Komentarze (381)
Wybory parlamentarne 2019. RPO Adam Bodnar krytycznie o akcji "Nie świruj, idź na wybory!". "Stanowczy sprzeciw"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • just4f

  Oceniono 13 razy 3

  Bardzo mi się to podoba ten spot. Oczywiście piqu...ka telewizja i różnego rodzaju pracownicy tvpisu jak klarenbach czy ruchoń na polecenie kaczora mają odwracać kota ogonem. W tym spocie nie chodzi o niepełnosprawnych, których pis i niejaka "gwiazda" krynicka mieli baaaardzo głęboko w du..dzie. Tylko o ludzi którzy zamiast głosować siedzą na czterech literach i duuu nie racząc się podnieść i zdecydować o przyszłości tego kraju . Ten spot w żadnych wypadku nie dotyczy ludzi pokrzywdzonych przez los. Niestety piswqurskitvp wykorzystuję to w sposób dziadowski i haniebny jak (Cugier-Kotkę), czy atak na Pana Brejzę i jego rodzinę. Czy można się dziwić ? Przecież za "dziadka z wermachtu" pisqurski dostał pochwały i brawa od szczerbatego dyktatora...

 • ka2

  Oceniono 15 razy 3

  Nie ma w nomenklaturze psychiatrycznej określenia świr. A świrowanie nie jest jednostką chorobową

 • 13sw

  Oceniono 3 razy 3

  Należy zakazać politykom głoszenia programu oszczędności budżetowych, gdyż taka kampania jest atakiem na osoby rozrzutne.

 • wielkioprawca

  Oceniono 3 razy 3

  Chociaż wydawałoby się takie chasełko nieszkodliwe wg mnie to z uwagi na naprawdę wspaniałą postawę rzecznika ochrony praw człowieka nawet wobec podejrzanych popełnienia przestępstwa i innych wielu niepopulistycznych zdań odrębnych to jego głos nawet w tej niby błachej sprawie należy uszanować. Obyśmy nie stracili ostatniego prawego nie Psiego i nie POwskiego.

 • zmeczona100

  Oceniono 15 razy 3

  Hm..... Dopiero po sprzeciwie Bodnara, którego baaardzo szanuję, dowiedziałam się, że ta akcja ma ponoć jakiś związek z osobami chorymi psychicznie. Dlaczego? Bo w życiu nie przyszłoby mi do głowy, że jeszcze ktoś w Polsce takie osoby uważa za świry. Za to chyba każdy świruje, gdy chce wyrazić niewielki sprzeciw wobec np. propozycji innych (nie idę do kina, bo nie chce mi się, pomaluję pokój dziecka na czarno itp.) zachowując się czy mówiąc "od rzeczy".

 • archimedesss

  Oceniono 13 razy 3

  Niestety beznadziejna jest ta akcja, skutek odwrotny może przynieść. Samozaoranie...

 • marcin5050

  Oceniono 9 razy 3

  wydźwięk podobny, jak reklama czerwono-czarnego marketu z elektroniką "nie dla idiotów".chyba sami się zorientowali, że coś nie tak...

 • rajqu

  Oceniono 27 razy 3

  I ty Brutusie przeciwko ciamajdom z CIAMAJDANU?

 • maras63

  Oceniono 8 razy 2

  W przypadku Aktorów polskich (i de Niro) właściwy byłby powrót do określenia Komedianci.

 • jos77

  Oceniono 12 razy 2

  Ciekawe. Nie pierwszy raz w komentarzach lewica idzie ręka w rękę z prawicą. Szaleństwo z nagonką na niewinną i zabawną akcję, która w swych intencjach z całą pewnością nie miała tego, co jej imputujecie. Nie dziwię się w sumie - i skrajna lewica i skrajna prawica historycznie ćwiczyła polowanie na czarownice z pewną częstotliwością. Może stworzycie koalicję po wyborach? Warte przemyślenia.

 • ernst-lemingway

  Oceniono 18 razy 2

  Totalni juz siem calkowicie zakrecili w tym hejcie.tvp powinno puszczac Pszoniaka i Lukaszewicza 24/7 : lepszego prezentu nie mogli zrobic w tej kampanii. Ciekawosc czym sie jeszcze samozaoraja.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 4 razy 2

  Wiara w to, że frekwencja wyborcza (ogólna) ma jakiś znaczący wpływ na ich wynik, nie ma sensu.
  Bo inaczej nie miałyby sensu żadne sondaże przeprowadzane na próbkach stanowiących nikły ułamek promila ogólnej populacji.
  Jeżeli już nawoływać to "swoich", by ruszyli tyłki poszli głosować za "naszymi".
  Inaczej do wyborów mogą liczniej pójść nasi przeciwnicy.
  Ale i tak miałoby to znaczenie przy wyniku "na ostrzu noża".
  I tu powinni postarać się ci, którzy są w pobliżu progu wyborczego.

 • matts06

  Oceniono 14 razy 2

  Naprawdę mam czasem wrażenie, że część polityków PO, część dziennikarzy, część aktorów, celebrytów, to jakaś ukryta opcja PiSu, która ma na celu szkodzenie opozycji i zapewnienie jak najlepszego wyniku PiSowi. Dzięki takim akcjom jak ta powyższa, czy rysunkom jaki zrobił Mleczko, nie zdziwi mnie, gdy 13.10 wieczorem zobaczę wynik PiS - 50%. Oczywiście potem ci wszyscy politycy, dziennikarze, aktorzy, będą mówić - ciemny lud, głupi ludzie, patologia, hołota, etc., etc, szkoda tylko, że na co dzień pokazują, że nic nie rozumieją. Teraz powinno się dążyć do zmniejszania konfliktu, zmniejszania temperatury sporu, bo grzanie atmosfery sprzyja mobilizacji elektoratu PiS i taki będzie skutek takich akcji, czy obrażania przez cały tydzień ludzi ciężko pracujących (to odnośnie tej histerii o płacy minimalnej). Zamiast zdemobilizować 3-4% wyborców PiS, dojdzie za 3tygodnie do mobilizacji i wynik łatwo przewidzieć. Gratuluję.

 • kamil847

  Oceniono 18 razy 2

  Upadek G. W. następuje sukcesywnie a po jesiennych wyborach upadnie całkowicie.
  Wtedy wyborcy totalni zostaną bez instruktażu:
  1-Nie będą wiedzieć co mają myśleć!
  2-Nie będą wiedzieć co maja powiedzieć!
  3-Nie będą wiedzieć co mają napisać!
  4-Nie będą wiedzieć czy są za Unią czy przeciw!
  Trochę mi ich szkoda ale jest nadzieja,że spróbują myśleć samodzielnie.
  Natomiast Adam i spółka wyemigruje być może nawet do Szwecji .

 • pol733

  Oceniono 18 razy 2

  I to są "autorytety salonu". Właśnie teraz wyszło to co mądrzejsi ludzie dawno wiedzieli. Aktor to komediant o mentalności przygłupa. Szkoda, ze Pan Gajos dał eis w to wciągnąć i udowodnił, ze jest wyjątkową miernotą intelektualną.

 • bonenecklace

  Oceniono 32 razy 2

  Maski ludzi kultury, darzonych niezwykłym szacunkiem przez wszystkich, opadają. Jak ktoś by mi powiedział kilkanaście lat temu, że tzw. polskie elity tak zbzikują, to nie uwierzyłbym. A najgorsze jest to, że to wszystko przez brak należytej czci, do jakiej byli przyzwyczajeni za lewicy i partii liberalnych. I nie, żeby ubiec wypociny opłaconych, zaślepionych matołków na forum GW, nie popieram, ani nie jestem z PiS.

 • kudi77

  Oceniono 1 raz 1

  Weź się przytul...

 • tinorossi

  Oceniono 5 razy 1

  Ok, może chwyci , ale wg. mnie " nie swiruj " , jest bez sensu . Wystarczyloby : Nie spij / obudz się itp .
  Ciekawe kto taka bzdure wymyslil .

 • matkaczweorkidzieci

  Oceniono 11 razy 1

  Społeczeństwo mamy tak głupie, że dziwię się jak mogą zrozumieć III część Dziadów, skoro nie mają dystansu, do polskich aktorów. Tych, którzy jeszcze w czasach kiedy kopaliśmy rzepę w polu grywali najpiękniejsze role. Okropne czasy.

 • elq_1

  Oceniono 13 razy 1

  Oto dokąd prowadzi głupków poprawność polityczna!
  Nikt tym żartem nie krzywdzi niepełnosprawnych umysłowo, a jedynym świrem okazał się niejaki Bodnar, zwany przez pomyłkę RPO!
  Bzdura totalna!
  Przestańcie świrować i jazda na wybory!

 • system777

  Oceniono 5 razy 1

  Nie idę na wybory, bo na listach same świry.

 • 12zibi12

  Oceniono 9 razy 1

  Im bardziej te sucze syny świętojebliwe są obrażenia tym bardziej wiem , że wszystko ok. Gdzie te knury są gdy wypływają kolejne afery pedofilskie u ich " duchownych " .

 • sebastian100

  Oceniono 11 razy 1

  Ostatnio "świrowali" kodziarze pod sejmem, totalna opozycja w sejmie więc rozumiem ten apel. Natomiast pan Przoniak udaje osobę niepełnosprawną i to jest bardzo słabe.

 • gr_ub_y

  Oceniono 27 razy 1

  "serii filmików profrekwencyjnych"

  To nie są filmiki profrekwencyjne.

  To brutalna napaść o zabarwieniu brunatnym na osoby dotknięte chorobami psychicznymi.

  Brak słów w języku człowieka cywilizowanego by nazwać to co zrobili ci ludożercy. Dotkliwa kara byłaby całkowicie uzasadniona.

 • czarek75

  Oceniono 23 razy 1

  apeluje do michnika i schettino oddajcie wybory walkowerem wezcie 15 procent i wstydu nie robcie. Czekam na opcje atomowa jestescie skonczonymi debilami czytajac GW i ogladajac TVN nie wiem czy smiac sie czy plakac po prostu Polska w ruinie jeszcze tylko 11 listopada 0,5 miliona faszystow przejdzie przez Warszawe i po zawodach. A co na to wszystko Nitras Jachira no nie wiem co mam myslec

 • rabbitt

  Oceniono 9 razy 1

  " część ze spotów jest krzywdząca dla osób cierpiących na zaburzenia psychiczne",a co mnie PiSSiory obchodzą ?

 • plac.czerwony

  Oceniono 21 razy 1

  Hasło genialne, wykonanie tragiczne, zbyt dosłowne, po linii najmniejszego oporu.

 • holzmilak

  Oceniono 4 razy 0

  Nie świruj - POkaż fucka świrusom z teatru i kina!

 • sselrats

  Oceniono 4 razy 0

  Na wybory nie ma co isc. Kielabasa na grilla i browar bedzie tak czy inaczej.

 • polak_k.prawy

  Oceniono 8 razy 0

  Tym razem palnął Bodnar. Przecież to jest nawiązanie do Monthy Pythona - Ministerstwa Głupich Kroków!

 • topiramax

  Oceniono 8 razy 0

  Spora część osób dotkniętych problemami psychicznymi na jakimś etapie choroby bywa ubezwłasnowolnia. Dla mnie to taki symboliczny apel twórców: Nie zachowuj się jak istota pozbawiona możliwości decydowania. Żeby dotrzeć do ludzi trzeba ich poruszyć.

 • karrampa

  Oceniono 12 razy 0

  #silnirazem brzmi jak hasło faszystów z l. 30., więc niby jakiego stosunku do słabszych, niepełnosprawnych, mniej zaradnych można się spodziewać ?!?
  A do czego może to prowadzić - to można poczytać np. o eksterminacji takich 'świrów' z zakładu w Kobierzynie przez Niemców.

 • gabkwi

  Oceniono 12 razy 0

  Kiedyś stwierdzenie "nie świruj" oznaczało "nie wygłupiaj się koncertowo". Więc chyba pan Bodnar nieco przesadza. Ta kampania akurat mi się nie podoba, ale z innego powodu.

 • prawdaprawda

  Oceniono 18 razy 0

  Najwyraźniej hasło chwytliwe, bo pełno PiSuarowych trolli się wysypało i skrzeczy.

 • j-ugo

  Oceniono 10 razy 0

  Dwie godziny lekcji religii w tygodniu w przepełnionych szkołach to za dużo.
  Lekcje religii powinny odbywać się w salkach kościelnych.

 • six_a

  Oceniono 8 razy 0

  chciałam zauważyć, że świrować nigdy nie odnosi się do chorych psychicznie. wręcz przeciwnie.
  cały ten szum przypomina aferę w sprawie akcji SPÓŁKI SKARBU PAŃSTWA pt. Stop wariatom drogowym.

 • plastikpiokio

  Oceniono 4 razy 0

  ja uważam iż na te wybory to normalni ludzie nie pójdą gdyż kto przy zdrowych zmysłach przeczyta program wyborczy w księdze która ma przeszło 220 stron samych bzdzin -frazesów i gruszek na wierzbie.

 • hankrearden

  Oceniono 14 razy 0

  Powtarzajmy ile sie da. Wszystkich nas nie zamkna. Nie swiruj, idz na wybory.

 • 1group

  Oceniono 20 razy 0

  Przede wszystkim znani i lubiani aktorzy burzą swoją legendę.Znani z wielu artystycznych dokonań,wdali się w politykę i swoimi wygłupami niszczą swój image,oraz dorobek artystyczny.
  Niby rozsądni ludzie a dali się wciągnąć w idiotyczną akcję wymyśloną przez jakiegoś głupawego aparatczyka.

 • olal.bana.gw

  Oceniono 12 razy 0

  Zle sie dzieje w PiSdu. Macierewicza trzeba namawiac zeby glosowal. PiSu pada na ryja coma.

 • izk-3

  Oceniono 12 razy 0

  mam wrażenie, że poczucie humory w tym narodzie pod rządami pis-bandy umarło - co było do przewidzenia - ustawiczna wojna z wyimaginowanym wrogiem, kreowanie wroga w każdym kto niewygodny, syndrom oblężonej twierdzy - to polskie poczucie humoru w agonii - a to, to już jest tragiczne samo w sobie - jeśli stwierdzenie "nie świruj" inspiruje do zmasowanego ataku - mam nieodparte wrażenie, że wszyscy oburzeni akcją obrażają właśnie ludzi chorych i niepełnosprawnych - bo skojarzenie ich ze słowem świr jest bardzo obraźliwe

 • andrew1507

  Oceniono 14 razy 0

  White House Writers Group to kolejna dziupla pismafii, wyprowadzili już miliony dolarów i każdego miesiąca 90 000$ na koszty"operacyjne"
  to się w głowie nie mieści,
  Ciemny Ludzie jak możesz głosować na pismafie, oni Cię i nas okradają i jeszcze śmieją się nam w twarz?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX