Kaczyński nie stanie do debaty z Kidawą-Błońską. Sasin: Ona nie jest żadnym realnym liderem

Wszystko wskazuje na to, że nie dojdzie do debaty kandydatki Koalicji Obywatelskiej na premiera Małgorzaty Kidawy-Błońskiej z prezesem PiS Jarosławem Kaczyński i premierem Mateuszem Morawieckim. Taką możliwość wykluczył w rozmowie z "Rzeczpospolitą" wiceprezes Rady Ministrów Jacek Sasin.

Wiceprezes Rady Ministrów Jacek Sasin w rozmowie z "Rzeczpospolitą" wykluczył, że dojdzie do debaty prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z kandydatką Koalicji Obywatelskiej na premiera Małgorzatą Kidawą-Błońską. - Jak jest o czym rozmawiać, to warto rozmawiać - stwierdził.

Sasin dodał, że "taka debata byłaby podwójnie jałowa". - Ona nie jest żadnym realnym liderem i nie będzie premierem, nawet gdyby PO wygrała wybory, wiadomo, że to jest tylko PR-owe zagranie - ocenił polityk. Z jego wypowiedzi wynika również, że z Małgorzatą Kidawą-Błońską nie będzie debatować premier Mateusz Morawiecki.

- Ta debata wyglądałby w ten sposób: z jednej strony PiS z realnym programem, z realnymi zapowiedziami, z drugiej strony przedstawiciel PO, który rozmawia właściwie nie wiadomo o czym, o sześciopaku, a może o siedmiopaku, czy jeszcze o czymś innym - powiedział wiceprezes Rady Ministrów.

Przypomnijmy: tuż przed wyborami parlamentarnymi w 2015 r. doszło do debaty ówczesnej premier Ewy Kopacz i ówczesnej kandydatki na stanowisko szefowej rządu Beaty Szydło. Debata odbyła się 19 października.

Tegoroczne wybory parlamentarne odbędą się 13 października. Na razie nie wiadomo, czy liderzy ugrupowań lub kandydaci na premierów spotkają się przed jesiennym głosowaniem na wspólnej debacie.

Jacek Sasin o tzw. aferze Piebiaka

W rozmowie "Rzeczpospolitej" pojawił się również wątek tzw. afery wiceministra sprawiedliwości Łukasza Piebiaka. Portal Onet kilka tygodni temu opisał sprawę organizowania hejtu internetowego na sędziów krytycznych wobec reformy sądownictwa. Mieli w to być zaangażowani sędziowie i urzędnicy związani z ministerstwem sprawiedliwości, w tym wiceszef resortu, Łukasz Piebiak. W efekcie wiceminister podał się do dymisji, artykuły Onetu nazwał jednak "oszczerstwem". 

- To incydent, który nie powinien się zdarzyć. Pan minister Piebiak kompletnie się tutaj wywrócił i nie wytrzymał ciśnienia w tej sprawie, co nawet po ludzku mogę zrozumieć. Zwróćmy uwagę, jakiemu naciskowi byli poddani ci sędziowie, którzy uczestniczyli po rządowej stronie w reformie sądownictwa, z jaką presją spotkali się w swoim środowisku. Pan minister uznał, że należy odpowiedzieć w podobny sposób, ale my tego nie akceptujemy - stwierdził Sasin.


 

Więcej o:
Komentarze (402)
Kaczyński nie stanie do debaty z Kidawą-Błońską. Sasin: Ona nie jest żadnym realnym liderem
Zaloguj się
 • krotkizzoliborza

  Oceniono 120 razy 106

  Naczelny Krasnal RP znowu nawalił w gacie i chowa się za swoimi klakierami od wizerunku.

 • fakiba

  Oceniono 111 razy 93

  Kaczor to tchórz , dostał nauczkę od Tuska i do tej pory pozbierać się nie może

 • glencok

  Oceniono 95 razy 87

  Sasin ty obrazo ludzkiej inteligencji, Kaczyński nie stanie do debaty z panią Kidawą bo się boi! Nie jest w stanie dyskutować z kimś inteligentnym bo w 3 minuty wychodzi, że te brednie które wygaduje upiększając je jak najbardziej wymyślnymi słówkami można obalić argumentami na które nie znajdzie odpowiedzi. Bo cała wasza polityka polega na kłamstwach i bredniach które łykają wasi wyborcy bez szkoły
  Możesz bredzić o tym że debata byłaby jałowa, ale każdy wie że kaczor panicznie boi się debat bo potrafi mówić tylko do dziennikarzy z reżimowych mediów całujących go w ttyłek na samym wejściu, którzy nawet słówka nie powiedzą kiedy wygaduje te swoje bzdury.
  Kaczyński to tchórz, a udowodni że tak nie jest tylko stając do debaty z Kidawą, zasłanianie się sasinami tylko potęguje jego tchórzostwo

 • miszogun

  Oceniono 81 razy 69

  A czego się spodziewaliście po tym tchórzu? Teraz okazuje się że i Matołusz nie ma jaj.

 • lindhorst1

  Oceniono 76 razy 68

  Gnom pamięta baty, jakie dostał od Tuska, więc nie ma ochoty na powtórkę. Poza tym musiałby się nauczyć tylu cen rożnych artykułów żywnościowych albo może nawet samemu pójść do sklepu. Znajomość cen na karmę dla kota to trochę za mało, by ryzykować publiczną dyskusje.

 • stachkaz47

  Oceniono 62 razy 52

  Ten z którym nawet sam Pan Bóg współpracuje nie ma potrzeby poniżać się do dyskusji z oponentami.
  Kaczyńskiemu pomaga PAN BÓG - my wyborcy pomóżmy wygrać P. Małgorzacie.
  Nie ZNUDZIŁO WAM się patrzeć na tego KRĘTACZA ??? DOŚĆ.

 • fakiba

  Oceniono 56 razy 46

  Taki "wieki wodzuś" miałby stawać do debaty , nie godzi się , on jest dobry tylko w knuciu i zbieraniu haków na przeciwników i nie tyko

 • batura3

  Oceniono 52 razy 44

  Sasin ( odpowiedzialny za lot do Smoleńska), Kaczyński jest po prostu TCHÓRZEM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX