Jest wniosek o unieważnienie mandatów europosłów PiS. "Czuję się mocno rozbawiony"

W Parlamencie Europejskim złożono wniosek o unieważnienie mandatów europosłów PiS wybranych w tegorocznych wyborach. Powód? Mieli uzyskiwać wsparcie od mediów publicznych w trakcie kampanii. Autorzy pisma nie ukrywają, że wniosek jest bezprecedensowy, tymczasem politycy PiS nie kryją rozbawienia całą sprawą.

Organizacja Obserwatorium Wyborcze, zajmująca się - jak można wyczytać na jej stronie - "oceną zgodności prawa wyborczego i procesu wyborczego z podstawowymi zasadami demokracji", na początku września tego roku ruszyła z akcją mającą na celu unieważnienie mandatów europosłów z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Zbiórkę podpisów pod takim wnioskiem reklamowano hasłem "Pomóż wyrzucić uzurpatorów z Parlamentu Europejskiego".

Europosłowe PiS zostali wybrani dzięki zmasowanej propagandzie państwowej (robionej przede wszystkim przez TVP), a więc w sposób niespełniający standardów demokratycznych. Ich mandaty powinny więc zostać unieważnione

- takimi słowami zapowiadano akcję. W sobotę w TOK FM, jeden z przedstawicieli Obserwatorium, autor wniosku, Marcin Skubiszewski, przekazał, że złożył już taki dokument w Parlamencie Europejskim, liczy on 88 stron i ma być procedowany w październiku. - Taki wniosek jest absolutnie bezprecedensowy, nie było jeszcze w PE czegoś takiego - mówił w rozgłośni.

Czarnecki kpi: Talent do pisania scenariuszy do komedii

Jeden z 27 obecnych europosłów Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Czarnecki, nie krył rozbawienia całą sytuacją. W rozmowie z Wirtualną Polską ocenił, że Marcin Skubiszewski ma "talent do pisania scenariuszy do komedii" i w tej materii "jest przed nim duża przyszłość".

Ma predyspozycje do tworzenia absurdalnych sytuacji i budowania wokół tego intryg. Jak słyszę o takim wniosku, to czuję się mocno rozbawiony

- powiedział Czarnecki.

Więcej o:
Komentarze (257)
Jest wniosek o unieważnienie mandatów europosłów PiS. "Czuję się mocno rozbawiony"
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 140 razy 114

  Równie rozbawiony jak wtedy gdy wyleciałeś z funkcji vice przewodniczącego PE, Riczardzie jesteś?

 • polakadam

  Oceniono 97 razy 79

  Będą procedowac w październiku. Przynajmniej Europa się dowie jak działa kacza propaganda w mediach tzw publicznych.

 • hatakumbamatata

  Oceniono 79 razy 65

  Juz nie raz pisalem , ze dla czlonkow tej organizacji przestepczej jest kryminal a nie salony
  w Brukseli.

 • niktwazny126

  Oceniono 69 razy 55

  Tacy reprezentacyjni, tacy wykształceni, poligloci, inteligencja sztandarowa PiS, eleganccy, zadbani i kulturalni oraz wzorce dyplomacji- nasz towar eksportowy. Jakze takich odwoływać i Europę pozbawiać takich skarbów?

 • yaspiman

  Oceniono 55 razy 49

  unieważnienie mandatów dla tej zgrai błaznów. nic piekniejszego nie mogł by sie wydarzyć.

 • lech17

  Oceniono 50 razy 44

  Marian? Paolo dzwoni. Jak to, skąd dzwonię? Z burdelu dzwonię. Ty, jakiś koleś jest do ciebie. Chyba go do NIK-u poślę

 • guru133

  Oceniono 43 razy 39

  Rozbawionym euro osłom z PiS dedykuję cytacik, tytuł opery "Śmiej się pajacu".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX