Szczerski potwierdza: Andrzej Duda i Donald Trump spotkają się w USA. Podpiszą deklarację wojskową

Prezydent Andrzej Duda rozpoczyna w sobotę wizytę w Stanach Zjednoczonych. W poniedziałek ma spotkać się z prezydentem USA Donaldem Trumpem i wraz z nim podpisać deklarację wojskową dotyczącą lokalizacji zwiększonego kontyngentu amerykańskich wojsk w Polsce.

O tym, że prezydent Polski Andrzej Duda i prezydent USA Donald Tump podpiszą deklarację wojskową w najbliższy poniedziałek, poinformował w radiowej Jedynce szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski. Spotkanie obu prezydentów ma mieć miejsce w Nowym Jorku, przed posiedzeniem Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Politycy mieli zatwierdzić wspomnianą deklarację już w czasie wrześniowej wizyty Donalda Trumpa w Warszawie, jednak prezydent USA odwołał swój przyjazd do Polski z powodu zmierzającego do wybrzeży USA huraganu Dorian.

USA: Andrzej Duda spotka się z Donaldem Trumpem i jego nowym doradcą Robertem O'Brienem

Szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski powiedział, że poniedziałkowe rozmowy prezydentów w Nowym Jorku odbędą się z inicjatywy Donalda Trumpa. Spotkanie prezydentów Polski i USA ma być pełnowymiarowe, a w jego ramach mają się odbyć rozmowy w cztery oczy oraz plenarne. W rozmowach mają brać udział także polscy ministrowie spraw zagranicznych i obrony narodowej. Ze słów Szczerskiego wynika, że jeszcze dziś Biały Dom powinien ostatecznie zatwierdzić listę osób, które spotkają się z Donaldem Trumpem.

- Ważne jest to, że spotkanie nie odbędzie się na marginesie ONZ czy przy okazji obrad, tylko jeszcze przed posiedzeniem Zgromadzenia Ogólnego - skomentował Krzysztof Szczerski

Szef gabinetu prezydenta powiedział, że Andrzej Duda i Donald Trump spotkają się także we wtorek wieczorem, bo prezydent USA wydaje w ten dzień tradycyjne przyjęcie dla obecnych w Nowym Jorku głów państw-członków ONZ. Prezydent Polski ma spotkać się także z nowym doradcą ds. bezpieczeństwa prezydenta Stanów Zjednoczonych Robertem O'Brienem. Krzysztof Szczerski ocenił, że z punktu widzenia Polski jest to dobra nominacja.

Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w USA potrwa do 26 września. 

Więcej o:
Komentarze (144)
Szczerski potwierdza: Andrzej Duda i Donald Trump spotkają się w USA. Podpiszą deklarację wojskową
Zaloguj się
 • owca888

  Oceniono 40 razy 34

  Leci w te pędy, choć Trampek go olał. Znowu będzie lizał klamkę na klęcząco. Żenua.

 • czechy11

  Oceniono 29 razy 25

  Anżej Pupa dzielny PiSokoscielniak wkroczy na salony swoim zwyczajem na klęczkach, połasi się dorzuci pare miliardów naszych pieniędzy nie wiadomo na co a potem ze swoją wiecznie ucząca się miną zakomunikuje Leśnemu Ruchadłu kolejny sukces 😂😂😂

 • yo1pek

  Oceniono 23 razy 19

  Trampek jest droższy niż rydzol. Co znowu opchnie długopisowi za uścisk dłoni w świetle kamer?

 • mam1956

  Oceniono 21 razy 17

  Zamiast budować dobre relacje z najbliższymi sąsiadami i Państwami Europy to jeżdżą do Ameryki wydają pieniadze podatników na sprzęt amerykańsk bo to najłatwiejsze.

 • piotras01

  Oceniono 21 razy 17

  Jednych z gwiazdą pogoniliśmy z Polski, drugich z z gwiazdami zapraszamy. Może tym razem prezydentowi Dudzie fotelik przyniosą.

 • zd46

  Oceniono 17 razy 15

  Jest samolot, podatnicy bulą, Kuchciński z Piotrowiczem w tym czasie nie lecą, Kaczyński utyka, Morawiecki liczy swoje pieniadze i nie potrafi uczciwie ich podać do zeznania, więc A.Duda "srutututu" za ocean, jeszcze jedna wycieczka. Czy leci córka, tatuś z mamusią i przyjaciel córki?

 • zd46

  Oceniono 16 razy 14

  "Pakt o nieagresji"? Czy deklaracja finansowa, w stylu: "jankesi walcie do nas my wszystkie koszty pokryjemy w 100%". Niestety w Polsce nie ma rządu, parlamentu i "każdy ch.. na swój strój". Jakie "prerogatywy" ma A.Duda za wyjatkiem otwierania dożynek? Polska, to nie system prezydencki, dlatego A.Duda stoi przy stole w USA, może teraz ukleknie?

 • zd46

  Oceniono 17 razy 13

  Czyli Trump spotka się PRZY OKAZJI pobytu w ONZ, która to znowu do nas ma uwagi natury społecznej. Na miejscu A.Dudy, chodziłbym kanałami tak, jak kiedyś lech w Brukseli. Pewnie A.Duda będzie 41 w kolejce do imć Trumpa i to jest niebywały sukces za który musimy zapłacić.

 • strange_email

  Oceniono 15 razy 11

  To Anżej Duda ma zagwozdke. W weekend jedzie do Decathlonu i będzie wybierać albo krzesełko wędkarskie żeby mieć na czym pupke złożyć albo karimatę, żeby płasko położyć się przed Trumpem.
  Bycie Pierwszym Długopisem nie jest łatwe.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX