"SE": Posłowie wydają w sejmowym barze coraz więcej. W tym roku na alkohol poszło już 75 tys. zł

Z informacji, do których dotarł "Super Express", wynika, że z roku na rok obroty z tytułu sprzedaży alkoholi w sejmowym barze rosną. Mają do niego dostęp jedynie posłowie oraz ich goście. Raczą się tam m.in. wódką, piwem, winem i różnego rodzaju likierami.

W 2018 roku posiedzenia Sejmu trwały w sumie 53 dni, a bar znajdujący się na terenie gmachu przy ul. Wiejskiej odnotował 80 tysięcy złotych obrotu ze sprzedaży alkoholu. "Super Express" podaje, że w tym roku wynik ten jest jeszcze bardziej imponujący - zaledwie do 31 lipca posłowie i ich goście wydali na alkohol blisko 75 tysięcy złotych. Jeżeli podzielimy tę kwotę przez liczbę dni, podczas których odbywały się posiedzenia poselskie (tych było w tym roku 27), okaże się, że w ciągu każdego z nich na alkohol w sejmowym barze przeznaczono ponad 2 700 zł.

Wódki, piwa, wina, likiery. W sejmowym barze piwo kosztuje 7 zł, podobnie jak kieliszek wódki

Powołując się na informacje z Centrum Informacyjnego Sejmu, "Super Express" dodaje, że posłowie i ich goście mogą wypić w barze w gmachu przy Wiejskiej "piwa, wina, likiery oraz podstawowe alkohole wysokoprocentowe".

Czy w sejmowym barze jest drogo? Biorąc pod uwagę ceny, jakie znajdziemy w menu okolicznych pubów i restauracji, można powiedzieć że nie. Za 7 zł parlamentarzyści mogą kupić zarówno kieliszek dobrej, schłodzonej wódki o pojemności 40 ml, jak i półlitrowe piwo.

Więcej o:
Komentarze (99)
"SE": Posłowie wydają w sejmowym barze coraz więcej. W tym roku na alkohol przeznaczyli 75 tys. zł
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 32 razy 28

  Widać po tworzonych ustawach, że na trzeźwo to mało, który "przedstawiciel narodu" głosuje.

 • kralik111

  Oceniono 28 razy 26

  Nawt rozumiem tych PiS-poslow. Robic z siebie publicznie szmate nie jest latwo na trzezwo.

 • pan.szklanka

  Oceniono 18 razy 18

  Według standardów medycznych są to narkomani. Zamiast chlać wódę, czy jak to się marszałkom zdarzało, wąchać klej, proponuję coś rozszerzającego świadomość.
  Kempa na LSD i Szydło po grzybkach na Jasnej Górze prawiące o miliardach galaktyk, Wszechświatach równoległych, cytujące Lema i Zajdla. Mina trzeźwego Rydzyka bezcenna.

 • rggg

  Oceniono 13 razy 13

  Sejm jest jedynym miejscem gdzie można pić w godzinach pracy. Zakaz picia w miejscach pracy i w miejscach publicznych został uchwalony przez tenże sejm - ale dotyczy tylko zwykłych obywateli ale nie posłów! Schizofrenia prawna i moralna!

 • potulny

  Oceniono 13 razy 13

  chleja zra salatki i klaskaja prezezowi jak pijane malpy . taka ich praca.

 • 2jack

  Oceniono 13 razy 11

  Sejm - miejsce pracy jak kazde inne.
  I chociaz tak jak w hotelu, restauracji, pociagu, czy samolocie , alkohol jest dostepny to jednak
  TYLKO dla gosci a nie dla zatrudnionego personelu
  Co na to inspekcja pracy .???

 • daniella-63

  Oceniono 10 razy 10

  A zwykly Kowalski za picie w pracy zostaje usuniety z niej.Nawet gdyby przyszedl na kacu. Jaki wniosek, ze im wszystko wolno.A wogole jak moze byc sprzedawany alkohol w miejscu pracy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX