Paweł Woźny nowym podsekretarzem stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej

Premier Mateusz Morawiecki powołał Pawła Woźnego na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej. Wniosek w tej sprawie złożył szef MON Mariusz Błaszczak.

Paweł Woźny będzie odpowiedzialny za sprawy międzynarodowe. MON podkreśla, że nowy podsekretarz stanu ma wieloletnie doświadczenie w dyplomacji. 

MON ma nowego wiceministra. Kim jest Paweł Woźny?

Paweł Woźny urodził się 5 kwietnia 1971 roku. Ukończył neofilologię ze specjalnością iberystyka oraz studia na wydziale nauk ekonomicznych na Uniwersytecie Warszawskim. Od 1997 r. pracował w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, zajmując się kwestiami relacji Polski z państwami Ameryki Łacińskiej, wsparcia dyplomatycznego dla polskich przedsiębiorstw za granicą oraz wsparciem przedstawicieli RP kandydujących na stanowiska w instytucjach i organizacjach międzynarodowych, w tym NATO, ONZ i OBWE.

Woźny pracował także w wielu instytucjach zagranicznych. W latach 2001-2006 pełnił obowiązki II sekretarza ds. politycznych, gospodarczych, kulturalnych, prasowych i bezpieczeństwa w Ambasadzie RP w Caracas, w latach 2007-2010 pracował na stanowisku I sekretarza ds. ekonomicznych, promocji i bezpieczeństwa w Ambasadzie RP w Bogocie, w latach 2012-2018 był kierownikiem Referatu Polityczno-Ekonomicznego w Ambasadzie RP w Meksyku, z kolei od lutego do sierpnia 2018 r. pełnił funkcję tymczasowego kierownika placówki dyplomatycznej w Meksyku. Nowy podsekretarz stanu uczestniczył w międzynarodowych kursach i seminariach w zakresie polityki zagranicznej oraz funkcjonowania Unii Europejskiej:

Więcej o:
Komentarze (22)
Paweł Woźny został nowym podsekretarzem stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej
Zaloguj się
 • zd46

  Oceniono 7 razy 5

  Czyj to "przypierdek i wypierdek"?

 • cleryka

  Oceniono 4 razy 4

  Utworzono kolejne,nowe stanowisko w Rządzie PiS...niczemu nie przydatne.

 • remo29

  Oceniono 4 razy 4

  Czyj to szwagier?

 • grubymisiek1

  Oceniono 3 razy 3

  Takie czasy. Woźny został ministrem.

 • yeah_bunny

  Oceniono 3 razy 3

  co za różnica kto, na jakie stanowisko i gdzie, skoro to kolejna marionetka.
  Chłopie nikt cie nie zapamieta, tak jak i reszty twoich kolegów i koleżanek z dobrej zmiany. Chyba że wywiniesz numer jak Misiewicz ale to wątpliwa sława

 • rubenss420

  Oceniono 3 razy 3

  Na miesiąc aby odprawę dostał 60000,- mentalność pis kasy ile się tylko Da naszym

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX