Sondaż. PiS z samodzielną większością. Koalicja Obywatelska przegrywa 17 punktami procentowymi

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się we wrześniu, zwyciężyłoby w nich Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 45 proc. - wynika z sondażu Pollster dla "Super Expressu". W Sejmie znalazłyby się także Koalicja Obywatelska, Lewica i PSL-Koalicja Polska.

Prawo i Sprawiedliwość cieszy się obecnie najwyższym poparciem wśród respondentów - wynika z sondażu Pollster dla "Super Expressu". Chęć oddania głosu na partię Jarosława Kaczyńskiego deklaruje obecnie 45 proc. badanych. Na drugim miejscu Koalicja Obywatelska (PO, Nowoczesna, Inicjatywa Polskai i Zieloni) - 28 proc. W Sejmie znalazłyby się również Lewica (SLD, Razem, Wiosna) z wynikiem 14 proc. i PSL-Koalicja Polska (PSL, UED, Kukiz'15) - 7 proc.

Taki rozkład poparcia oznaczałby, że PiS miałby w Sejmie 241 mandatów i mógłby rządzić samodzielnie.

Sondaż przeprowadzono na próbie 1094 dorosłych Polaków w dniach 4-5 września, a wiec już po przedstawieniu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej jako kandydatki Koalicji Obywatelskiej na urząd premiera.

Wybory parlamentarne 2019. PiS na prowadzeniu

Dla porównania, w sierpniowym sondażu "Pollster" dla "Super Expressu" PiS poparło 43 proc. badanych, Koalicję Obywatelską 28 proc., Lewicę - 12 proc., a PSL-Koalicję Polską - 5 proc.

Wybory parlamentarne odbędą się 13 października.

Więcej o:
Komentarze (294)
Sondaż. PiS z samodzielną większością. Koalicja Obywatelska przegrywa 17 punktami procentowymi
Zaloguj się
 • and.reh

  Oceniono 36 razy 24

  Po prostu koszmar z ulicy Nowogrodzkiej.

 • rozterka47

  Oceniono 39 razy 19

  dlaczego dług Polski przekroczył za PISu 1000 000 000 000 ( bilion ) złotych >
  dlaczego tzw. dług ukryty ( przyszłe zobowiązania państwa ) istotnie wzrosł za PISu
  w jakim celu PISi rząd nabył najnowocześniejszy na świecie system do inwigilacji telefonów i komputerów stosowany przez kraje w istotny zagrożone terroryzmem skoro Polska ne nalezy do takich państw , kogo zamierzają inwigilować ?
  dlaczego od dwóch lat wzrasta umieralność Polakow >
  dlaczego służba zdrowia jest tragicznej sytuacji a kolejki do lekarzy ( poza okulistami ) i na badania wzrosły kilkakrotnie ?
  dlaczego za PISu jest tyle nieuzasadnionych lub zawyżonych wielomilionowych wydatków z budzetu państwa ?
  dlaczego PIS na wysokich odpowiedzialnych stanowiskach zatrudnia osoby niekompetentne ?
  dlaczego za PISu tak szybko rosną wszelkie opłaty , kary , mandaty , składki ubezpieczeniowe i wprowadzane są nowe podatki ( niedługo wzrosną też opłaty sądowe dla obywateli )
  dlaczego ostatnio zmniejszono listę darmowych leków dla seniorów , pomijam już , ze darmowe są tylko te najtańsze ?
  dlaczego wprowadza się przywileje dla krk , ktorych nie mająinne instytucje ani polscy obywatele ?
  dlaczego zmniejszono wysokość rewaloryzacji emerytur ?

  to na razie tylko kilka pytań

 • feurig59

  Oceniono 52 razy 18

  49 procent - opozycja
  Ale niech rzadza. Niech wypija to piwo ktore warza, a nie wleja je do buta innym.
  Tylko w ten sposob ich elektorat skuma jak jest robiony w bambuko. Ake Polska sie po tym bedzie podnosic przez dekady. Coz... Czechy, Niemcy, Szwedzi czekaja na wyksztalconych a tu bedzie czarna dziura. Pa, paa

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 39 razy 13

  No i super. Po drugiej kadencji Kaczyńskiego nie będzie żadnej Polski.

  Specjaliści z doświadczeniem sobie poradzą. Za granicą się urządzą. A reszta która sobie nie jest w stanie poradzić niech zdycha.

 • urian

  Oceniono 34 razy 12

  Jeśli kandydaci na posłów z KO słuchali wczoraj Kaczyńskiego, to może dotarło do nich , że jeśli PiS wygra to nie zawaha się posłać do więzień tych, którzy im przeszkadzają, głównie polityków opozycji. Może wizja, że moga wylądować za kratami ich otrzeźwi i wezma sie do roboty. Czy ktoś widział plakaty kandydatów KO ? Czy ktoś przeczytał zaproszenie na spotkanie z kandydatem KO ? A na Podkarpaciu na każdym płocie już wiszą banery z kandydatami PiS. Że KO nie ma pieniędzy ? No to niech kandydaci KO zapłacą za plakaty ze swoich pieniędzy. Diety poselskie przez 4 lata chcieliby brać, ale zainwestować własne pieniądze to już nie. Niech rusza tyłki i jeżdżą po miasteczkach i wsiach zamiast oglądać głupie seriale czy grillować w ogródkach. Do roboty !!! I schowajcie skutecznie tego Schetynę, nieroba i przygłupa.

 • buran2

  Oceniono 18 razy 10

  Nie wiem co powiedzieć. Dotacje, rozdawnictwo, głupoty wsiowych kandydatek, która zmienia miejsce pochodzenia w zależności od miasta w którym jest plakat, pachnie mi to ZSRR, Gomułka, a nawet Bierutem, ten sam miły język...nowomowa, i kłamstwo w żywe oczy. Na wybory nie idę, szkoda czasu .

 • c.t.k

  Oceniono 25 razy 9

  Ważne, że do 307 mandatów im trochę brakuje i jeżeli nie zdobędą koalicjanta, nie będą mieli większości konstytucyjnej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX