Jarosław Kaczyński obiecuje, że jak wygra PiS, będzie lepiej niż na zachodzie. "Bo będzie wolność"

W ogrodach Domu Polonii w Warszawie odbyło się spotkanie prezesa PiS, premiera i szefa sztabu wyborczego z młodymi działaczami partii. W przemówieniach Jarosław Kaczyński, Joachim Brudziński i Mateusz Morawiecki mobilizowali młodych do wysiłku w ostatnim miesiącu kampanii wyborczej. Prezes PiS przekonywał, że w Polsce będzie lepiej niż na zachodzie Europy, bo "tu będzie wolność".

Jarosław Kaczyński otwierając spotkanie wezwał działaczy partii do zaangażowania w walkę o poparcie ze strony Polaków. Jak dodał, tylko w ten sposób możliwe będzie kontynuowanie obecnej polityki. Prezes PiS dodał, że nadchodzące wybory są szansą na pełne wykorzystanie przełomu 1989 roku i mogą pozwolić na "skonsumowanie" tamtego sukcesu.

Wybory parlamentarne 2019. Kaczyński obiecuje: Będzie lepiej niż na zachodzie

- Bo Polakom się należy, by mogli żyć nie gorzej niż na zachód od naszych granic, by mogli mieć poczucie siły ich rodzin, ale także siły, którą ma naród i państwo - argumentował prezes PiS. Jarosław Kaczyński mówił, że po tych wyborach okaże się czy Polską pójdzie w stronę dobrobytu czy wróci do postkomunizmu. Szef PiS roztoczył też przed słuchaczami wizję kraju, w którym "będzie lepiej niż na mitycznym zachodzie". - Można zbudować kraj, o którym będzie można mówić, że to szczęśliwy kraj. Kraj bez kompleksów, kraj, którego obywatele, kiedy będą jeździć na ten mityczny kiedyś zachód, będą się czuli jak u siebie w domu. W tym sensie, że nie będzie tam lepiej niż tu - powiedział. - Tu będzie równie dobrze, a powiem wam nawet, że będzie lepiej, bo tu będzie też wolność, tu pozostanie wyspa wolności. A z tą wolnością na zachodzie jest teraz bardzo różnie - dodał.

Joachim Brudziński o numerze listy

Szef sztabu wyborczego PiS Joachim Brudziński nawiązał do wylosowanego dziś numeru 2 dla komitetu Prawa i Sprawiedliwości w wyborach parlamentarnych. - Numer naszej listy to 2 i to bardzo charakterystyczne, bo żeby zmieniać Polskę potrzebna jest również druga kadencja, a to wszystko w waszych rękach - mówił europoseł PiS. Polityk mobilizował młodych działaczy hasłem "Do roboty i jedziemy dalej!".

Premier Mateusz Morawiecki mówił z kolei, że od mobilizacji młodych polityków PiS będzie zależał wynik październikowych wyborów. Dodał, że III RP zniechęcała młodych do polityki i obrzydzała ją. - Łatwiej się łowi ryby w takim stawie, który jest mętny, gdzie nie ma obywatelskiego społeczeństwa, które się interesuje polityką - argumentował szef rządu.

Więcej o:
Komentarze (518)
Jarosław Kaczyński obiecuje, że jak wygra PiS, będzie lepiej niż na zachodzie. "Bo będzie wolność"
Zaloguj się
 • krzych.ayanami

  Oceniono 102 razy 88

  Ten kraj będzie oparty na patologii, korupcji, rasizmie i gwałcie w stosunku do osób o poglądach i skłonnościach uznanych za niesłuszne. Z biedą, która osiągnie poziom komuny - bo wbrew temu co ci facet wydaje ekonomi nie da się oszukać.

 • vegemot

  Oceniono 79 razy 61

  Haha, o wolności mówi człowiek który chce wszystkiego zakazać ludziom. Od 4 lat łamią praworządność, szczują na LGBT, uchodźców i wszystkich innych, a ten ma czelność krzyczeć o wolności. Wolność to jest na zachodzie lub w USA, gdzie każdy może być sobą, a nie w tym ciemnogrodzie, gdzie króluje średniowiecze

 • Kris P

  Oceniono 72 razy 58

  Najgorsze, że są kretyni, którzy w to wierzą.
  Komunistyczna pogląd, że najłatwiej rządzić biednymi i głupimi sprawdza się w przypadku naszego kraju co do joty.

 • zofia.rydz

  Oceniono 70 razy 52

  Panie Jarku, prosze sie wybrac na ten mityczny Zachod np do Florencji. Pozwiedzac, napic sie kawy na dachu Uffici, skoczyc do San Gimignano na lody i popatrzec na gaje oliwne. Kiedy tam jestem, to az boli powrot do Polski i słuchanie pana skrzekliwego głosu....

 • mackowy74

  Oceniono 59 razy 43

  NAPRAWDĘ JESTEM PRZERAŻONY,TYM CO CZEKA MNIE I MOICH BLISKICH PO 13 PAŹDZIERNIKA!!ZAMORDYZM, DYKTATURA STETRYCZAŁEGO I WROGIEGO LUDZIOM EUNUCHA, KTÓRY WYWALI TEN PUSTY NARÓD Z ZACHODNIEGO,LAICKIEGO I CYWILIZOWANEGO ŚWIATA!!

 • krynolinka

  Oceniono 55 razy 41

  Co za perfidia. Wyjątkowa bezczelność. Najpierw wyznaczanie ram "prawdziwego" Polaka a później obietnice wolności. Nie ręczę za siebie..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX