Kidawa-Błońska o postawieniu Ziobry przed trybunałem: Złamał prawo, powinien zostać rozliczony

Kandydatka Koalicji Obywatelskiej na premiera Małgorzata Kidawa-Błońska zapowiedziała, że jeśli KO wygra wybory parlamentarne, postawi przed Trybunałem Stanu ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę. - Jeżeli osoba złamała prawo, powinna za to ponieść konsekwencje, niezależnie od tego, jakie ma stanowisko i co robi - zapowiedziała Kidawa-Błońska w Radiu ZET.

Wicemarszałek Sejmu i kandydatka KO na premiera Małgorzata Kidawa-Błońska odniosła się w Radiu ZET do niedawnego sondażu dla Wirtualnej Polski, z którego wynika, że o Kidawie-Błońskiej słyszało 51 proc. badanych (w przypadku Beaty Szydło ten odsetek wynosi 88 proc.).

- Ja uważam, że jak to, jak krótko prowadzę tę kampanię, to ten wynik jest całkiem przyzwoity, bo mamy jeszcze trzy tygodnie. I to jest moje zadanie, żeby przekonać ludzi, że jestem, że kandyduję i że chcę zmieniać Polskę, że chcę zasypywać podziały - stwierdziła wicemarszałek.

Małgorzata Kidawa-Błońska odpowiedziała również na pytania słuchaczy, którzy zwrócili uwagę, że billboardy Prawa i Sprawiedliwości są o wiele liczniejsze od materiałów wyborczych Koalicji Obywatelskiej. Wyjaśniła, że "każdy z kandydatów ma pieniądze, z których musi się dokładnie rozliczyć, i może zrobić tyle billboardów i tyle materiałów reklamowych, na ile pozwala mu budżet". Dodała, że często materiały wyborcze KO są niszczone, cięte i wyrzucane.

Małgorzata Kidawa-Błońska o Trybunale Stanu dla Zbigniewa Ziobry

Wicemarszałek Sejmu była także pytana o to, czy Koalicja Obywatelska w przypadku zwycięstwa w wyborach parlamentarnych postawi ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę przed Trybunałem Stanu.

- Pan minister Ziobro złamał prawo i powinien z tego zostać rozliczony - stwierdziła. Na pytanie, czy KO zdecyduje się na taki krok, odpowiedziała twierdząco.

- Ja stoję na stanowisku, że jeżeli osoba złamała prawo, powinna za to ponieść konsekwencje, niezależnie od tego, jakie ma stanowisko i co robi. Bo po to mamy prawo, po to ono jest naszym przewodnikiem, żebyśmy wiedzieli, jak w danym społeczeństwie działać, co nam wolno, co nam nie wolno - mówiła w Radiu ZET Małgorzata Kidawa-Błońska.

Głosowanie nad uchwałą w sprawie postawienia Zbigniewa Ziobry przed Trybunałem Stanu odbyło się 25 września 2015 r. Wniosek poparło 271 posłów, 152 było przeciw, a 2 się wstrzymało. Postępowanie zostało jednak umorzone, bo nie uzyskał on poparcia 3/5 ustawowej liczby posłów.

O postawienie Zbigniewa Ziobry przed TS wnioskowali jeszcze w 2012 r. posłowie klubu PO. Wśród zarzutów wobec polityka wymieniano m.in. nacisk Zbigniewa Ziobry na prokuratorów, a także nieprawidłowości przy kierowaniu rządowymi zespołami zajmującymi się zwalczaniem przestępczości. Ziobro wielokrotnie podkreślał, żadnych podstaw, by miał odpowiadać przed TS.

Więcej o:
Komentarze (169)
Kidawa-Błońska o postawieniu Ziobry przed trybunałem: Złamał prawo, powinien zostać rozliczony
Zaloguj się
 • yabadabadou

  Oceniono 47 razy 39

  Przecież już raz mieliście okazję to zrobić. I paru z Was olło sprawę. Więc to Wasza wina że to kuriozum zostało prokutratorem generalnym.

 • wernyh

  Oceniono 40 razy 32

  Chciałbym jeszcze parę rzeczy ujrzeć w swoim życiu:
  wolną Polskę oraz Jarka siedzącego z Ziobrą w kiciu.

 • chi-neng

  Oceniono 36 razy 24

  Mam nadzieję, że przyjdzie taki dzień, gdzie NAJPODLEJSZY Z NAJPODLEJSZYCH ZDRAJCÓW OJCZYZNY, Kaczyński, i jego cała sekto-mafia, a szczególnie ‘wszystkie psy gończe, typu Ziobro, Duda, Przyłębska, Piotrowicz, Kamiński, Kuchciński, Brudziński, Błaszczak, Terlecki, Mazurek, Szydło, Kempa, wszelkie Sasiny, Gowiny, Glińskie i cała reszta, znajdą się tam, gdzie jest ich miejsce i na co sobie zasłużyli, czyli w więzieniu, na długie, długie, długie lata.

 • pan.szklanka

  Oceniono 28 razy 24

  Ziobro w celi z Kurskim kapujący Prezesowi, że ten ogląda TVN24 na odbiorniku na monety.
  Ech...

 • vitruvius

  Oceniono 34 razy 20

  Popieram i czekam na dzień, w którym narodowo-socjalni z PiS (z dodatkami na kształt ZSL i SD) odpowiedzą za destrukcję państwa i niespotykaną nawet za PRL "TVP - szczujnię". Przypominam sens tego słowa z gwary warszawskiej. To był w XVIII w drewniany amfiteatr z zagryzanymi zwierzętami ku "uciesze gawiedzi".
  A co do PIS opowieści, to tyle w tym prawdy co w:
  1. "Zamachu" w Smoleńsku,
  2. "Wielkości" Lecha K.
  3. Jadwigi K. jako „sanitariuszki w Powstaniu Warszawskim”,
  4. "Uzdrowieniu" sądów,
  5. "Uczciwości" PiS,
  6. "Patriotyzmie" Jarosława K.
  7. "Kompetencji" kadr PiS,
  8. "Walce z pedofilią" w kościele,
  9. "Sprawności" prokuratury w sprawie KNF,
  10. "Sprawności" prokuratury w sprawie łapówki 50 000 zł i Srebrnej,
  11. "Sprawności" NBP w sprawie KNF i 2 prawie takich samych blondyn po ok. 50 000 zł/mc,
  12. "Sprawności" prokuratury w sprawie SKOKÓW, zwłaszcza Wołomin,
  13. "Sprawności" prokuratury w sprawie oczerniania i oszczerstw z Ministerstwa „Sprawiedliwości”,
  14. "Sprawności" prokuratury w sprawie GetBack,
  15. Stabilnych i uczciwych rodzin jak Kaczyńskich (Romuald i zwłaszcza MARTA K.)
  I co dalej?
  A co by było, gdyby "Warszawka" zrezygnowała z zimy w Karpatach i dudki lemingów powędrowały sobie gdzieś, ale nie w łapy pisiorów?

 • pachikun

  Oceniono 30 razy 14

  Kobieto ocknij sie! przeciez wy juz raz stawialiscie tego czlowieka przed TS i co, smial sie Wam pozniej w nos, nie umieliscie sie nawet zebrac, olaliscie sprawe! Jak PIS wygra te wybory a wszystko na to wskazuje sie sie powoli wszystkimi wami zajmie i taki bedzie final az ludzie jak zabraknie forsy na 500 plus i inne bajery wyjda na ulice - tak to sie skonczy, Wasza rola juz dawno sie skonczyla.

 • profesorschetyna

  Oceniono 25 razy 13

  W 2015 mieliście okazję, ale Kopacz siedziała na kiblu i nie zdążyła na głosowanie.

 • realistas

  Oceniono 13 razy 9

  Jak miała głosować kilka lat temu by go postawić przed Trybunałem to nie przyszła na głosowanie. Podobnie jak Kopacz czy Schetyna.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX