Łukasz Schreiber pytany, dlaczego rząd PiS sprowadza węgiel z Mozambiku zamiast wydobywać na Śląsku

- Sprowadzamy ten węgiel [z Mozambiku - red.] tylko dlatego, że nie jesteśmy w stanie wydobyć go aż tyle z polskich kopalń - mówił w porannej rozmowie Gazeta.pl Łukasz Schreiber, sekretarz stanu w kancelarii premiera i poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Sekretarz stanu w KPRiM Łukasz Schreiber w porannej rozmowie Gazeta.pl został zapytany m.in. o węgiel sprowadzany przez Polskę z Mozambiku. W poniedziałek wieczorem przed procederem protestowali aktywiści z Greenpeace, którzy zablokowali w Gdańsku statek z rozładunkiem (kilka osób zostało zatrzymanych, interweniowała Straż Graniczna z bronią maszynową). Zdaniem aktywistów polski rząd - zamiast inwestować w odnawialne źródła energii - masowo sprowadza węgiel z Mozambiku i innych krajów, bo jest dużo tańszy.

Schreiber o węglu z Mozambiku: Nie jesteśmy w stanie wydobyć go aż tyle z polskich kopalń

Sprowadzamy ten węgiel [z Mozambiku - red.] tylko dlatego, że nie jesteśmy w stanie wydobyć go aż tyle z polskich kopalń. To jest jedyny powód

- powiedział. Dopytywany, czy powodem sprowadzania węgla z Mozambiku nie jest przypadkiem jego niższa cena, odparł: - Nie, nie. To takie opowiadanie rzeczy oderwanych od rzeczywistości (...). Ja nie jestem specjalistą od każdego tematu, żeby znać wszystkie szczegóły.

Więcej o:
Komentarze (388)
Łukasz Schreiber tłumaczy, dlaczego rząd Prawa i Sprawiedliwości sprowadza węgiel z Mozambiku
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 145 razy 127

  Śmieci też sprowadzacie z całego świata bo nie jesteśmy w stanie takiej ilości sami wyprodukować? A potem w cudowny sposób następuje samozapłon na składowiskach. Wytrujecie nas szybciej niż to nam się wydaje.

 • hana_gd

  Oceniono 117 razy 111

  Pan Schreiber nie jest specjalistą od żsdnego temstu. Wczorajsza rozmowa z nim w TOK.FM w magazynie gospodarczym obnażyła jego poziom wiedzy w temacie ekonomii w gospodarce - z e r o w y! Język i sposób wypowiadanie się żenujący. Po co ten człowiek przychodzi do mediów (sam chełpi się tym faktem) skoro nie ma nic mądrego do powiedzenia i nie ma pojęcia o niczym? Żenujący gość.

 • krynolinka

  Oceniono 86 razy 72

  Śmieci też sprowadzacie z całego świata bo nie jesteśmy w stanie takiej ilości sami wyprodukować?

 • remo29

  Oceniono 80 razy 70

  Hehe, nasi węgiel wykopali na hałdy i teraz nie ma czasu go sprzedawać, bo nie nadążają z wykopywaniem nowego ;) Czy konie mnie słyszą? ;))

 • morsik2

  Oceniono 67 razy 61

  Co tu komentować i tak jak co do czego dojdzie to pisiory powiedzą że to wina Tuska.

 • droch

  Oceniono 60 razy 58

  A Partia na to: Ten węgiel wsypiemy do polskich kopalni, żeby polski górnik mógł go wydobyć!

 • zd46

  Oceniono 61 razy 53

  A pańska żona w środkach komunikacji publicznej już wściekle nie atakuje wszystkiego w kolorach tęczy? Czy tęczę też można sprowadzić z Mozambiku a czy w Mozambiku nie ma gejów górników?

 • wejsunek47

  Oceniono 61 razy 51

  a głupi naród od kilkudziesięciu lat dopłaca do hobbystów od fedrowania... 13 ki..14 ki..barburkowe itd..... za komuny miało to trochę sensu bo węgiel w tym ciemnogrodzie zacofanym technologicznie był jednym z niewielu źródeł pozyskiwania dewiz...ale teraz?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX