"Polityka": Patryk Jaki chce zostać czwartym koalicjantem? "Uniezależnił się od Kaczyńskiego"

Patryk Jaki intensywnie zaangażował się w kampanię wyborczą. Nie konsultując swoich działań ze sztabami wyborczymi, polityk ruszył w teren, by wspierać wybranych działaczy PiS-u. "Uniezależnił się od Kaczyńskiego, uniezależnił się od Ziobry. Pracuje dla siebie" - czytamy w "Polityce".

Nie można zaprzeczyć, że były wiceminister sprawiedliwości i eurodeputowany Patryk Jaki mocno zaangażował się w kampanię wyborczą. Od końca sierpnia odbywa liczne spotkania z wyborcami. Na jego trasie znalazły się m.in Inowrocław, Ciechanów, czy Ełk. Wojciech Szacki z portalu Polityka.pl informuje, że "hiperaktywność" młodego działacza może być wstępem do utworzenia nowej frakcji politycznej i tym samym - czwartego koalicjanta PiS.

"Jaki wspiera - spotkaniem z wyborcami, postem w mediach społecznościowych, zdjęciem na banerach - ok. 10 kandydatów z list PiS, ale zwykle należących do Solidarnej Polski. Można ich zresztą nazwać jakistami, bo orientują się nie na Ziobrę, lecz na jego młodszą wersję" - czytamy na portalu.

W trakcie spotkań z wyborcami europoseł ma wspierać kandydatów z odległych miejsc na listach wyborczych. Do popierania znanych sobie działaczy zachęca m.in. postami w mediach społecznościach.

Tę grupę łączy nie tylko bliskość Jakiego, lecz także młody wieki i poglądy. Jaki zapewnił im zresztą coś w rodzaju platformy ideowej

- przyznaje w rozmowie z tygodnikiem polityk z Nowogrodzkiej.

W PiS-ie zapanowała nerwowa atmosfera. Wielu polityków obawia się, że Jaki chce stworzyć czwartą frakcję i w ten sposób ograniczyć władzę Prawa i Sprawiedliwości. "Z niektórych okręgów dochodzą też narzekania kandydatów rdzennego PiS na to, że jakiści zabierają im przestrzeń w mediach" - pisze Szacki.

Niektórzy politycy PiS obawiają się, że Jaki działa na własną rękę. Swoich działań nie konsultuje bowiem ze sztabami wyborczymi.

Uniezależnił się od Kaczyńskiego , uniezależnił się od Ziobry. Pracuje dla siebie

- kontynuuje rozmówca z Nowogrodzkiej.

Patryk Jaki i przyjaciele

Jakiści stanowczo zaprzeczają, by mieli w planach utworzenie kolejnej frakcji politycznej.

Zdarzają się też konflikty z politykami PiS, ale to dlatego, że się nas obawiają, bo jesteśmy bardziej prawicowi. Ale o rozłamie nie ma mowy

- podkreśla w rozmowie z "Polityką" jeden z kandydatów wspieranych przez Jakiego

Do popleczników Patryka Jakiego mają należeć m.in. warszawski radny Jacek Ozdoba (nr 9 w Płocku), były wiceprezydent Opola Janusz Kowalski (nr 3 w Opolu), wiceprzewodnicząca sejmiku podlaskiego Aleksandra Szczudło (nr 28 w Białymstoku), Robert Nowacki (nr 8 w Olsztynie), Mariusz Kałużny (nr 8 w Toruniu), Ireneusz Stachowiak (nr 8 w Bydgoszczy), radny szczeciński Dariusz Matecki oraz wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta.

Więcej o:
Komentarze (116)
"Polityka": Patryk Jaki kontra PiS. Czy powstanie kolejne ugrupowanie?
Zaloguj się
 • szaja25

  Oceniono 43 razy 29

  A co ten leszcz może im zaproponować? Jaki jest nikim w polityce i pewnie judzi na czyjeś zlecenie, bo sam jest tylko chłoptasiem na posyłki, tylko.

 • tcas

  Oceniono 32 razy 26

  Co już się nauczył angielskiego? Za europejską kasę w Brukseli buduje kolejną ByleJak i ByleCo.

 • fakiba

  Oceniono 26 razy 20

  Mam nadzieję że wszyscy popierani przez Jakiego dostaną bańki i to sromotne

 • fakiba

  Oceniono 24 razy 18

  Jaki się uniezależnił od kaczora , to taka sama prawda jak "wystąpienie" z partii Zera tuż przed wyborami , g... prawda

 • june-of-44

  Oceniono 20 razy 16

  Już Patryk nie jest kolegą Ziobry?
  Już Patryk nie pomaga Warszawiakom odzyskiwać kamienic?
  Już Patryk nie chce zostać prezydentem Warszawy?
  Już Patryk nie chce budować XiX dzielnicy Warszawy?
  Jaki Patryk z niego....
  Patryk nie ma czasu zajmować się zaprowadzanie prawa i sprawiedliwości w Warszawie bo aktualnie dwiema rączkami trzyma fotel brukselski pod dupą......a w niej ma głęboko suwerena :)
  "Polska to bogaty kraj" - Władymir Putin

 • marrob

  Oceniono 21 razy 15

  Cygan w dresie pod blokiem. Jaki.

 • stef0909

  Oceniono 19 razy 13

  T totalny kretyn a ci promowani to taliby bez mózgu!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX