Biedroń zarzucił Czarneckiemu kłamstwo. Poseł PiS ujawnia maila, którego miał rozsyłać lider Wiosny

Robert Biedroń stanowczo zaprzeczył w Radio ZET, jakoby namawiał do tego, by w PE nie głosowano na kandydatów PiS, o co oskarżył go Ryszard Czarnecki. Lider Wiosny i europoseł twierdził, że to kłamstwo, a po chwili Czarnecki udostępnił treść maila, który rozsyłano w PE - podpisany pod nim jest właśnie Biedroń. Polityk PiS zapowiedział pozew wobec Biedronia, jeśli ten go nie przeprosi.

Na antenie Radia ZET prowadząca rozmowę Beata Lubecka dopytywała lidera Wiosny, europosła, Roberta Biedronia o zarzuty kierowane wobec niego przez Ryszarda Czarneckiego. Europoseł PiS w rozmowie z tysol.pl (portal "Tygodnika Solidarność") stwierdził, że Biedroń rozsyłał do członków Parlamentu Europejskiego maile z apelem, by nie głosowali za ludźmi z Prawa i Sprawiedliwości.

To jakaś mania prześladowcza PiS. To jakieś kompletne bzdury. Ryszard Czarnecki nie wiem co bierze, ale nie powinien mówić takich rzeczy, bo to jest nieprawda

- odpierał te zarzuty Biedroń, po czym zaapelował, by Czarnecki pokazał w takim razie wspomniane maile. Co więcej, powiedział, że Czarnecki kłamie. Dopytywany, czy w takim razie zareaguje na słowa Czarneckiego, stwierdził tylko, by go "nie podpuszczano". - Czyli spuśćmy zasłonę milczenia? - skwitowała Lubecka. - Tak, bo to wstyd kłamać - odparł Biedroń.

Czarnecki zapowiada pozew i ujawnia maila Biedronia

Na to zareagował błyskawicznie europoseł Ryszard Czarnecki. Mariusz Gierszewski z Radia ZET zatweetował, że Czarnecki zapowiada pozwanie Biedronia, jeżeli ten nie przeprosi za swoje słowa.

Gierszewski zamieścił też maila, którego otrzymał od Czarneckiego, na dowód, że Biedroń rzeczywiście lobbował za niegłosowaniem za kandydatami PiS. Pod mailem podpisany jest Robert Biedroń, a wytyczne dotyczą tego, by nie oddawać głosu na: Ryszarda Czarneckiego, Witolda Waszczykowskiego, Zdzisława Krasnodębskiego i Beatę Szydło.

Nie wiadomo jedynie, do kogo dokładnie trafiła wiadomość, adresatem jest domyślnie grupa S&D, czyli Grupa Postępowego Sojuszu Socjalistów i Demokratów.

Więcej o:
Komentarze (88)
Ryszard Czarnecki zapowiada pozew wobec Roberta Biedronia. Poszło o wysyłanie maili w PE
Zaloguj się
 • js08836

  Oceniono 55 razy 43

  Przecież dobrze pisał. Działał na rzecz Polski i za to mu chwała. Bo kto jest Waszczykowski, kto Szydło ? To szkodnicy i kłamcy. Czy mam wypisywać po kilkanaście ich kłamstw i manipulacji ? Kłamali w Polsce kłamać będą w Brukseli. To mają w genach.

 • antymoher64

  Oceniono 42 razy 26

  Wszystkie Ryśki (*) to fajne chłopaki.
  (*)- nie dotyczy glizd pisowskich Czarneckiego i Terleckiego.

 • tom_aszek

  Oceniono 24 razy 22

  "Pod mailem podpisany jest Robert Biedroń (...) Nie wiadomo jedynie, do kogo dokładnie trafiła wiadomość,"

  Mniej ważne do kogo trafiła; ważniejsze, z czyjego konta / serwera wyszła.

 • strange_email

  Oceniono 26 razy 20

  Biedron to jednak cienias. Napisal maila (zgadzam sie z nim) wiec dlaczego klamal w tak glupiej sprawie? Podlozyl sie jak dzieciak i na dodatek takiej kreaturze jak Czarnecki.

 • glencok

  Oceniono 25 razy 19

  Jeśli mail jest autentyczny to Biedroń działa bez sensu. Przecież zal3ecał na niegłosowanie na skompromitowanych polityków. Trzeba było przyznać i twardo bronić tego stanowiska
  A tak wpadka z taką miernotą jak Czarnecki.

 • robson15

  Oceniono 28 razy 18

  Nie przepadam za Biedroniem ale dobrze ze optował przeciw pisiorom w PE.
  Żaden z tej sekty nie powinien piastować nawet najniższego stanowiska w UE z prostej przyczyny. Raz ze się do tego nie nadają intelektualnie a dwa jak może ktoś z tak antydemokratycznego ugrupowania piastować ważne funkcje w PE? Poza tym Obatel niech lepiej się nie wypowiada, bo i tak nic mądrego nie wystęka.

 • pan.szklanka

  Oceniono 27 razy 17

  Pewnie gdy kliknąć w "Robert BIEDRON" wyskoczy "riczard@pis.org".
  Te szuje nie potrafią mejla podrobić.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX