Doradca prezydenta tłumaczy słowa prezesa PiS: Były przeciwko małżeństwom jednopłciowym, a nie rozwodom

- Jarosław Kaczyński podziwia heroizm tych samotnych rodziców, którzy wzięli na swoje barki wychowanie dzieci (...) i jego komentarz nie jest skierowany przeciwko rozwodom, przeciwko samotnym rodzicom - powiedział prof. Andrzej Zybertowicz. Zaznaczył, że prezes PiS, mówiąc, że rodzina to kobieta, mężczyzna i dzieci w związku stałym, sprzeciwił się małżeństwom jednopłciowym.

Jarosław Kaczyński podczas sobotniej konwencji PiS powiedział:

Rodzinę widzimy tak, jak tutaj, jedna kobieta, jeden mężczyzna w stałym związku i ich dzieci.

"Jarosław Kaczyński podziwia samotnych rodziców"

Słowa te skomentował w programie "Kropka nad i" w TVN 24 prof. Andrzej Zybertowicz, doradca prezydenta Andrzeja Dudy. Podkreślił on, że wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego nie była skierowana przeciwko rozwodnikom czy samotnym rodzicom. 

Jarosław Kaczyński podziwia heroizm tych samotnych rodziców, którzy wzięli na swoje barki wychowanie dzieci - stwierdził prof. Andrzej Zybertowicz. - Słowa te były skierowane przeciwko koncepcji małżeństw jednopłciowych i przeciwko przyznawaniu tym małżeństwom uprawnień do adopcji dzieci - tłumaczył.

Aleksander Smolar: Kaczyński chce narzucić tradycyjną wizję rodziny i społeczeństwa

Do wypowiedzi prezesa PiS odniósł się również prezes Fundacji Batorego Aleksander Smolar. Przyznał on, że Jarosław Kaczyński z pewnością nie chciał potępić np. samotnych matek. Zauważył jednak, że prezes PiS "przedstawił pewien model nie tylko rodziny, ale narodu, państwa".

Odwołał się również do słów wypowiedzianych przez Jarosława Kaczyńskiego na tej samej konwencji, który stwierdził, że poza Kościołem jest tylko nihilizm. 

- To jest pewna rygorystyczna wizja jednostki, rodziny, społeczeństwa i tę wizję, [o której] można powiedzieć, że to jest tradycyjna wizja Kościoła katolickiego, Jarosław Kaczyński chce społeczeństwu narzucić jako taką zasadę dyrektywną - ocenił Aleksander Smolar.

Według prof. Andrzeja Zybertowicza dla Jarosława Kaczyńskiego liczy się to, jak Polacy oceniają rolę chrześcijaństwa w dziejach Polski. - Ktoś, kto nie docenia tej roli dla polskości, to zaprzecza tej roli - podkreślił.

Więcej o:
Komentarze (125)
Doradca prezydenta tłumaczy słowa prezesa PiS: Były przeciwko małżeństwom jednopłciowym, a nie rozwodom
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 42 razy 34

  Dyrektywa kk. Daleko zaszedł pan Zybertowicz. Jeszcze niedawno uzdrawiał PZPR teraz nas będzie nas do kościołów zaganiał. Ale szajs.

 • cozano

  Oceniono 31 razy 29

  Prostytutka ideologiczna tłumaczy, co miał na myśli stary bezdzietny kawaler opowiadający o zaletach obowiązywania modelu pełnej rodziny. Widać, że podobnie jak pryncypał, bardzo biegły w dialektyce marksistowskiej.

 • zsm-5

  Oceniono 36 razy 28

  Twierdzicie Zybertowicz, że durny kaczor słaby w gębie i języka polskiego nie zna i za każdym otwarciem kaczego dzioba trzeba tłumaczyć, co kaczka wykwakała ?.
  Przy czym każdy kolejny "tłumacz" coraz to inne bzdury opowiada.

 • kink4

  Oceniono 24 razy 24

  Jeden kłamca i oszust, tłumaczył na polski słowa innego kłamcy, oszusta.

 • saxo.grammaticus

  Oceniono 31 razy 23

  Znowu ktoś musi tłumaczyć co J. Kaczyński chciał powiedzieć?

 • jael53

  Oceniono 20 razy 20

  A tymczasem prawdziwy problem społeczny w Polsce to nie są związki jednopłciowe, ale dzieci, wychowujące się w rodzinach niepełnych i niepłacenie alimentów. Czyli Kaczyński lewituje - fiksuje się na tym, co nie jest problemem, a nie widzi tego, co problemem jest. A że przy sposobności obraża wszystkich, to już taki jego kulawy wdzięk.

 • stefan4

  Oceniono 19 razy 19

  > liczy się to, jak Polacy oceniają rolę chrześcijaństwa w dziejach Polski.

  Wygląda na to, że oceniają coraz gorzej.

 • rozterka47

  Oceniono 21 razy 19

  Tak rozumiem Pan Kaczyński nie jest przeciwko rozwodom , co na to biskup Jędraszewski ?

  Tak na marginesie , jakim języku Pan Kaczyński mówił ,że potrzeba do tego tłumacza ?
  Po wolsku ?

 • troque

  Oceniono 20 razy 18

  Dziadzio pie... bez ładu i składu, a karierowicze-przydupasy na wyścigi biorą się za uzasadnianie każdego idiotyzmu. Byle bliżej Jarusia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX