Jacek Sasin komentuje zaproszenie Donalda Tuska na obchody 1 września: Sam nie chciał przyjechać

Jacek Sasin przekonuje, że Donald Tusk na obchody 80. rocznicy II wojny światowej "nie został zaproszony w ostatniej chwili". Stwierdził, że może szef Rady Europejskiej zaproszenia "nie chciał odebrać". Wicepremier tłumaczył też, dlaczego Jarosław Kaczyński podczas uroczystości siedział w pierwszym rzędzie.

Jacek Sasin zapewnił w "Kropce nad i" na antenie TVN24, że Donald Tusk "nie został zaproszony w ostatniej chwili". - Dwa tygodnie wcześniej dostał to zaproszenie. Donald Tusk nie chciał być na tych obchodach. Być może ta rocznica go nie interesuje. Na uwagę prowadzącej, że na zaproszeniu nie wymieniono nazwy urzędu pełnionego przez Tuska, Sasin odparł, że "wszyscy dostali tak samo". Wicepremier podnosił, że przewodniczący Rady Europejskiej został zaproszony "jako były polski premier".

Sasin o zaproszeniu dla Tuska: Może nie chciał go odebrać

- Może Donald Tusk nie chciał go (zaproszenia - red.) odebrać, może nie chciał go zauważyć, a może szuka dzisiaj pretekstu do wytłumaczenia, dlaczego na tę ważną dla Polski i Polaków uroczystość nie przybył. Obraził się? Gdyby mnie zaproszono na taką uroczystość w przeddzień, myślę, że nic takiego by się nie stało - stwierdził. - Było dla niego miejsce podpisane imieniem i nazwiskiem - dodał.

Sasin w rozmowie z Moniką Olejnik odniósł się też do miejsca, które na uroczystościach zajął Jarosław Kaczyński. Przypomnijmy, że prezes PiS siedział w pierwszym rzędzie, między przywódcami państw. - Jarosław Kaczyński jest liderem większości parlamentarnej, obozu politycznego, który rządzi w Polsce nie dlatego, że zdobył tę władzę w sposób nielegalny, ale dlatego, że został wybrany głosami Polaków i ma prawo ich reprezentować. Prezes Jarosław Kaczyński nie jest żadnym szeregowym posłem, tylko jest liderem większości parlamentarnej - tłumaczył Sasin.

Więcej o:
Komentarze (199)
Jacek Sasin komentuje zaproszenie Donalda Tuska na obchody 1 września: Sam nie chciał przyjechać
Zaloguj się
 • diesel_poznan

  Oceniono 85 razy 77

  Nigdy nie rozmawiaj z idiotą, bo najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

 • cezar85

  Oceniono 78 razy 66

  Sasinowi dziękujemy za piękną organizację lotu do Smoleńska

  w ten sposób uwolnił ojczyznę od najgorszego prezydenta w historii najgorszych prezydentów

 • ze_co

  Oceniono 60 razy 48

  " Jarosław Kaczyński jest liderem większości parlamentarnej, obozu politycznego, który rządzi w Polsce nie dlatego, że zdobył tę władzę w sposób nielegalny, ale dlatego, że został wybrany głosami Polaków i ma prawo ich reprezentować." .. czyli nie bedzie problemu z Trybunałem Stanu, skoro mu sie należało to miejsce, i że bez żadnego trybu zajął miejscie w pierwszym rzędzie?

 • janbar22

  Oceniono 49 razy 41

  Sasin, jak by cię zaprosili na ważne wydarzenie rodzinne na 3 dni przed to też byś nie przyjechał bo to afront-nie zaproszenie. I nie udawaj głupszego niż jesteś.

 • zalogujsie00

  Oceniono 48 razy 36

  W takim razie panie sasin proszę odpowiedzieć, kiedy Jarosław herbu "Balbina" dostał zaproszenie? Też trzy dni wcześniej? Zatkało kakao?

 • wiejski.empedokles

  Oceniono 45 razy 35

  Ależ oni są wszyscy mali... I tylko Polski żal...

 • zielonyludek

  Oceniono 38 razy 34

  A czego spodziewaliście się po Sasinie?
  Zawsze będzie wina Tuska. I nie ważne czy chodzi o wzrost cen, tornado w Suszku czy wypadki Beaty Szydło.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX