CBA: Radny z Obornik zatrzymany na gorącym uczynku. Miał przyjąć 110 tysięcy zł łapówki

Centralne Biuro Antykorupcyjne na gorącym uczynku złapało jednego z radnych Rady Miejskiej w Obornikach. Mężczyzna przyjmował łapówkę w zamian za pośredniczenie w planach zagospodarowania miasta.

Funkcjonariusze CBA pod nadzorem prokuratury z Poznania prowadzili postępowanie dotyczące korupcji i powoływanie się na wpływy w instytucjach samorządowych w miejscowości Oborniki w województwie wielkopolskim. W sprawie zatrzymane zostały dwie osoby.

Oborniki. CBA zatrzymało radnego, który przyjmował łapówkę

Jednym z nich jest radny Rady Miejskiej w Obornikach, który został zatrzymany w momencie przyjęcia 20 tysięcy złotych łapówki. Wcześniej mężczyzna przyjął 10 tysięcy złotych, a docelowo łapówka miała wynieść około 110 tysięcy złotych.

W zamian za to radny Obornik miał się zobowiązać do pośredniczenia w uchwaleniu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w sposób, który umożliwiałby rozpoczęcie inwestycji budowlanej przez jedną z firm z województwa wielkopolskiego. Drugą zatrzymaną osobą jest pośrednik, który przekazał politykowi pieniądze.

Funkcjonariusze CBA przeszukali urzędy miasta i gminy Oborniki oraz mieszkania zatrzymanych. Mężczyźni trafią do prokuratury, gdzie zostaną im postawione zarzuty.

Więcej o:
Komentarze (35)
CBA: Radny z Obornik zatrzymany na gorącym uczynku. Miał przyjąć 110 tysięcy zł łapówki
Zaloguj się
 • rafaborek

  Oceniono 9 razy 7

  Zadna partia. Komitet wyborczy Tomasza Szramy. burmistrza Obornik.

 • maxym9

  Oceniono 9 razy 5

  Niech zgadnę - ten radny to PiS? Bo o przynależności partyjnej cisza

 • remo29

  Oceniono 4 razy 4

  Tymi groszami chcą przykryć Pazernego Mariana? Heh, nawet śmiechłem...

 • brutalnaprawda

  Oceniono 6 razy 4

  Reasumując , przytulił 30tysi (chciał przytulić 110tysi) "służby" dały radę ...i dobrze...popieram...tylko niech te same służby wytłumaczą dlaczego "blotki" wpadają w ich ręce a "tuzy" wolno się przechadzają (oops, palnąłem - są wożone, za naszą kasę, limuzynami lub transportem powietrznym) ...jak się ma nawet 110 tysi do milionów-miliardów, które od kilku lat nam kradną "ludzie u steru" ...i jeszcze: niech mi ktoś wytłumaczy, jakiego guana jeszcze trzeba (by wypłynęło ... bo, to co wypływa, to tylko cząstka) żeby ludzie zrozumieli potrzebę odpowiedzialności za swój i potomnych los ? By ryszyli doopy i poszłi na wybory oddając głos na każdą inną opcję, niż ta która obecnie tak jawnie ma nas w D, która "żyje i króluje" wyłącznie dla nasycenia siebie i swoich "bliskich" ....Kiedyś , walczyliśmy o demokrację....dzisiaj okazało się, że tylko nieliczni mogą na niej coś ugrać (dla siebie) ...Czy naprawdę jesteśmy narodem, który tylko może żyć w "zamordyzmie" ? Tylko na to nas stać ? Wykopmy zło z naszej ziemi (choćbyśmy czasem sami siebie mieli kopnąć w doopę ...za lenistwo i spolegliwość) !

 • idioteka-narodowa

  Oceniono 8 razy 4

  Łapówka kontrolowana i wręczona przez funkcjonariusza CBA? Taki numer kiedyś zrobił Kamiński z Lepperem,finał pamiętamy. Odwracanie uwagi od p.Banasia nie wyjdzie wam.

 • macwies

  Oceniono 6 razy 4

  A pancerny Maria na wolności

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX