Na konwencji PiS przemówił ojciec pięciorga dzieci. To wiceprezes banku spółdzielczego

Na sobotniej konwencji PiS w Lublinie pojawiła się wielodzietna rodzina Piskorzów z Otwocka. Robert Piskorz, ojciec pięciorga dzieci, przekonywał ze sceny, że program 500 plus znacznie wsparł jego rodzinę. Media szybko zwróciły uwagę, że mężczyzna jest wiceprezesem lokalnego banku spółdzielczego, a premier Mateusz Morawiecki w sierpniu odwiedził rodzinę Piskorzów w domu.

- Mam na imię Robert i wspólnie z małżonką Magdaleną przyjechałem z podwarszawskiego Otwocka, miasta o sosnowym klimacie, gdzie mieszkamy i pracujemy - zaczął swoje wystąpienie na sobotniej konwencji PiS w Lublinie Robert Piskorz. Małżeństwu towarzyszyło czworo z pięciorga dzieci.

- Jesteśmy dumni, że jesteśmy Polakami, że nasza ojczyzna od paru lat pozytywnie się zmienia. My i nasza rodzina również odczuwamy te pozytywne zmiany. Dzięki programowi 500 plus mamy gwarancję bezpieczeństwa finansowego co miesiąc, nasze dzieci korzystają z dodatkowych zajęć, jak np. nauka pływania, zajęcia z piłki nożnej, realizują swoje pasje i zainteresowania. Środki z tego programu przeznaczamy na wspólne rodzinne wyjazdy na wakacje i ferie zimowe, jeszcze niedawno nie było nas na to stać

- przekonywał mężczyzna. Dodał, że program 500 plus umożliwił rodzinie zakup domu z ogródkiem, a program 300 plus umożliwił kupienie podręczników do szkoły.

- Popieramy Prawo i Sprawiedliwość, gdyż kieruje się wartościami, które wspierają polską tradycyjną rodzinę. Wierzymy, że jeśli rodzina, najmniejsza komórka społeczna, będzie miała szansę rozwoju, to również rozwijać się pozytywnie będzie nasza ojczyzna - Polska

- mówił Piskorz. Zakończył swoje wystąpienie słowami "Panie prezesie, panie premierze, dziękujemy". 

Kim jest Robert Piskorz?

Media szybko zwróciły uwagę, że Robert Piskorz jest zastępcą prezesa banku spółdzielczego w Otwocku. W rzeczywistości stanowisko to nie jest związane z idącymi w dziesiątki lub nawet setki tysięcy złotych zarobkami, tak jak w przypadku dużych banków zagranicznych.

W 2018 r. trzyosobowy zarząd otwockiego banku zarobił łącznie 349 528 zł, co daje ok. 9,7 tys. zł miesięcznie na osobę. Można jednak założyć, że prezes zarabia więcej od wiceprezesów, tym samym pensja Piskorza jest prawdopodobnie niższa od tej kwoty.

Okazuje się też, że to nie pierwszy kontakt siedmioosobowej rodziny z politykami PiS. Jak informował portal "Linia Otwocka", premier Mateusz Morawiecki odwiedził rodzinę Piskorzów w ich domu w Otwocku w sierpniu.

- W tej sprawie skontaktował się z nami urząd miasta. Nie wahaliśmy się. Bez względu na przekonania polityczne to jednak niecodzienne wydarzenie - gościć w domu premiera. Dla nas to przygoda, którą długo będziemy pamiętać. O propozycji wizyty pana premiera dowiedzieliśmy się w niedzielę wieczorem, więc nie było zbyt wiele czasu na przygotowania - mówiła w rozmowie z "Linią Otwocką" Magdalena Piskorz.

Więcej o:
Komentarze (441)
Na konwencji PiS przemówił ojciec pięciorga dzieci. To wiceprezes banku spółdzielczego
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 166 razy 146

  Etatowa rodzinka pisowska. Dajecie się wystawiać razem z dziećmi jak małpki w cyrku.

 • ruski_serwer

  Oceniono 135 razy 123

  Panie Piskorz, to mnie i takim jak ja powinieneś Pan dziękować. To z moich podatków dostajesz Pan tę kasę.

 • vincent33

  Oceniono 96 razy 90

  facet wychwala Partię, że ta mu załatwiła kasę na utrzymanie jego własnych dzieci
  a tę kasę zabiera się wszystkim, którzy dzieci nie maja
  i pan reproduktor i Partia sa z tego bardzo dumni
  czekamy na dziękczynne wyznania innych patriotów dumnych z tego, że sa Polakami zyjącymi z socjalu

 • adam66-sz

  Oceniono 101 razy 83

  Napiszę krótko i kulturalnie - mam odruch wymiotny po takiej propagandzie. Boże, chroń ten kraj, bo on juz sam sobie nie pomoże.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 82 razy 78

  może mnie ktoś posadzi, delikatnie mówiąc o niechęć do PiSu, ale tak na serio, czy ta partia potrafi cokolwiek oznajmić, ogłosić publicznie żeby to nie było łgarstwo, ściema i ustawka?

 • homo_lupus

  Oceniono 72 razy 68

  Domek z ogródkiem za 500+... Takie cuda to tylko w pislandyjskim cesarstwie bolszewickim

 • pan.szklanka

  Oceniono 59 razy 57

  - Pytanie dla zespołu z Zabrza. O jaki procent łóżek szpitalnych powiększyła się ilość miejsc w ostatnim okresie?
  - 7218 godzin.
  - He… No tak. Ale to jest odpowiedź na trzecie pytanie, którego jeszcze nie czytałem, a które brzmi: Ile godzin w czynie społecznym przepracowała służba zdrowia? Ale mam nadzieję, że jury uzna tę odpowiedź awansem. Prawda?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX