PKW wylosowała numery list wyborczych. PiS pójdzie do wyborów z "dwójką", piątka dla PO

Państwowa Komisja Wyborcza rozlosowała numery list wyborczych komitetów, które zarejestrowały listy kandydatów do Sejmu w więcej niż w jednym okręgu wyborczym.

Konferencja Państwowej Komisji Wyborczej rozpoczęła się o 13.00. Jej członkowie wylosowali numery list dla komitetów wyborczych, które wystartują w najbliższych wyborach parlamentarnych. W konferencji wzięli udział m.in. zastępca przewodniczącego PKW sędzia Wiesław Kozielewicz, zastępca przewodniczącego PKW sędzia Sylwester Marciniak, członkowie PKW sędziowie Wiesław Głóź, Zbigniew Cieślak, sekretarz PKW i szef Krajowego Biura Wyborczego Magdalena Pietrzak.

PiS na liście numer 2, KO z numerem 5

W losowaniu wzięło udział dziewięć komitetów, które zarejestrowały listy w więcej niż jednym okręgu wyborczym. W pierwszej kolejności losowane były numery dla tych, które zarejestrowały swoje listy we wszystkich 41 okręgach wyborczych. Takich komitetów było pięć: KKW Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni, KW Konfederacja Wolność i Niepodległość, KW Prawo i Sprawiedliwość, KW Polskie Stronnictwo Ludowe i KW Sojusz Lewicy Demokratycznej.

I tak, KKW Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni otrzymała miejsce na liście wyborczej numer 5. Kandydatów KW Konfederacja Wolność i Niepodległość znajdziemy na liście numer 4, a KW Prawo i Sprawiedliwość na liście numer 2.

KW Polskie Stronnictwo Ludowe otrzymał listę numer 1. KW Sojusz Lewicy Demokratycznej znalazł się na liście numer 3.

Cztery komitety nie zarejestrowały list we wszystkich okręgach

Oprócz wymienionych pięciu komitetów, które zarejestrowały kandydatów w 41 okręgach, cztery komitety zarejestrowały swoje listy tylko w ich części. KW Skuteczni Piotra Liroya-Marca otrzymał listę wyborczą numer 9, KW Prawica - listę numer 6, KW Akcja Zawiedzionych Emerytów i Rencistów - listę numer 7, a KWW Koalicji Bezpartyjni i Samorządowcy - listę numer 8.

Więcej o:
Komentarze (195)
Znamy numery list wyborczych poszczególnych komitetów. Na liście nr 1 PSL, PiS na liście nr 2
Zaloguj się
 • serenita123

  Oceniono 68 razy 54

  dzisiaj PKW rozlosowała numery dla list:

  ale już kilka dni temu kandydat PiS z Katowic, Leszek Piechota, wiedział, że lista PiS będzie miała nr 2 !!!
  Przypadek?
  Nie sądzę...
  Nie wykluczam więc, że Kaczyński JUŻ ZNA wyniki wyborów

 • goli24

  Oceniono 49 razy 39

  To, że PiS będzie miał "dwójkę" wiadomo już od środy-wtedy w Internecie pojawił się plakat jednego z kandydaci kandydatów z tym właśnie numerem listy. Nadal wierzycie w tę fikcję, którą są wybory?

 • telemasca2012

  Oceniono 39 razy 31

  A jeden z kandydatow PiS juz jakis czas temu mial przgotowane ulotki i inne materialy z numerem listy. Albo zgadl albo ktos tutaj kreci niezky walek.

 • prompter70

  Oceniono 29 razy 27

  No proszę - a pan Piechota z PIS znał numer tydzień temu i zdążył przed wszystkimi wydrukowac plakaty...

 • karawa81

  Oceniono 33 razy 27

  ustawione, jakis kandydat pisdu wydrukował parę dni temu banery z dwójka pisu na liście

 • zofia.rydz

  Oceniono 26 razy 22

  Ale kandydaci z PiS u od tygodnia kleja plakaty z nr 2 :)

 • Adam Bulandra

  Oceniono 22 razy 20

  A Senator PiS Piechota znał numer listy już tydzień temu. Prorok

 • olekkuszeta

  Oceniono 23 razy 19

  Ale niespodzianka!! Totalny przypadek że kandydat PiS wydrukował plakaty akurat z tym numerem kilka dni przed losowaniem!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX