Kombatanci chcą usunięcia Klaudii Jachiry z list KO. Sławomir Nitras: "Ja mogę tylko przeprosić"

Kandydatka Koalicji Obywatelskiej Klaudia Jachira zrobiła sobie kontrowersyjne zdjęcie przed pomnikiem Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego. Fotografia ta tak oburzyła członków organizacji kombatanckiej z Krakowa, że domagają się oni skreślenia aktorki z listy kandydatów do Sejmu.

Przypomnijmy, że Klaudia Jachira zrobiła sobie zdjęcie z dwiema młodymi kobietami, trzymającymi transparent z napisami "Bób, Hummus, Włoszczyzna" i "Vege”. W tle widać fragment pomnika oraz widniejącą na nim inskrypcję "Bóg Honor Ojczyzna". Zdjęcie to wywołało oburzenie członków Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych, które działa w Krakowie. Napisali oni list otwarty, w którym domagają się usunięcia Klaudii Jachiry z list kandydatów Koalicji Obywatelskiej do Sejmu.

„To nie tylko przekracza wszelkie normy walki politycznej i dobrych obyczajów, ale stanowi przejaw jawnej pogardy dla wartości bliskich sercu każdego rodaka, nawet jeżeli jest on osobą niewierzącą" - czytamy w liście, który cytuje tygodnik "Wprost".

Klaudia Jachira: Słowa "Bóg Honor Ojczyzna" to nacjonalistyczne hasło

Klaudia Jachira odniosła się do sprawy fotografii na swoim Facebooku, pisząc, że jej nazwisko jest nieustannie łączone ze słowem "skandal". Kandydatka Koalicji Obywatelskiej zadaje w swoim wpisie pytanie, kto jest prawdziwym skandalistą: Klaudia Jachira, która zrobiła sobie zdjęcie z dwoma dziewczynami, które wykonały transparent o wydźwięku ekologicznym, czy partia rządząca, która "łamie prawo", "psuje państwo" i "przekupuje wyborców ich własnymi pieniędzmi". Słowa "Bóg Honor Ojczyzna" nazwała z kolei "nacjonalistycznym hasłem".

Sławomir Nitras o zachowaniu Klaudii Jachiry: Nie wiem, czemu to ma w ogóle służyć

O to, czy Klaudia Jachira powinna zostać usunięta z listy kandydatów Koalicji Obywatelskiej do Sejmu, zapytano Sławomira Nitrasa. W programie "Graffiti" telewizji Polsat News poseł PO-KO powiedział, że "wydaje mu się, że tak powinno się stać".

- Ja mogę tylko przeprosić. Uważam, że to jest zachowanie nieprzyzwoite. Źle świadczące o osobie, która w ten sposób próbuje być w jakiś sposób zauważona. Zrobiła krzywdę sobie, nam wszystkim. (...) To jest granica nawet nie o jeden most za daleko. Nie wiem, czemu to ma w ogóle służyć. To są słowa ważne dla nas wszystkich - mówił Sławomir Nitras w rozmowie z Wojciechem Dąbrowskim.

Klaudia Jachira startuje w wyborach parlamentarnych 2019 z list Koalicji Obywatelskiej w okręgu nr 19 (Warszawa) z numerem 13. 

Więcej o:
Komentarze (462)
Kombatanci chcą usunięcia Klaudii Jachiry z list KO. Sławomir Nitras: "Ja mogę tylko przeprosić"
Zaloguj się
 • jac_l_w

  Oceniono 165 razy 115

  Bóg, Honor, Ojczyzna to od jakiegoś czasu hasło ludzi, którzy Boga mają w dupie, honoru nie mieli nigdy, a ojczyznę okaradają na miarę sił i możliwości.

 • bardzonielubiepisu

  Oceniono 145 razy 75

  Brawo Klaudia!
  Jakoś was nie denerwują łyse,faszystowskie gęby z hasłem Bóg,honor ,ojczyzna?
  Banda pajaców.

 • tw0sw0rds

  Oceniono 96 razy 60

  Nikt na nią głosować nie musi. Przynajmniej upuściła trochę z tego patriotycznego wzdęcia pissowskiego.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 79 razy 55

  Protestować im wolno.
  I wolno NIE GŁOSOWAĆ NA NIĄ!
  Tyle im powinno wystarczyć.

 • w_gore_wieprza

  Oceniono 101 razy 53

  Lubię bób, humus a także włoszczyznę. Burza w szklance wody, a Nitras niepotrzebnie dał się wkręcić.

 • tumaxer

  Oceniono 69 razy 45

  Niedługo zarządają, żeby na listach PO byli sami PiSowcy. Wtedy będziemy mieć "prawdziwą demokrację". Jak wam się nie podoba to na nią nie głosujcie i tyle.

 • dyskootantka

  Oceniono 55 razy 35

  Jesteśmy narodem idiotów, po wszystkich stronach polityki. Przecież wypowiedzi Jakiego czy Tarczyńskiego były na podobnym poziomie. Rację miał Piłsudski mówiąc, że do polityki idą głównie miernoty, żeby żyć wygodnie na koszt obywateli.

 • marykownow

  Oceniono 39 razy 23

  W imię boga, honoru, ojczyzny ludzie przez wieki mordowali się nawzajem. Jej hasło wzywa do wegetarianizmu, nie zabijania zwierząt i nie wykańczania planety. Osobiście wolę.

 • maj.basia

  Oceniono 40 razy 20

  Ależ "komentujący", opamiętajcie się. Od kiedyż to jesteście tacy "prawomyślni" ? Czy ta kob ieta
  popełniła jakąś zbrodnię? Bo nagle związek kombatantów (dawny ZBoWiD ?) poczuł się "obrażony i urażony", na miłość boską, gdzie i kiedy człowiek coś powie, to zaraz obraza Panie Nitras uspokój się pan , bo jeszcze pan poglębia niesnaski. Myślałam,że jest pan "ponad to",
  czyli nie zajmuje się pan sprawami niepoważnymi, a ta mi się taka wydaje. Kłócicie się o byle co nieustająco, a PIS wygrywa ! I tyle z tego jest .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX