, antydemokratyczna i antypolska. Dlaczego ?! Dzieli Polaków na "sorty", odwołuje do najbardziej niskich instynktów: zabierz bogatemu, nie PRACA, NAUKA, a wiara, jest źródłem dobrobytu.

 • yaspiman

  Oceniono 27 razy 15

  nie ma szans na debatę Pani Małgorzato. konus panicznie boi się kobiet, boi się odpowiedzialności, boi się .... właściwie on wszystkiego się boi.

 • ossmolony

  Oceniono 13 razy 13

  On boi się kobiet, a tym bardziej mądrych i kulturalnych na których tle uwidoczniło by się jeszcze jaskrawiej jego prostactwo . Zdając sobie sprawę ze swojego kołtuństwa i braku panowania nad własnymi emocjami znajdzie zawsze dziesiątki wymówek unikając , jak ognia debaty z Panią Kidawą -Błońską bo to nie jest mężczyzna - to jest tylko tchórzliwy śmieć bojący się odpowiedzialności, a nawet stawienia czoła kobiecie .

 • pysio62

  Oceniono 14 razy 12

  Nie będzie bilansu seniora w Warszawie. Program badań profilaktycznych dla osób w wieku 70 i 80 lat nie uzyskał akceptacji Ministerstwa Zdrowia i podległej resortowi Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji. Powód: przez program mogą zwiększyć się kolejki do lekarzy. Swoją opinię rządowa Agencja tłumaczy w sposób kuriozalny. Agencja zarzuca stołecznemu programowi zły dobór populacji docelowej: to seniorzy w wieku 70 i 80 lat.
  W opinii czytamy, że do grupy, która miałaby zostać w ramach programu przebadana, włączono również populację bezobjawową, a to może - według Agencji - skutkować wręcz "nadwykrywalnością poszczególnych jednostek chorobowych".
  Oznacza to ni mniej, nie więcej: im więcej osób zostanie przebadanych - tym więcej chorób może zostać wykrytych.
  A to - zdaniem Agencji i resortu zdrowia - może przyczyniać się do "pogłębienia trudności w dostępie do świadczeń NFZ" przez zwiększenie kolejek do specjalistów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX