PiS ze zdecydowaną przewagą w wyborach parlamentarnych. Lewica rośnie w siłę [SONDAŻ]

PiS zwycięża z Koalicją Obywatelską z przewagą około 20 punktów procentowych - wynika z sondażu przeprowadzonego na początku weekendu przez Ibris dla "Rzeczpospolitej". Coraz silniejsza staje się również Lewica.

Sondaż Ibris dla "Rzeczpospolitej" zwiastuje zdecydowane zwycięstwo PiS. Wynika z niego, że gdyby wybory odbyły się w ostatnią niedzielę, aż 42,4 proc. badanych oddałoby głos na komitet PiS/Zjednoczona Prawica. Wzrost poparcia w porównaniu z sondażem sprzed miesiąca jest niewielki - to niecały punkt procentowy.

Jednocześnie jednak drugi największy komitet - Koalicja Obywatelska - odnotował spadek notowań o nieco ponad 4 punkty procentowe. Według wyników najnowszego sondażu poparcie dla KO sięgnęłoby 22,7 proc.

Lewica ze wzrostem, Koalicja Polska ze spadkiem

Sondaż daje nadzieję na dobry wynik kandydatom Lewicy. Zanotowali oni wzrost poparcia o prawie 2 punkty procentowe, co daje im 13,1 proc. głosów. 

Na granicy przekroczenia progu wyborczego balansuje Koalicja Polska - zaledwie 5,6 proc. respondentów oddałoby swój głos na PSL lub Kukiz '15. To jednocześnie spadek poparcia o punkt procentowy.

Rośnie grupa niezdecydowanych

Do parlamentu nie weszliby kandydaci Konfederacji i Bezpartyjnych Samorządowców.

Sondaż wskazuje, że wzrosła liczba niezdecydowanych wyborów - 11,8 proc. z nich nie umiało wskazać, który komitet chciałoby poprzeć.

Sondaż Ibris został przeprowadzony w dniach 6-7 września. W trakcie jego przeprowadzania zarówno Koalicja Obywatelska, jak i Prawo i Sprawiedliwość ogłosiły swój program wyborczy.

Więcej o:
Komentarze (236)
PiS ze zdecydowaną przewagą w wyborach parlamentarnych. Lewica rośnie w siłę [SONDAŻ]
Zaloguj się
 • krzysio333

  Oceniono 53 razy 19

  W końcu Lewica wyprzedzi PO, bo ma konkretny program. A liderzy PO nie potrafią wymienić 6 punktów swojego programu nie znają.

 • wkswks

  Oceniono 40 razy 14

  Mnie dziwi tak wysoki wynik KO. Oni grają na nutach antypisowskich, a większość członków mentalnie od PiS nie odbiega. Czyli są dla nikogo. Wyborców PiS-owi raczej nie odbiora, a umiarkowani wybiorą raczej lewice.

 • tempa-dzida2

  Oceniono 32 razy 12

  Takie "prognozy" to jak zapowiedź huraganu.
  Jak uderzy, zmiecie Polskę z mapy cywilizowanej Europy.
  BOŻE CHROŃ POLSKĘ ...

 • myciel66

  Oceniono 13 razy 11

  Jeżeli przemawia złoto, to elokwencja jest bezsilna. Niemniej wyborca powinien wiedzieć, że Kaczor to szkodnik, warchoł -konstytucja to tylko taka książeczka, paranoik smoleński, z fobią na dopadnięcie Tuska. te miliardy, z naszej kieszeni, podarował tylko, żeby tą fobie i paranoję zrealizować. Prowadzi kraj do przepaści. Hitlera paranoja kosztowała świat wiele milionów istnień i olbrzymie straty materialne. Ci co głosują na kaczora biorą udział w chocholim tańcu, który wcześniej czy ppóźniej zakończy się katastrofą. Mateusz 12.25 "Każde królestwo, które rozdziera niezgoda, zostanie zrujnowane." Jeżli ktoś kogoś przekupuje, to tylko dla zrealizowania niecnego celu. Jeżeli stosuje nachalną propagandę - TVP - to po to, żeby przykryć kłamstwo. Bo paranoja JK najbardziej dotknie biednych, ciebie, twoje dzieci i wnuki. Jak chory jest ten człowiek, jeżeli zaprzepaszcza przyszłość Polski dla realizacji swojej paranoi. Nie pozwólmy mu na to!!!

 • state77

  Oceniono 33 razy 11

  A Jaruś wciąż walczy o rodzinę! To może w końcu jakaś partyjna koleżanka się zgłosi na ochotniczkę i wyda mu na świat potomstwo. Nie ma chętnej???

 • feurig59

  Oceniono 13 razy 9

  Kto by nie wygral to Polska jest w czarnej dudzie.
  Jezeli wygra kaczyzm, to w koncu zaczna sie represje, polexit, bo nawet miekki autorytaryzm bedzie do niego zmuszony.
  Ezeli PiS zostanie odsuniety od wladzy, slaba koalicja Lewicy i KO, to w nadchidzacym kryzysie bedzie zmusxoby do ciec, ludzie wyjda na ulice, rzad padnie, a Zbawca Narodu wjedzie na bialym koniu...

  Najlepiej gdyby PiS wygral bez wiekszosci konstytucyjnej i w kryzysie wypil piwo, ktore nawarzyl. Tylko i tylko wtedy jego elektorat sie przekoba na wlasnej d. kogo wybieral.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX