Wybory parlamentarne 2019. Nowy sondaż, przepaść między PiS a KO. Najwięcej zyskuje Lewica

W najnowszym sondażu poparcia w wyborach parlamentarnych 2019 na zlecenie tygodnika "Do Rzeczy" PiS ma samodzielne rządy. Przewaga nad Koalicją Obywatelską jest ogromna. Do Sejmu weszłyby cztery partie.

Sondaż przeprowadziła pracownia Estymator dla dorzeczy.pl. PiS z 47,2 proc. poparcia znalazł się w badaniu na pozycji hegemona. Drugi wynik przypadł Koalicji Obywatelskiej, która może liczyć na 27,4 proc. Do Sejmu weszłyby jeszcze Lewica (12,9 proc.) i Koalicja Polska, czyli PSL z Kukiz'15 (6 proc.). Pod progiem plasują się Konfederacja (3,9 proc.) i Bezpartyjni Samorządowcy (1,6 proc.)

Wybory parlamentarne 2019. Samodzielne rządy PiS w sondażu

Przekładając procenty na mandaty, kolejna kadencja Sejmu miałaby następujący kształt: PiS - 249 posłów, KO - 141, Lewica - 53, PSL+Kukiz'15 - 16, mniejszość niemiecka - jeden mandat. Badanie przeprowadzono w dniach 4-5 września na próbie 1012 osób.

W porównaniu z poprzednim sondażem tej samej pracowni dla dorzeczy.pl najwięcej zyskuje Lewica (wzrost o 3,1 pkt proc.). Więcej o 2,3 pkt proc. ma z kolei PiS. Głosy tracą natomiast KO (- 3 pkt proc.) i Koalicja Polska (- 0,8 pkt proc.)

Badanie przeprowadzono w dniach 4–5 września 2019 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1012 dorosłych osób metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI. W prezentowanych wynikach uwzględniono wyłącznie osoby, które zadeklarowały, że będą głosować i określiły na jaką partię.

Więcej o:
Komentarze (928)
Wybory parlamentarne 2019. Ogromna przepaść między PiS a KO. Najwięcej zyskuje Lewica
Zaloguj się
 • chi-neng

  Oceniono 191 razy 97

  Nie wierze w zadne sondaze. Natomiast wierze, ze JK juz przygotowal na 100% dobrze funkcjonujacy i zabezpieczony program falszowania przyszlych wyborow! Po wieki!

 • lica79

  Oceniono 121 razy 75

  Dziwi Was propaganda w pisowskim periodyku partyjnym ? Od rzeczy czy Śmieci maja taka sama wiarygodność jak Pinokio Morawiecki

 • rts44

  Oceniono 113 razy 67

  dlaczego nie 70%?Przecież pis obiecuje a głupi narodek łyka to jak pelikan ryby!Jeszcze czekam jak powiedzą co za 2,3 lata z budżetem państwa.Teraz kłamstwo pisowskie górą!Aż strach się bać

 • zielony_wesolek

  Oceniono 92 razy 56

  A po wyborach choćby potop, wygrać i ludzi za mordę. Macie być sługami pana swego!!!

 • supermassive

  Oceniono 75 razy 45

  Jak już wchodzimy w tę licytację, wyciągnijmy armaty – wolne piątki dla wszystkich, a co sobie mamy żałować!

 • jac_l_w

  Oceniono 61 razy 39

  Niedawno na tym forum gazeta.pI ktoś pisał, że gorąco życzy PiS zwycięstwa, żeby ta partia i jej zwolennicy mogli zmierzyć się z nadchodzącym kryzysem i ponieść jego konsekwencje bez żadnej taryfy ulgowej. Może rzeczywiście kuracja wstrząsowa, to jest jakiś pomysł? Z drugiej strony warto pamiętać, jaką cenę zapłacili Niemcy za wyleczenie się z Hitlera.

 • sunzi15

  Oceniono 59 razy 33

  To jest PiS na fotomontaz.
  W biurku prezesa jest jeszcze pelno wynikow przyszlych sondazy ,
  od bezwzglednego poparcia do 100 % wlacznie.
  Mysle, ze sa tez wyniki wyborow na kolejne kadencje.

  ROBIC SWOJE i doprowadzic PRZESTEPCZA SZAJKE
  za brame pierdla!!!!

 • kingsizemax

  Oceniono 59 razy 33

  Suweren jeszcze nie wie, że za 500+ tańczy na Titanicu- butelki turlają się po pokładzie, a oni w pijackim widzie śpiewają radośnie w rytm disco polo. Niebawem dowiedzą się co to jest prawdziwy kaczyzm, faszystowska dyktatura i wielotysięczna inflacja.

 • Loonax 007

  Oceniono 41 razy 23

  Kaczor kupił kolejnych frajerów za obiecanki.Pilsudski jednak miał rację, ten naród jest niereformowalny.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX