Ciął plakaty opozycji w Janikowie. Złapała go policja. Krzysztof Brejza: To krewny działacza PiS

Policja z Janikowa zatrzymała mężczyznę, który od kilku tygodni ciął nożem plakaty polityków opozycji, w tym Krzysztofa Brejzy. Sprawca został schwytany. Poseł KO donosi, że to członek rodziny lokalnego działacza Prawa i Sprawiedliwości.

Krzysztof Brejza poinformował na swoim koncie na Twitterze, że policji udało się uchwycić wandala, który od kilku tygodni niszczył plakaty opozycyjnych polityków w Janikowie w województwie kujawsko-pomorskim. Poseł napisał:

Ku przestrodze. Ujęto sprawcę zniszczenia kilkudziesięciu moich banerów w Janikowie regularnie niszczonych w ciągu ostatnich tygodni.

Dodał też, że sprawca jest spokrewniony z lokalnym politykiem PiS:

To krewny ważnego działacza PiS z Janikowa, został zatrzymany na gorącym uczynku z nożem w ręku.

Nie tylko w Janikowie dochodziło do podobnych incydentów. Zdjęcia pociętych plakatów i banerów wyborczych w Rewie pokazywała także Barbara Nowacka. - Jeśli myślicie że tym nas zatrzymajcie, to jesteście w błędzie. Będą nowe bannery - skomentowała incydenty Nowacka.

Plakaty polityków PiS też są niszczone

Faktem jest jednak, że niszczone są nie tylko plakaty opozycji. Na początku września nieznany sprawca zniszczył banery polityków PiS ze Szczecina. Część z nich zerwano, a na pozostałych wymalowane zostały swastyki i napisy "Nazi raus".

Wtedy też politycy PiS apelowali o ostudzenie emocji przed wyborami - o ich podżeganie oskarżana była właśnie opozycja. Piotr Misiło z PO zarzuty odpierał i zauważył, że takie akty wandalizmu spotykają polityków z niemal wszystkich ugrupowań.

Więcej o:
Komentarze (63)
Janikowo. Policja złapała na gorącym uczynku mężczyznę z nożem. Niszczył plakaty opozycji. "To krewny ważnego działacza PiS"
Zaloguj się
 • def11

  Oceniono 45 razy 31

  Zabójstwo Adamowicza, groźby pobawienia życia posłanki kierowane przez funkcjonariusza straży marszałkowskiej, niszczone plakaty wyborcze, wylewająca się z publicznej telewizji nienawiść, napaści na ludzi bo biała róża w ręce, czy usankcjonowane zło w krakowskiej kurii, to tylko nieliczne przypadki "dobrej zmiany" toczącej społeczeństwo od czasu objęcia władzy przez Kaczyńskiego i PiS.

  13.10.2019 PiS STOP

 • krynolinka

  Oceniono 40 razy 26

  Miejmy nadzieję, że niszczyciel się nie pokaleczył w trakcie dokonywania aktu wandalizmu. Brejza by dostał zarzut, że banery agresywne były.

 • brutalnaprawda

  Oceniono 26 razy 20

  Nożem, pałką, maczetą ....krzyżem ...kłamstwem, matactwem, nepotyzmem ...itp. itd. ....struktura kryształu ....

 • idioteka-narodowa

  Oceniono 25 razy 17

  Takie faszystowskie metody walki z opozycją prowadzi PiS . Nie wygracie i tak tych wyborów,bo polacy mądrzy nie pojadą na weekend-,ZAGŁOSUJĄ!

 • aietes

  Oceniono 12 razy 12

  Głosujesz na pis, wspierasz nazistów, nacjonalistów, motłoch, cwaniaków.

 • j21p

  Oceniono 12 razy 12

  kolejny nozownik w partyjnej armii !

 • antykatol666

  Oceniono 9 razy 9

  No co tam dla pisowców plakat zniszczyć to nic za ich rządów ludzie są mordowani a morderca dostaje status poszkodowanego komuna w czystej postaci

 • cezar85

  Oceniono 15 razy 9

  ile jest za chodzenie z nożem po ulicy?

  a ile po zniżce patriotycznej?

 • marikfox

  Oceniono 11 razy 9

  Te dorysowane bardziej mi sie podobaja. W sedno.
  Ale jak sie jest z Pis to nie ma sie co wymyslic i zostaje tylko ciecie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX