Wybory parlamentarne 2019. Dominika Chorosińska tłumaczy: jako humanistka nie mam głowy do cyfr

Wybory parlamentarne 2019. Dominika Chorosińska postanowiła wytłumaczyć się z wywiadu, który wykazał braki w wiedzy dotyczącej polityki. Kandydująca do Sejmu z list Prawa i Sprawiedliwości aktorka nie wiedziała m.in. ilu posłów wybieranych jest do tej izby parlamentu.

Znana z gry w serialu "M jak miłość" aktorka odniosła się do wczorajszego wywiadu w Radiu Zet, gdzie przepytana została z wiedzy politycznej. Kandydatka PiS w wyborach parlamentarnych nie wiedziała m.in. ilu polityków zasiada w Sejmie, a ilu w Senacie. Błędnie odpowiedziała też na pytanie dotyczącego granicy wieku kandydata w wyborach prezydenckich. Dominika Chorosińska twierdziła, że wystarczy być pełnoletnim, a tymczasem czynne prawo wyborcze otrzymuje się w tym przypadku w wieku 35 lat.

Dominika Chrosińska tłumaczy się z braku w wiedzy politycznej: "Jako humanistka nie mam głowy do cyfr"

W nagraniu udostępnionym na Facebooku Dominika Chorosińska przyznała, że przyczyną braku odpowiedzi lub podania błędnych danych był stres. Radna sejmiku województwa mazowieckiego zdradziła również, że wkrótce udostępni swój program wyborczy dotyczący planów polityki prorodzinnej i edukacji szkolnej:

Kochani! Jako humanistka nie mam głowy do cyfr i w Radiu Zet zwyczajnie zjadł mnie stres. A co się tyczy pierwszego premiera w wolnej Polsce to faktycznie był nim Tadeusz Mazowiecki, ale dla mnie: pierwszy, niekomunistyczny rząd stworzył Jan Olszewski. Już wkrótce podzielę się z Wami moim programem dotyczącym polityki prorodzinnej i edukacji szkolnej. To są sprawy, które najbardziej leżą mi na sercu, które są powodem mojego zaangażowania w politykę. Liczę na takie samo zainteresowanie, jak moim potknięciem w Radiu Zet.
Więcej o:
Komentarze (377)
Wybory parlamentarne 2019. Dominika Chorosińska z PiS tłumaczy: jako humanistka nie mam głowy do cyfr
Zaloguj się
 • pan.szklanka

  Oceniono 173 razy 173

  Ignorancja w dziedzinie nauk ścisłych i przyrodniczych nie czyni z człowieka humanisty.

 • snook70

  Oceniono 92 razy 92

  A po co jej to wiedzieć. Ona tam idzie po kasę i układy. Tak jak cały PIS.

 • anbale

  Oceniono 86 razy 82

  Samobieżna macica nie ma głowy do cyfr, to zrozumiałe. Polityka prorodzinna polegająca na nieustannym, bezrefleksyjnym płodzeniu dzieci i edukacja oparta na kościółkowych zabobonach, cóż innego ta pani może zaproponować?

 • shtalman

  Oceniono 70 razy 68

  Aha, czyli milard PLN tu czy tam nie gra roli bo przecież nie mam głowy do cyfr

 • puuchatek

  Oceniono 67 razy 65

  Szanowna Pani,

  humanista to człowiek który nie specjalizuje się w naukach ścisłych i przyrodniczych, ale ma szeroką wiedzę o świecie - w tym szczególnie o kulturze i działalności człowieka.

  Jeśli ktoś nie umie liczyć na poziomie szkoły podstawowej to nie jest żadnym "humanistą" - jest po prostu głąbem.

 • sluchaj_bej

  Oceniono 51 razy 51

  Humanista - kołek, który nie potrafi zapamiętać liczby trzycyfrowej. Kim byli w takim razie Pascal, Leibniz czy Kartezjusz?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX