Małgorzata Kidawa-Błońska krytycznie o akcji "Nie świruj, idź na wybory": Powinna zostać wycofana

- Kampania nie sprawdziła się, powinna moim zdaniem zostać wycofana. W każdym razie te spoty, które budzą wielkie emocje - tak akcję "Nie świruj, idź na wybory" skomentowała w Radiu ZET kandydatka Koalicji Obywatelskiej na premiera Małgorzata Kidawa-Błońska.

Akacja "Nie świruj. Idź na wybory" miała zachęcać do udziału w październikowych wyborach parlamentarnych. Fotograf Tomasz Sikora nagrał w tym celu kilkanaście filmików z artystami. Wśród nich znaleźli się między innymi Janusz Gajos, Olgierd Łukaszewicz, Wojciech Pszoniak, Anna Nehrebecka i Andrzej Pągowski.

 

Niektóre z tych nagrań znalazły się w ogniu krytyki. Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar w wydanych w tym tygodniu oświadczeniach sprzeciwili się stygmatyzacji osób chorych i powielaniu krzywdzących stereotypów na ich temat. 

Rzecznik Praw Obywatelskich stwierdził, że język w debacie o chorobach psychicznych powinien służyć włączaniu chorych do społeczeństwa, a nie ich wykluczaniu, a "nadużycia dotyczące osób z zaburzeniami psychicznymi stanowią szczególny rodzaj radykalizacji języka publicznego".

Małgorzata Kidawa-Błońska: Ta forma nie do końca mi odpowiada

Do sprawy odniosła się w Radiu ZET kandydatka Koalicji Obywatelskiej na premiera Małgorzata Kidawa-Błońska. Stwierdziła, że "cieszy się z każdej akcji, która powoduje, że zachęca się ludzi do wyborów".

- Widziałam spot Janusza Gajosa. Nie widziałam w tym spocie nic takiego, co budziłoby moje obiekcje. Rzeczywiście ta kampania wzbudziła wielkie emocje. Wypowiedział się na jej temat Rzecznik Praw Obywatelskich. Wydaje mi się, że w takiej sytuacji powinno się jednak zwrócić uwagę, że ta kampania powinna działać pozytywnie, nie negatywnie i ją zmienić - stwierdziła Kidawa-Błońska.

– Kampania nie sprawdziła się, powinna moim zdaniem zostać wycofana. W każdym razie te spoty, które budzą wielkie emocje. Tego nie powinno być. Jeśli namawiamy ludzi, żeby poszli na wybory, to namawiamy wszystkich. Chcemy, żeby czuli się częścią wspólnoty, że ich głos ma znaczenie. Ta forma nie do końca mi odpowiada - dodała.
Więcej o:
Komentarze (217)
Małgorzata Kidawa-Błońska krytycznie o akcji "Nie świruj, idź na wybory": Powinna zostać wycofana
Zaloguj się
 • patriot1

  Oceniono 23 razy 17

  to jest naprawdę niesamowite-potężna partia opozycyjna która ma miliony z dotacji na partie- nie umie w nowoczesny sposób poprowadzić kampanii-do której powinna przygotowywać się od 4 lat...kim wy jesteście,kto wam doradza?Kowal,Misiu Kamiński i POncyliusz?

 • jezus.chytrus.krulem.polski

  Oceniono 18 razy 14

  Czyja to kampania? Z artykułu to nie wynika, a nie sądzę, że fotograf Tomasz Sikora zrobił to sam.

  Hasło "Nie świruj, idź na wybory" jest bardzo niefortunne. Pierwsze co pomyślałem, to to, że będzie źle odebrane przez osoby chore i ich rodziny. Zero wrażliwości.

 • pan.szklanka

  Oceniono 40 razy 14

  Generalnie przekaz powinien brzmieć - głosujesz na PiS - nie masz nic przeciwko gwałtom katolickich księży na dzieciach. Głosujesz na KO - wolałbyś, aby robili to dyskretniej.

 • mietekkowalski

  Oceniono 21 razy 11

  "Kampania nie sprawdziła się..." - jakby "sprawdziła się" byłoby ok?!

 • grajag

  Oceniono 43 razy 11

  Trzeba naprawdę być świrem żeby w tej kampanii dopatrywać się drugiego dna. Kto mówi o osobach z problemami psychcznymi (chorymi) świr? Chyba lumpy spod budki z piwem. Myślę, że nikt by się nie zdziwił gdyby okazało się , że "aferę" wywołały pisiory.

 • robson15

  Oceniono 33 razy 11

  Świr to siedzi na Nowogrodzkiej a inne świry spijają z ust jego skrzeczenie.
  Co do akcji to fakt niezbyt udana, delikatnie mówiąc i raczej nie pomoże wygrać z pisowską szarańczą

 • jep23

  Oceniono 20 razy 10

  Przecież to jest kolejny strzał w stopę KO. Czy tam jest ktoś,kto wie jak się wygrywa kampanie?!
  Podkładają się JK każdym pomysłem. Sporo starań by przegrać.

 • profnzw

  Oceniono 26 razy 10

  Akcja "Nie świruj" udowodniła jak marnymi znawcami psychiki człowieka są aktorzy (najwybitniejsi!). Ich nadęte balony własnego EGO dawno oderwały się od realnego świata.

 • mireczekb

  Oceniono 20 razy 8

  Kombinują, próbują wszystkiego, nawet chamstwa... a PiS-owi rośnie w sondażach. H ha ha...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX