Senator Jan Dobrzyński został wyrzucony z PiS. Założył komitet "Zjednoczona Prawica"

Senator Jan Dobrzyński nie jest już członkiem Prawa i Sprawiedliwości. To pokłosie jego decyzji o samodzielnym starcie w wyborach do Senatu. Dobrzyński będzie walczył o mandat w Białymstoku, stanowiąc konkurencję dla kandydata PiS, którym jest Mariusz Gromko.

O tym, że Jan Dobrzyński został wyrzucony z PiS, pierwszy poinformował "Kurier Poranny". Z doniesień portalu wynika, że senator zdecydował się na start w wyborach parlamentarnych 2019 z własnego komitetu wyborczego, bo Prawo i Sprawiedliwość wystawiło innego kandydata - Mariusza Gromkę.

Jan Dobrzyński nie jest już członkiem PiS. "Nie słynął jako aktywny senator"

Jak informuje interia.pl, decyzja o wyrzuceniu Jana Dobrzyńskiego z PiS zapadła 3 września, czyli w ostatnim dniu zgłaszania kandydatów w wyborach parlamentarnych. Dobrzyński nie został kandydatem PiS, dlatego założył komitet o nazwie "Zjednoczona Prawica" i stara się o mandat senatora z okręgu nr 60 (Białystok). W ten sposób z pewnością odbierze część głosów startującemu z list PiS Mariuszowi Gromce.

- Jan Dobrzyński nie słynął jako aktywny senator. Nie został wystawiony w wyborach ze względu na pewne zachowania, które były opisywane w mediach. Nie przystoją one osobom sprawującym mandat publiczny - w rozmowie z "Kurierem Porannym" skomentował sprawę poseł Dariusz Piontkowski, szef podlaskich struktur PiS.

Sam Dobrzyński tłumaczył dziennikarzom, że wiele osób namawiało go do startu w wyborach i po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw postanowił, że nie może zawieść ludzi, którzy do tej pory na niego głosowali. 

Białystok. O mandat senatora walczy czworo kandydatów

Jan Dobrzyński będzie walczył o mandat senatora w Białymstoku z trzema innymi kandydatami. Jego konkurentami są: Mariusz Gromko z PiS, Zbigniew Nikitorowicz z Platformy Obywatelskiej oraz Wanda Jankowska, startująca z komitetu wyborczego Kukiz'15 do Senatu. 

Więcej o:
Komentarze (42)
Senator Jan Dobrzyński został wyrzucony z PiS. Założył komitet "Zjednoczona Prawica"
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 28 razy 20

  Że łeb sobie na Centralnym rozwalił to go wyrzucili? Też mi ważny powód. Nie takie jaja pisiory odwalały i nadal w partii są. Nieletnie koleżanki pana ogrodnika jakoś nikomu nie przeszkadzają.

 • wierny_nie_poddany

  Oceniono 20 razy 16

  Żeby startować z list PiS trzeba być skazanym przestępcą lub Kogutem+ i kraść z rodziną pod ochroną immunitetu.

 • drdr2

  Oceniono 18 razy 16

  więcej takich Dobrzyńskich. A zjednoczona prawica w tym przypadku to jak demokratyczna Korea Pn

 • pan.szklanka

  Oceniono 15 razy 13

  Jeżeli pisowiec Dariusz Piontkowski wyjaśnia, że drugi pisowiec został odsunięty za "pewne zachowania", które "nie przystoją" to jest to frapujące. Wiemy, że nie może chodzić o bezczeszczenie zwłok, wyłudzanie pieniędzy na paliwo, gdy nie ma się samochodu, generalny brak wstydu i kompetencji, ochlejstwo, przemoc domową, nielegalne aborcje, nieletnie prostytutki, fałszowanie podpisów czy spalanie odpadów w piecu.

 • 1627cd1410

  Oceniono 13 razy 11

  jednak większość pisich knechtów pije to g... uśmiecha się i chwali, że dobre! :O/ ale każdy mandat senatora zachwiany jest cenny. czekamy na kolejne przejawy moralności.

 • quiz1111

  Oceniono 10 razy 8

  Jak straci immunitet to go od razu na odpoczynek za Janów i Michałów

 • siwywaldi

  Oceniono 10 razy 8

  Ciekawe dlaczego go nie wystawili?
  Czy uznali, że trzeba było okazać wdzięczność innemu "elastycznemu", czy może nie zgodził się na to, by na spotkaniu wyborczym, Prezes wszedł na mównicę po jego grzbiecie? :-))

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX