"Pełen nienawiści atak", "Znieważenia konstytucyjnego organu". Będzie zawiadomienie do prokuratury

Michał Szczerba i Kamila Gasiuk-Pihowicz z PO-KO poinformowali podczas porannej konferencji prasowej, że złożą w prokuraturze zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. To reakcja na awanturę podczas posiedzenia Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka, kiedy to Krystyna Pawłowicz zaatakowała słownie Adama Bodnara.

Na wtorkowym posiedzeniu sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka gościem był rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar. Przedstawiał informacje o stanie przestrzegania wolności i praw człowieka i obywatela w roku 2018, a członkowie komisji później odnosili się do jego wystąpienia. Posłanka PiS Krystyna Pawłowicz zarzuciła Bodnarowi, że ten pełniąc swoją funkcję kieruje się "kryterium lewackoobyczajowym" i zwraca uwagę na "osoby, które są chore seksualnie".

"Pełen nienawiści atak przekroczył wszelkie dopuszczalne granice"

W środę rano Michał Szczerba i Kamila Gasiuk-Pihowicz zwołali konferencję prasową, w czasie której oznajmili, że w związku z atakiem na Rzecznika Praw Obywatelskich złożą do prokuratury zawiadomienie o "możliwości popełnienia przestępstwa znieważenia konstytucyjnego organu, jakim jest Rzecznik Praw Obywatelskich". - Ten pełen nienawiści atak przekroczył wszelkie dopuszczalne granice - napisali parlamentarzyści na Twitterze.

Pawłowicz na posiedzeniu Komisji podniesionym głosem mówiła, że Adam Bodnar "ośmiesza się w swojej nienawiści do obecnej władzy". Jej zdaniem RPO ma "wykorzystywać zagranicę" do ataków na Polskę. - Prowadzi pan działalność, która niszczy funkcjonowanie wymiaru sprawiedliwości, Trybunału Konstytucyjnego, prowadzi pan dziwne gry polityczne - dodała. 

Kiedy Gasiuk-Pihowicz próbowała interweniować, przewodniczący komisji, były prokurator stanu wojennego, poseł Stanisław Piotrowicz zwrócił jej uwagę, by nie przeszkadzała, gdy głos ma Pawłowicz. Ta swoją tyradę kontynuowała:

Jest pan wyjątkowym szkodnikiem i ja osobiście, jeżeli będziemy podejmowali jakąś uchwałę, będę przeciwko przyjęciu informacji rzecznika antypolskiego.

Michał Szczerba już po posiedzeniu Komisji pisał na Twitterze:

Tyrada chamstwa i nienawiści posłanki PiS na Kom. Sprawiedliwości wobec #RPO. Postać przedstawiona w filmie Patryka Vegi zbyt cukierkowa wobec rzeczywistości. Na koniec kadencji przypomniała o sobie wszystkim. Przy pełnej aprobacie przewodniczącego - prokuratora Stanu Wojennego!
Więcej o:
Komentarze (183)
"Pełen nienawiści atak", "Znieważenia konstytucyjnego organu". Będzie zawiadomienie do prokuratury
Zaloguj się
 • def11

  Oceniono 96 razy 94

  Pawłowicz i Piotrowicz to już symbole tzw dobrej zmiany i tzw odnowy moralnej narodu, symbole patologii władzy.

 • senior2244

  Oceniono 70 razy 68

  Ta stara jałowa klempa znów dała popis swojej bezdennej głupoty wspierana przez bydle komunistyczne prokuratora stanu wojennego.

 • cracken001

  Oceniono 59 razy 55

  CHAMSTWO w PiS dzie to standart,ale ta CHAMICA,nawet ich normy przekraczala.Widac zoofilowi to "pasilo",bo sam niewiele lepszy

 • kaplan.raka.odbytu

  Oceniono 48 razy 44

  Jeśli ktoś tu jest szkodnikiem, to chyba tylko Pani Pawłowicz - obraz upadku obyczajów politycznych.

 • arreis65

  Oceniono 38 razy 36

  takie indywidua jak pawłowicz wszystko zamienią w chlew, szambo, ściek i boordel - bo stamtąd pochodzą, bo tam się wychowali i czują jak u siebie w domu !!!

 • aldealmi

  Oceniono 35 razy 33

  Pisowska hołota...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX