Wybory parlamentarne 2019. Sondaż na grupie 8 tys. respondentów: PiS z samodzielną większością

Polska Press przeprowadziła sondaż przed jesiennymi wyborami. Wynika z niego, że PiS mogłoby liczyć na samodzielną większość, zaś do Sejmu dostałyby się tylko cztery partie.

PiS w ostatnim czasie zaliczyło kilka poważnych wpadek wizerunkowych, takich jak afera samolotowa z udziałem byłego już marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego czy działania także byłego wiceministra sprawiedliwości Łukasza Piebiaka ws. dyskredytacji sędziów.

Sondaż na 8 tys. respondentów: PiS z samodzielną większością

Polska Press Grupa we współpracy z Ośrodkiem Badawczym Dobra Opinia przeprowadziła sondaż na grupie 8 tys. dorosłych mieszkańców Polski. Skorzystano z metody wywiadu ankieterskiego z wykorzystaniem papierowego kwestionariusza. Badanie przeprowadzono w dniach 23-29 sierpnia. Przypomnijmy, że przy większości sondaży grupa ta zazwyczaj liczy około tysiąc osób.

W sondażu PPG badanych zapytano o to, na kogo oddaliby swój głos, gdyby wybory odbyły się dzisiaj. Głos na partię rządzącą oddałoby aż 45 proc. respondentów. Oznacza to, że PiS w nowym parlamencie mogłoby liczyć na 246 mandatów, a więc miałoby samodzielną większość.

Koalicja Obywatelska (PO, Nowoczesna, Inicjatywa Polska i Zieloni) otrzymałaby o 15 punktów procentowych mniej - 30 proc. głosów, czyli 155 mandatów. Do Sejmu dostałyby się jeszcze tylko dwa ugrupowania: SLD, który startuje razem z Wiosną i partią Razem, otrzymałby 11 proc. (45 mandatów), a także PSL, startujące razem z Kukiz '15, które mogłoby liczyć na 6 proc. (13 mandatów).

Poza parlamentem znalazłyby się Konfederacja Wolność i Niepodległość (4 proc.), Koalicja Bezpartyjni i Samorządowcy (2,50 proc.), Skuteczni Piotra Liroya-Marca (1 proc.). Mniejszość Niemiecka  mogłaby liczyć z kolei na poparcie 0,5 proc., jednak jako komitet mniejszości narodowej - zgodnie z przepisami - jest ona zwolniona z pięcioprocentowego progu wyborczego i w takiej sytuacji otrzymałaby jeden mandat.

Więcej o:
Komentarze (353)
Wybory parlamentarne 2019. Sondaż na grupie 8 tys. respondentów: PiS z samodzielną większością
Zaloguj się
 • raz1dwa2trzy3

  Oceniono 115 razy 95

  Disco polo też jest popularne.
  Kultura już nie.
  Normalność ma gębę Jarosława K.
  Prawda ma usta Mateusza M.
  Zdrowie psychiczne ma twarz Antoniego M.

 • christomoltisanti

  Oceniono 78 razy 48

  PiS seksualni mistrzowie świata. Dymają 38 milionów Polaków , a 45 % gamoni się to podoba...

 • munaciello

  Oceniono 65 razy 41

  Piłsudski miał rację: ludzie w tym kraju za pieniądze dają dudy aż miło.
  Wychodzi na to, że Polacy rzeczywiście są bardzo konserwatywni, bo to przecież prostytucja jest najstarszym zawodem na świecie.

 • odysej2012

  Oceniono 46 razy 36

  Niektórzy z list PiS to idole. Wielu obywateli chciałoby móc kraść, ustawiać rodzinę bez konsekwencji. Pewnie są i tacy, co chcieliby ułaskawić szwagra przed wyrokiem, skopać przeciwników na ulicy i bez ograniczeń wdeptywać nielubianych sąsiadów, którym się powodzi.

 • mjs05

  Oceniono 49 razy 31

  Jeśli was to dziwi, to pooglądajcie sobie publicystykę w TVP. Na początek polecam "Studio Polska" z 31.08.2019. To jest już geobbelsowska propaganda w pełnym tego słowa znaczeniu. Szczucie ludzi na innych ludzi, operowanie manipulacją, a często i zwykłym kłamstwem, poniżanie uczestników dyskusji mających inne poglądy.

  My tu sobie możemy dyskutować na argumenty w sprawach gospodarki, homoseksualistów, praworządności. Krytykować linię redakcji i z nią polemizować. Tam są tylko emocje, pełne podporządkowanie linii partii, zero samodzielnego myślenia i propaganda tworzona centralnie.

  Przerażające jest, jak wielu ludzi im wierzy, nie potrafi dostrzec tej manipulacji.

 • marc.pl

  Oceniono 35 razy 23

  W Wiadomościach TVP tylko prymitywna propaganda dla widzów z rozumem pierwotniaka o rajskich czasach w jakich obecnie Polacy żyją dzięki PiS. Niebawem wyprzedzimy Niemcy i pozostały świat w bogactwie i dobrobycie. Komuniści ze swoją propagandą w TV byli bardziej subtelni.

 • pemu

  Oceniono 39 razy 21

  Skoro Polacy to naród przekupny, więc nie ma się czemu dziwić.
  Patologia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX