Przyłębska opowiadała w niemieckiej TV o polskiej kuchni. "Nasza specjalność w problematycznych czasach"

Julia Przyłębska w niemieckiej telewizji podzieliła się swoimi spostrzeżeniami na temat polskiej kuchni. Po angielsku tłumaczyła: - To są dyskusje za stołem o najważniejszych sprawach. Tak więc kuchnia jest częścią naszych dyskusji politycznych.

W programie "Time For Diplomacy" w TV.Berlin wystąpiło małżeństwo Przyłębskich: ambasador RP w Berlinie prof. Andrzej Przyłębski i Julia Przyłębska, prezes Trybunału Konstytucyjnego. Program podzielono na dwie części, w pierwszej występował sam Przyłębski, który opowiadał m.in. o zmianach w polskim wymiarze sprawiedliwości. Wcześniej za to oprowadził dziennikarkę po willi, w której obecnie mieszka.

Warto nadmienić, że rozmowa nie była prowadzona po niemiecku, a po angielsku. Po ponad 40-minutowym materiale z samym ambasadorem prowadząca przeszła do spraw bardziej przyziemnych: polskiej kuchni. Druga część nagrania była poświęcona właśnie temu tematowi. Dopiero wtedy małżeństwo Przyłębskich wystąpiło razem.

Przyłębska o polskiej kuchni: Kuchnia to część naszych politycznych dyskusji

Julia Przyłębska, prezes TK, już na wstępie została zapytana o to, jak opisałaby polską kuchnię.

Polska kuchnia ma wiele kolorów, wszystko przez wiele tradycji, jakie mamy w Polsce. Myślę, że polska kuchnia była częścią naszej tradycji i naszą specjalnością w problematycznych czasach

- tłumaczyła po angielsku Przyłębska, dodając, że dla Polaków bardzo ważne jest, by "siedzieć, jeść i rozmawiać o najważniejszych rzeczach w naszym kraju".

To są dyskusje za stołem o najważniejszych sprawach. Tak więc kuchnia jest częścią naszych dyskusji politycznych

- powiedziała. Cały materiał można obejrzeć na YouTube i pochodzi z maja tego roku, jednak dopiero teraz "przebiło się" do ogółu. To właśnie w maju prezes PiS Jarosław Kaczyński, jeszcze przed wyborami do europarlamentu, nazywał Przyłębską swoim "odkryciem towarzyskim".

 

W dalszej części "Time For Diplomacy" prezes TK przyznała, że lubi gotować, jednak nie ma obecnie na to czasu, a samo gotowanie nazwała "sztuką".

Z kolei jej mąż stwierdził, że choć nie lubi gotować, to lubi piec, jednak już od jakiegoś czasu nie miał okazji, by cokolwiek wypiec. Później zaserwowano m.in. tatar ze śledzia, a prezes TK wyjaśniała: - Dzisiaj jest piątek, więc jemy rybę.

Więcej o:
Komentarze (183)
Przyłębska opowiadała w niemieckiej TV o polskiej kuchni. "Nasza specjalność w problematycznych czasach"
Zaloguj się
 • lica79

  Oceniono 79 razy 69

  I takie miernoty intelektualne i moralne piastują tak ważne funkcje, dramat. Szkoda Polski

 • jackanapes

  Oceniono 65 razy 59

  Nie nazywajmy dyskusją sytuacji, gdy ktoś na kolanach wsłuchuje się w mlaskanie towarzysza pierwszego sekretarza.

 • hipo krater

  Oceniono 54 razy 48

  Prezesa rządzącej partii regularnie siedzi przy stole z "niezalezną" sędzią TK, by dyskutować o najważniejszych sprawach w kraju, by rozstrzygnięcia zarzadząnego przez nią Trybunału, były całkowicie obiektywne i kompletnie niezależne. ;)

 • 6drabin

  Oceniono 48 razy 44

  Pani sędzia wystąpiła we wrażej niemieckiej telewizji i mówiła nie po polsku?
  Co na to ojciec-dyrektor i jego słuchacze?

 • maciek76

  Oceniono 45 razy 41

  Wyobraźcie sobie, że Schetyna chodzi na obiadki do Rzeplińskiego. Cały PiS srałby cegłami.

 • faustxyz

  Oceniono 40 razy 36

  Kacza modelowa rodzina Wolfgangowie. TW i marionetka, miernota prawnicza aczkolwiek może i dobrze gotuje, w tle gdzieś ich potomek wsadzony gdzieś do państwowego wypasionego żłobu.

 • d_ost

  Oceniono 38 razy 34

  A Rzepińskiego krytykowała za wizyty w studiach programów publicystycznych, że się po telewizjach szlaja, zamiast pracować.

  Cóż, fakt, że pani zwą a się prezesem TK pojawia się na ekranie dopiero wtedy, gdy zaczyna się rozmowa o garach, jest najlepszym odzwierciedleniem jej funkcji w TK. Gotowanie obiadków dla prezesa pana.

 • mumel4

  Oceniono 37 razy 31

  Adolf Hitler też był czarującym gospodarzem i nie jadł mięsa w piątki .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX