Sondaż: Kidawa-Błońska nie pomogła Koalicji Obywatelskiej? PiS wciąż zdecydowanym liderem

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się we wrześniu, zwyciężyłoby w nich Prawo i Sprawiedliwość - wynika z sondażu Instytutu Pollster dla "Super Expressu". Oddanie głosu na partię Jarosława Kaczyńskiego deklaruje 45 proc. badanych. Na drugim miejscu Koalicja Obywatelska, na którą chce zagłosować 26 proc. respondentów.

Poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości nie spada, mimo wysiłków opozycji, w tym wystawienia przez Koalicję Obywatelską kandydatury Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na stanowisko premiera - wynika z sondażu Instytut Pollster dla "Super Expressu".

Na partię Jarosława Kaczyńskiego chciałoby oddać głos 45 proc. badanych. Na drugim miejscu Koalicja Obywatelska (PO, Nowoczesna, Inicjatywa Polska, Zieloni) - 26 proc. Na podium znalazła się też Lewica (SLD, Razem, Wiosna) - 14 proc. Ponad progiem mogą znaleźć się również PSL-Koalicja Polska (PSL, UED, Kukiz'15) z wynikiem 8 proc. i Konfederacja - 5 proc. Sondaż przeprowadzono w czwartek i piątek na próbie 1059 dorosłych Polaków.

W sondażu dla "Super Expressu" sprzed tygodnia PiS także uzyskał wynik 45 proc. Oddanie głosu na KO deklarowało wówczas 28 proc. badanych.

Wybory parlamentarne odbędą się 13 października.

Więcej o:
Komentarze (475)
Sondaż: Kidawa-Błońska nie pomogła Koalicji Obywatelskiej? PiS wciąż zdecydowanym liderem
Zaloguj się
 • baska_w5

  Oceniono 104 razy 58

  Mam nadzieję, że Polacy oprzytomnieją i poparcie dla PiS spadnie w urnach wyborczych.

 • emery47

  Oceniono 81 razy 51

  Czy ktoś może mi wyjaśnić dlaczego opozycja, przy każdej okazji, a zwłaszcza będąc gościem w TVPiS nie mówi, że PiS :
  1. doszedł do władzy kłamstwem i oszustwem {Polska w ruinie, naprawią wymiar sprawiedliwości, uzdrowią służbę zdrowia itd..}
  2. Kupuje wyborców kosztem inwestycji czyli kosztem rozwoju Polski i zadłużania kraju.
  Uzasadnienie p-tu 2.
  PiS 24h w tvpis i przy każdej okazji obwieszcza urbi et orbi: za ukradzione przez 8lat rządów PO/PSL ok 250mld zł vat daliśmy i damy Polakom to i to i tamto i jeszcze owo.
  Nie mówią, że za obecne 4 lata ich rządów, mówiąc językiem pisowców, ukradziono już ok 100mld zł z VAT. Fachowo nazywa się to luką VAT-owską.
  W ekonomii cudów nie ma. Skoro luki VAT-owskie w obu okresach, proporcjonalnie do okresów rządzenia, są podobne, to zauważmy, że:
  - za rządów PO/PSL pomimo luki VAT-owskiej były zrealizowane potężne inwestycje przenoszące Polskę w nowoczesność: autostrady, drogi, lotniska, koleje, można długo wyliczać.
  - za rządów PiS jest podobna luka VAT-owska i jest nienotowana w historii Wolnej Polski zapaść w inwestycjach. Za to pieniądze są przejadane w programach mających dać zwycięstwo wyborach 13.X. 2019r PiS-owi.
  Wniosek: wszystkie programy typu 500+, których celem jest wygraną PiS w wyborach, są realizowane kosztem inwestycji, czyli kosztem rozwoju Polski. Zapłacą za to przyszłe pokolenia Polaków.
  A gdy zmieni się koniunktura na świecie, to strach pomyśleć co będzie z Polską.
  Zadłużenie Polski przekroczyło 1 bilion złotych a same odsetki roczne kosztują nas 30 miliardów.
  Mydlenie oczu wyborcom, że wybudują setki tysięcy mieszkań czy miliony samochodów elektrycznych, że przeznaczą miliardy na inwestycje to czysta propaganda.
  Szkoda, że opozycja nie potrafi tego powiedzieć jasno i wyraźnie.

 • niktwazny126

  Oceniono 73 razy 39

  Trudno się dziwić, że PiS na czele. Przecież wystarczy popatrzeć na dobrotliwą twarz woda, posłuchać ciepłego głosu, wsłuchać się w obietnice, że będzie nam lepiej, niż na zachodzie, poczytać zalew komentarzy, wychwalających zwykłego posła i krytycznych wobec wszystkiego, co jego pomysłem nie jest, i od razu chce się... obudzić w normalnym świecie...

 • swru

  Oceniono 57 razy 37

  To tłumaczy czemu ten kraj niewolników był tyle lat pod zaborami. Za 5 stów 40% wolaków zliże buty każdemu

 • hipo krater

  Oceniono 61 razy 35

  Tylko Jarosik wie jakie są prawdziwe sondaże i z jego zachowania wiadać bardziej, niz z sondaży, że ma stracha przy kuprze.

 • wartomyslec

  Oceniono 47 razy 31

  Jeszcze trochę i Lewica będzie drugą siłą polityczną. I dobrze 👍

 • sebastan

  Oceniono 39 razy 29

  Partie przychodzą i odchodzą. Każdy jest chciwy i obłudny, wiemy to. To nie problem. Problem w tym, że nie mamy narodu, jakiegoś świadomego, ogarniętego bytu, nie dającego sobie ładować kitu przez polityków, księży, fałszywych sprzedawców itd.
  To mnie przeraża. Przeraża mnie to, że nikt nie stopuje szaleństwa 500+. To 45 miliardów CO ROK. Słynne 32 myśliwce F-35 mają kosztować 25 miliardów. To tylko 7 miesięcy 500+. Ludzie ogarnijcie się, musicie poczuć, że ten wydatek jest prostą drogą do upadku. Gdybyśmy tą kasę ładowali tylko w samoloty mamy na za kilka lat najsilniejsze lotnictwo na kontynencie. Kupione za gotówkę. Autostrady. Mamy ich około 2000 km. Koszt 1 kilometra to mniej więcej 40 milionów złotych. Więc za rok 500+ mamy ponad 1000 km, czyli w niecałe dwa lata podwajamy ilość autostrad, które do tej pory budowaliśmy 30 lat. Można tak mnożyć. Zainwestujmy tą kasę w coś, co da nam fajną, dobrze płatną pracę. To jest masakra, jak mało z nas to czuje, jak mało z nas chce czegoś dla ogółu. Niestety większość chce tylko dla siebie, tak więc martwy się, by PiS po wyborach nie miał konstytucyjnej większości.

 • plac.czerwony

  Oceniono 46 razy 26

  Jedyna istotna informacja jest taka, że 15 milionów nie głosuje!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX