Gądek dopytuje Pasławską o dodatek mieszkaniowy: Nie będziemy zaglądać komukolwiek pod kołdrę

Gościem wtorkowej Porannej rozmowy Gazeta.pl była posłanka Urszula Pasławska, "jedynka" na liście na liście PSL-Koalicja Polska w Olsztynie. Jacek Gądek dokładnie odpytał ją z programu wyborczego, w tym m.in. dodatku na mieszkania.

PSL w swoim programie wyborczym postuluję rządowy dodatek na zakup mieszkania w wysokości 50 tys. złotych dla rodzin, które planują mieć dzieci. Jacek Gądek dopytał, w jaki sposób partia miałaby sprawdzać, kto faktycznie chce powiększyć rodzinę - To trzeba by ludziom pod kołdry zaglądać. Posłanka odparowała:

Jesteśmy daleko od tego, żeby zaglądać komukolwiek pod kołdrę. Mówimy o premiowaniu rodziny jako tej podstawowej komórki, która tworzy państwo.

Uściśliła, kto może liczyć na taki dodatek na zakup mieszkania - Małżeństwo jest formą najbardziej stabilną, należy wspierać pary, które decydują się na zawarcie związku małżeńskiego. Dodała - Jeżeli nie byłoby żadnego różnicowania na to czy para jest małżeństwem, czy nie, to zmienilibyśmy filozofię życia i tego, co jest rodziną.

Liderka listy PSL-Koalicja Polska w Olsztynie ostatecznie nie odpowiedziała, w jaki sposób PSL zamierza sprawdzać, czy ewentualni beneficjenci dodatku mieszkaniowego będą starać się o potomstwo.

Poranną rozmowę w Gazeta.pl można oglądać codziennie od poniedziałku do piątku na stronie Gazeta.pl. 

Więcej o:
Komentarze (23)
Gądek ciśnie Pasławską o dodatek mieszkaniowy: Jesteśmy daleko od tego, żeby zaglądać komukolwiek pod kołdrę
Zaloguj się
 • ar.co

  Oceniono 12 razy 10

  Czy takie przypadki jak Martusia K. dostaną trzy dopłaty? Dla każdej kolejnej "rodziny" osobno?

 • dabera

  Oceniono 7 razy 7

  jakoś nie wierzę. Nie tylko pod kołdrę ale i w inne dziedziny prywatności.

 • sim.salabim

  Oceniono 6 razy 6

  "Małżeństwo jest formą najbardziej stabilną, należy wspierać pary, które decydują się na zawarcie związku małżeńskiego"
  Ale wystarczy cywilny, czy trzeba miec zaswiadczenie od ksiedza?

 • grajag

  Oceniono 8 razy 6

  W PSLu też głupoty jest dostatek. Młodzi zadeklarują, że chcą mieć dzieci a póżniej z różnych powodó mieć ich nie będą. To co będu musieli oddać doatek? Jeśli tak to po ilu latach?

 • djenn

  Oceniono 6 razy 6

  Nie wierzę. W kwestii zaglądania w majty PSL jest jak PiS, albo kosciół. Majty to są ich "wartości".

 • andrzej.wald

  Oceniono 5 razy 5

  Znając światopogląd PSL to chyba tylko naiwni wierzą, że "rodzina" dla nich to jedynie "małżeństwo". To będzie program, który będzie zmuszać ludzi do zawarcia małżeństwa by z niego skorzystać. Jak to mówił premier Pawlak - "Kto wygra wybory? Nasz koalicjant." Jak PiS nie będzie mieć większości w Sejmie to koalicja PiS-PSL?

 • e.olsen

  Oceniono 6 razy 4

  > Jesteśmy daleko od tego, żeby zaglądać komukolwiek pod kołdrę.

  No tak. Od tego macie księży...

 • karo80.0

  Oceniono 4 razy 4

  Debilny tekst o debilce. W jaki niby sposób ta kobiecina „odparowała”? Zabełkotała bez sensu, nie odpowiedziała na pytanie.

 • malgojb

  Oceniono 6 razy 4

  To jednak ciekawe, jak do apanaży to liczy się papierek na ślub mimo, że mają rozdzielność, jak do zasiłków i wsparcia to nagle uznaje się każdą osobę w mieszkaniu jako byt prowadzący wspólne gospodarstwo. Powinni się zdecydować czy rodzina wynika z prawnej definicji czy jednak wspólnego mieszkania.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX