Antoni Macierewicz po obchodach wybuchu II WŚ: Niemcy są głównym ośrodkiem propagandy antypolskiej

Były szef Ministerstwa Obrony Narodowej Antoni Macierewicz skomentował wczorajsze obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej w Warszawie. Stwierdził m.in., że świat w końcu dowiedział się, jaką ofiarę poniosła Polska, ale także, że Niemcy są głównym ośrodkiem propagandy antypolskiej.

Antoni Macierewicz był gościem radiowej Jedynki. Zapytany o to, jak ocenia znaczenie obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej w Warszawie, zachwalał działania polskiej dyplomacji, mówiąc, że dzięki niej cały świat mógł zapoznać się z dokładnymi informacjami na temat roli Polski w największym konflikcie zbrojnym w dziejach ludzkości.

- Myślę, że już dawno, albo nawet nigdy, cały świat nie dowiedział się w tak precyzyjny, dramatyczny i dobitny sposób, jak wyglądała II wojna światowa, jaka była rola Polski, jakie były konsekwencje dla Polski II wojny światowej. Wreszcie świat poznał prawdę o dramacie II wojny światowej. Prawdę, która była zakłamywana, eliminowana, wymazywana ze świadomości społecznej - mówił Antoni Macierewicz

Antoni Macierewicz: Rząd PO-PSL aprobował kłamstwa na temat Polski

Były minister obrony narodowej zaznaczył, że historia i polityka historyczna były bagatelizowana przez rząd PO-PSL, co było jednocześnie aprobatą kłamstw na temat historii Polski.

- To było w pełni świadome. To była zgoda na traktowanie Polski jako jednego z czynników wywołujących II wojnę światową. To była zgoda na to, żeby mówiono o polskich obozach śmierci. To była zgoda na to, żeby Polska była stawiana do kąta na arenie międzynarodowej. Żeby można było wybielić rolę Niemiec kosztem Polski - mówił Antoni Macierewicz.

Macierewicz: W Niemczech ukazuje się najwięcej informacji o "polskich obozach śmierci"

Były szef MON ocenił, że Niemcy są "głównym ośrodkiem propagandy antypolskiej".

- To tam najwięcej ukazuje się informacji o "polskich obozach śmierci". To tam się robi filmy, który oskarżają polską partyzantkę, Armię Krajową, o faszyzm. To tam jest ta czarna legenda i czarna propaganda państwa polskiego - powiedział Antoni Macierewicz.

Były szef Ministerstwa Obrony Narodowej przyznał jednocześnie, że słowa Wolfganga Schaeuble’a, przewodniczącego niemieckiego Bundestagu, o tym, że "pakt Ribbentrop-Mołotow był czwartym rozbiorem Polski", były bardzo ważne.

- Państwa, które brały udział w rozbiorze i zniszczeniu struktury geopolitycznej ówczesnego świata, muszą za to ponieść odpowiedzialność. Także odpowiedzialność mającą wymiar finansowo-gospodarczy - podkreślił Macierewicz

Więcej o:
Komentarze (246)
Antoni Macierewicz po obchodach wybuchu II WŚ: Niemcy są głównym ośrodkiem propagandy antypolskiej
Zaloguj się
 • arreis65

  Oceniono 111 razy 105

  antoni macierewicz jest głównym ośrodkiem kampanii antypolskiej !!!

 • norbertrabarbar

  Oceniono 82 razy 78

  Akurat Niemcy jeszcze nigdy nie byli tak propolscy jak dzisiaj
  - w Niemieckich mediach jest bardzo mało antypolskiej narracji.

  Szkoda, że Polacy nie potrafią tego wykorzystać.

 • tempa-dzida2

  Oceniono 76 razy 68

  NIE MA ŻADNEJ PROPAGANDY ANTYPOLSKIEJ.
  Jedyne działania "przeciw Polsce" prowadzi Pis, który kłóci się ze wszystkimi i o wszystko !!!!

 • Johannes Korusiewicz

  Oceniono 56 razy 48

  A obozy dla Ślązaków po ll WŚ ? Pamiętamy!
  A od Rosjan za dogadanie się z Hitlerem to nic nie chcecie? Zabrali Wam pół Polski. Doili was 50 lat z węgla i stali, oraz innych dóbr. Wywieźli milion Polaków na Syberię i do Kazachstanu.
  Od Niemców dostaliście uprzemysłowiony Górny i Dolny Śląsk, oraz Pomorze Wschodnie i Zachodnie. O Gdańsku nie wspomnę.
  30% dopłat Unijnych to pieniądze niemieckich podatników. Nawet tych którzy nie urodzili się w Niemczech.
  Szarpcie Putina o kasę i Ziemie utracone.

 • frajtak

  Oceniono 50 razy 46

  Rosyjski głos w RP się odezwał...

 • obeznany

  Oceniono 48 razy 44

  Brawo Macierewicz, brawo PiSbolszewia: szczuć i szukać kolejnych wrogów, gdzie tylko się da! Ciągle ich jeszcze mało.
  Już wystarczająco długo nie zostaliśmy "zdradzeni i osamotnieni" o świcie. Za mało krwi!

 • zelig777

  Oceniono 44 razy 40

  Pierwszy agent Kremla nadaje. Prezydent Niemiec przejmująco przeprasza za napaść niemieckich nacjonalistów sprzed 80 lat, rangę uroczystości w Polsce zorganizowanych przez pisowską władzę ratuje kanclerz Niemiec. A ten dureń jedyne co potrafi wydukać to brednie o niemieckich ośrodkach propagandy antypolskiej . Jakoś nie przeszkadza mu, że Rosja nigdy nie przeprosiła za napaść 17 września 1939r, co więcej uważa akcję za w pełni usprawiedliwioną. I tylko na Kremlu cieszą się z nieustannego wbijania klina między Warszawę a Berlin. Macierewicz i reszta tej skundlonej polskiej prawicy powinni dostać ordery z rąk samego Putina.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX