Patryk Jaki: Unia Europejska powinna zająć się tematem awarii w oczyszczalni "Czajka"

Sprawa awarii kolektorów w oczyszczalni "Czajka" w Warszawie powinna zostać omówiona na forum unijnym - uważa Patryk Jaki. Podczas wizyty w Płocku europoseł przekonywał, że władze Warszawy nie zachowały się odpowiedzialnie, przez co sytuacja na Wiśle jest poważniejsza, niż mogłaby być, gdyby Platforma Obywatelska zachowała się "jak powinna".

Patryk Jaki mówił o awarii kolektorów w oczyszczalni ścieków "Czajka" w Warszawie podczas konferencji prasowej w Płocku. Przyjechał tam, by poprzeć kandydaturę Jacka Ozdoby w wyborach parlamentarnych. Przy okazji przekonywał, że zachowanie władz Warszawy w obliczu awarii kolektorów w oczyszczalni ścieków "Czajka" pozostawia wiele do życzenia.

- Jestem przekonany, że sytuacja byłaby inna, gdyby władze Warszawy zachowały się odpowiedzialnie i od razu poinformowały władze państwowe o tym, co się stało, ale kilkanaście godzin sądzili, że uda się to jakoś ukryć, że jakoś uda się coś z tym zrobić - powiedział Patryk Jaki.

Patryk Jaki: Władze Warszawy miały czas na wszystko, ale nie na rzeczy przyziemne

Europoseł stwierdził, że władze Warszawy nie posiadają odpowiedniej liczby narzędzi i instrumentów, którymi z kolei dysponują władze państwowe, a "w tym czasie, kiedy awaria się zaczynała, każda godzina miała znaczenie".

- Zobaczcie państwo, że przez kilka dni słyszeliśmy od Rafała Trzaskowskiego, że "gdzie tam PiS-owcy się będą pchać, panie, nie potrzebujemy niczego, sami sobie poradzimy". No, mija jeden dzień, mija drugi dzień, a potem mówi: "To niech jednak to wojsko przyjedzie". Widzicie państwo, tak właśnie jest z Platformą Obywatelską - powiedział Patryk Jaki. 

Europarlamentarzysta ocenił, że "sytuacja pewnie nie musiałaby być tak poważna", gdyby "władze Platformy zachowały się, tak jak powinny się zachować", powołując się na ustawowy zapis o niezwłocznym informowaniu o takich zdarzeniach, jak awaria kolektorów w warszawskiej oczyszczalni ścieków. Patryk Jaki powiedział również, że nie jest "normalne", że tak drogi i niedawno oddany do użytku sprzęt psuje się po kilku latach.

- Z jednej strony mamy władze Platformy i władze Warszawy, które miały czas na wszystko, na programy LGBT+, na łamanie swoich kolejnych obietnic, Trzaskowski ma czas na podróżowanie po świecie, w sumie nie wiem, w jakich celach, natomiast nie mają czasu na takie sprawy przyziemne, jak pilnowanie jakości infrastruktury komunalnej - powiedział polityk.

Patryk Jaki: Unia Europejska powinna wiedzieć o awarii kolektorów w oczyszczalni "Czajka"

Patryk Jaki, zapytany przez dziennikarzy o to, czy sprawa awarii kolektorów w oczyszczalni ścieków "Czajka" powinna trafić to Brukseli, odpowiedział, że tak. 

- Jestem przekonany, że gdyby w Warszawie rządził ktoś z PiS, to już mielibyśmy tam przypiętych ekologów do wejścia na promenadę. Timmermans i cała reszta, Komisja Europejska, jakieś rady ONZ, zajmowałyby już stanowisko, że co ten PiS robi, ale jak rządzi Platforma, no to wytłumaczyli, że fekalia wymieszały się z wodą, to nie ma problemu - skomentował Jaki.

Europoseł powiedział, że temat awarii kolektorów w oczyszczalni ścieków "Czajka" powinien trafić do Parlamentu Europejskiego co najmniej w formie informacji i że będzie wysyłał w tej sprawie pisma. Oświadczył także, że dobrze byłoby, gdyby na forum unijnym odbyła się debata na temat sytuacji ekologicznej w Polsce.

Więcej o:
Komentarze (287)
Patryk Jaki: Unia Europejska powinna zająć się tematem awarii w oczyszczalni "Czajka"
Zaloguj się
 • H2O H2O

  Oceniono 99 razy 91

  Dostał euro i już pluje na Ojczyznę! Donosiciel! Donosiciel! Zdrajca! Zdrajca! O takich mówili ostatnio księża z ambon!!!!

 • arreis65

  Oceniono 82 razy 74

  za czasów lecha kaczyńskiego fekalia lały się do Wisły przez 3 lata - wtedy gooowna ci nie przeszkadzały bylejaki pissofski palancie !!!

 • tom_aszek

  Oceniono 59 razy 49

  "gdyby w Warszawie rządził ktoś z PiS, to już mielibyśmy tam przypiętych ekologów do wejścia na promenadę."

  Gdyby w Warszawie rządził ktoś z PiS, to w ogóle nie byłoby problemu, bo... nie byłoby oczyszczalni.

 • puuchatek

  Oceniono 39 razy 33

  Panie Jaki - to, że Pan jest głupcem, to nie Pana wina. Ale to, jak Pan w żywe oczy kłamie - to już Pański świadomy wybór.

 • ksiadz.teofil

  Oceniono 38 razy 32

  Panie pośle to prawdziwa Hatakumba ekologiczna! Nie to co za Lecha, kiedy codziennie do Wisły spływało czyste i nieskazitelne polskie gówienko.

 • taroudant

  Oceniono 35 razy 29

  Fekaliami na niespotykaną skalę zalała całą Polskę pissdzielska tępa hołota.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX