Nie tylko Sejm. Senat też ma przerwać posiedzenie i wrócić do obrad po wyborach

Wiele wskazuje na to, że nie tylko Sejm będzie mieć przerwę w obradach. Marszałek Senatu nie wykluczył, że najbliższe posiedzenie izby wyższej zakończy się wcześniej, a następnie zostanie przerwane. Senatorowie, tak samo jak posłowie, jeszcze obecnej kadencji, mieliby wrócić do pracy już po wyborach parlamentarnych.

Przerwa w obradach Sejmu stała się faktem - w błyskawicznym tempie Prezydium Sejmu zdecydowało, że izba niższa zbierze się tylko 11 września, a później dopiero 15-16 października, czyli po wyborach parlamentarnych.

Po wprowadzeniu tych zmian stało się jasne, że mogą one oddziaływać na prace Senatu. W czwartek głos w tej sprawie zabrał marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Pytany w Jeleniej Górze przez dziennikarzy stwierdził, że posiedzenie Senatu odbędzie się zgodnie z planem (25-27 września), ale nie wykluczył, że zostanie ono skrócone i potem wznowione po wyborach.

Czytaj więcej: Przerwane posiedzenie Sejmu. Poseł PiS o tym, kto podjął decyzję: Przecież nie my, tylko Prezydium Sejmu

Senat też skróci obrady i wznowi je po wyborach

- Zanosi się na to, że posiedzenie Senatu zaplanowane na 25-27 września zostanie skrócone, że szybciej wyczerpiemy porządek i ogłosimy przerwę w obradach Senatu - powiedział Karczewski cytowany przez Polską Agencję Prasową.

Jak usłyszeliśmy w Centrum Informacyjnym Senatu, ostateczne decyzje zapadną około 25 września, gdy zbierze się konwent seniorów.

Oznacza to, że po wyczerpaniu aktualnego porządku obrad Senatu, posiedzenie zostanie przerwane, by Senat jeszcze obecnej kadencji mógł zająć się ustawami uchwalonymi przez Sejm. Wszystko rozegra się natomiast już po wyborach parlamentarnych, które odbędą się 13 października.

Przerwa w posiedzeniu Sejmu, która przesuwa obrady na termin po wyborach, nie jest nielegalna, aczkolwiek precedensowa. Posiedzenie może być dokończone po wyborach, co jest zgodne z konstytucją, ponieważ kadencja parlamentu trwa aż do momentu zebrania się nowego Sejmu.

Czytaj więcej: To Ryszard Terlecki wnioskował o przerwanie ostatniego posiedzenia Sejmu. "Plan wymyślony w głowie prezesa PiS"

Więcej o:
Komentarze (61)
Przerwa w posiedzeniu Sejmu. Senat może postąpić podobnie, decyzje pod koniec września
Zaloguj się
 • chi-neng

  Oceniono 19 razy 17

  BIS
  Zgłaszanie do Morawieckiego, Wam, czyli tym NIE zaprzedanym prawnikom i całej opozycji, NIC NIE POMOŻE.
  Cały rząd, cały PiS zasiadający w Sejmie i w Senacie, jest rządem Kaczyńsko – Ziobro – Dudo - Przyłębskim.
  Czyli cały rząd, każda jednostka z nim współpracująca, to same „mordy zdradzieckie i kanalie”, które masowo wyprodukował i usadził na stołkach najwyższej władz, TEN, którego cytuję; JK.
  Każdy z nich jest przestępcą!
  Każdy z nich będzie bronił przestępców należących do tej samej frakcji, swoich kolegów.

  RODACY!
  Jesteście straceni!
  Sekto-mafia, ZAPRZEDANA Kaczyńskiemu egzystencje swoja zawdzięcza tylko i wyłącznie temu, że zaprzedała sie temu szatanowi z piekła rodem dusze i ciała, z celem zrealizowania jego osobistych rządz; zemsty na byłych władzach i wszystkich inaczej myślących niż on.
  Tudzież zaspokojenia jego własnej megalomanii na tle sitwy Kaczyńskich.
  Tylko i wyłącznie to totalne zaprzedanie się jemu i dozgonnie ślepa lojalność, dały im stołki władzy i bezpieczną przynależność do tej frakcji piso-koscieleno-naziolskiej.
  Oni wszyscy będą bronić na śmierć i życie tylko i wyłącznie interesów Kaczyńskiego i własnych, mamiąc Was i odurzając 500+ i innymi cacankami, dla uśpienia Waszej czujności
  .
  Bowiem, te wszystkie dary i obiecanki cacanki będziecie wy i wasza dzieci, wnuki i prawnuki spłacać dożywotnie z własnych kieszeni.

  Przerwanie posiedzenia Sejmu POWINNO DLA WAS ZABRZMIEĆ JAK BICIE ZYGMUNTA NA TRWOGĘ!

  ZGLASZAJCIE WSZYSTKO DO EU, bo w Polsce NIE MACIE DO KOGO ZGŁASZAĆ!

 • rybka9915

  Oceniono 15 razy 13

  A coz ten tepy chamsko-prostacki, qrewsko-zlodziejsko-pisbolszewicki dzban karczewski moze, poza slepo-tepym wykonywaniem rozkazow kurdupla? Po jajach sie podrapac? I to by bylo na tyle.

 • hipo krater

  Oceniono 14 razy 12

  Jak tam prawdziwe sondaze, kochany Panie Marszałku? Ciągle idą w górę? Będziecie rządzić 30 lat, czy musicie to sobie załatwić?

 • 1627cd1410

  Oceniono 13 razy 11

  no pewnie.. sejm bez senatu nie ma sensu. prezydent jest stale na postronku. przsyleci z Juraty w try miga.
  czyli coś knują..

 • franiux

  Oceniono 13 razy 11

  BEZPIECZNIK jak nic. Adrian też będzie czekał w pogotowiu z długopisem w razie nie zdobycia większości. Ustawka będzie uniewinniająca wszystkich w pisie z wszystkich przestępstw. Zanim da się to zmienić to ich już nie będzie w kraju bo uciekną z zagrabionymi miliardami do san escobar.

 • fakiba

  Oceniono 11 razy 9

  Konus zarządził i tak ma być , pisia banda nierobów

 • padakarodaka

  Oceniono 11 razy 9

  Co za banda ch*ja, zamiast pracować to sobie wolne robią!

 • chi-neng

  Oceniono 10 razy 8

  Ani na chwile nie powinniście zapominać o tym, co się działo w przeciągu 4 lat, i dzieje nadal w Sejmie i w Senacie. W czasie obrad i głosowań!
  Opozycja tam nie ma nic a nic do powiedzenia, bowiem psy goncze kaczyńsko-ziobro- dudo- przyłębskie zamykają wam głosy via Terlecki. Kuchcinski (ex) , Brudzinski, Mazurek, Karczewski, Piotrowicz, Pawlowska...etc....
  Nie macie najmniejszych szans z niczym!
  Ta banda już sobie zabezpiecza totalną dyktaturę na lata!

 • Polak

  Oceniono 9 razy 7

  Mieli ponad 2 miesiące wakacji i teraz znów miesiąc k...wa pracusie ja nie życzę sobie zeby z moich podatków mieli zapłacone za nic nie robienie.Dlatego całe klany tak się pchają do Sejmu i Senatu bo mają płacone za friko lenie (zawodowi parlamentarzysci).

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX