Ryszard Terlecki wie, kto odpowiada za ponad 1600 lotów polityków PiS. "Te głupki codziennie coś wymyślają"

Ryszard Terlecki zapytany o ponad 1600 lotów polityków PiS o statusie HEAD stwierdził, że winne są "te głupki", które "wychodzą codziennie i coś wymyślają". Można się domyślać, że wicemarszałkowi Sejmu chodziło o dziennikarzy lub polityków opozycji.

Ryszard Terlecki podzielił się opinią w sprawie ponad 1600 lotów HEAD, z których politycy PiS korzystali w okresie od listopada 2015 do sierpnia 2019 roku. Z wypowiedzi wicemarszałka Sejmu wynika, że wina tak naprawdę leży po stronie dziennikarzy lub polityków opozycji.

Te głupki wychodzą codziennie i coś wymyślają, tam ktoś leciał samolotem, prezydent leciał, a to premier leciał. Przecież to jest niepoważne

- stwierdził w czwartek wicemarszałek Sejmu Ryszard Czarnecki, gdy dziennikarka TVN24 zapytała go o 1600 lotów polityków, które miały status HEAD.

"Rywalizacja na najgłupszego posła"

To nie pierwsze obraźliwe Terleckiego w kontekście afery związanej z lotami marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, w które zabierał członków swojej rodziny i innych posłów z rodzinami. Na początku ubiegłego miesiąca wicemarszałek Terlecki miał radę dla posłów, który żądają dymisji Kuchcińskiego: "Niech się pukną w głowę".

- Trwa rywalizacja na najgłupszego posła i najgłupszą wypowiedź - stwierdził. Dwa dni później Marek Kuchciński złożył rezygnację z funkcji marszałka Sejmu.

Ponad 1600 lotów polityków PiS o statusie HEAD od 2015 roku

Na początku tygodnia dziennikarze TVN24 poinformowali, powołując się na dokumenty z Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, że politycy PiS od listopada 2015 do sierpnia 2019 roku 1643 razy korzystali z lotów o statusie HEAD. 642 z nich gościło na pokładzie Andrzeja Dudę. Prezydent często wybierał się rządowymi samolotami m.in. do Juraty. Mateusz Morawiecki, który z kolei na koncie ma ok. 245 lotów, latał na przykład z Warszawy do Krakowa na plan filmu "Poland:The Royal Tour". Obraz powstaje we współpracy Polskiej Fundacji Narodowej z dziennikarzem Peterem Greenbergiem.

Loty ze statusem HEAD są zarezerwowane dla najważniejszych osób w państwie: prezydenta, marszałka Sejmu, marszałka Senatu i premiera.

Więcej o:
Komentarze (301)
Ryszard Terlecki wie, kto odpowiada za ponad 1600 lotów polityków PiS. "Te głupki codziennie coś wymyślają"
Zaloguj się
 • Jan Winnicki

  Oceniono 90 razy 78

  A dlaczego w śród towarzyszy PiS dzielców jest obecna taka buta, zarozumiałość i arogancja? Wystarczy spojrzeć na sondaże. Mają wygraną w kieszeni, a w drugiej kadencji rozwiną skrzydła i zapewnią sobie dostęp do koryta i bezkarność na bardzo długo.

 • masofrev

  Oceniono 63 razy 51

  > Trwa rywalizacja na najgłupszego posła i najgłupszą wypowiedź - stwierdził
  A teraz wygrał :-)

 • rozterka47

  Oceniono 43 razy 35

  Winni nie są ci , co przepieprzali publiczne pieniądze ale ci co to , zgodnie z prawem , ujawnili .
  Tak wygląda polityka PISu - zasada pierwszorzędna : nie daj się złapać i rób co chcesz :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX