Donald Trump odwołuje wizytę w Polsce. Komentarze opozycji: "Nie chciał PiS Donalda, to go nie ma..."

Donald Trump odwołał dwudniową wizytę w Polsce, która miała odbyć się w ramach obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Politycy opozycji komentują już decyzję prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Prezydent USA Donald Trump miał przyjechać z wizytą do Polski w dniach od 1 do 2 września i wziąć udział w obchodach 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Polityk odwołał jednak swój przyjazd, uzasadniając to tym, że w kierunku Florydy zmierza huragan Dorian. Meteorolodzy przewidują, że do tego czasu przybierze na sile tak, że zostanie sklasyfikowany jako huragan czwartej kategorii w pięciostopniowej skali.

Donald Trump odwołuje wizytę w Polsce - "ma inne, własne priorytety"

Decyzję Donalda Trumpa skomentowali politycy opozycji. Większość z nich oceniła, że ta sytuacja pokazuje miejsce polskiej polityki na arenie międzynarodowej. Takiego zdania jest m.in. były minister finansów rządu PO-PSL Jacek Rostowski. "Trump ma inne, własne priorytety. Wizyta w Polsce na 80. rocznicę wybuchu wojny ewidentnie nie jest jednym z nich. To prysznic zimnej wody dla PiS i ich złudzeń co do tego prezydenta USA i smutna prawda dla na wszystkich" - napisał na Twitterze.

"Nie chciał PiS Donalda, to go nie ma" - opozycja komentuje odwołaną wizytę Donalda Trumpa 

Poseł Platformy Obywatelskiej Piotr Misiło nawiązał też do późnego zaproszenia byłego premiera Polski, przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska na uroczystości państwowe w Warszawie. Rzecznik prezydenta argumentował brak zaproszenia dla Tuska tym, że nie jest on obecnie przywódcą żadnego z państw, a zaproszenia wysłane zostały tylko do przywódców państw Unii Europejskiej czy NATO. Potem jednak twierdził, że zaproszenia trafiły też do wszystkich byłych premierów i prezydentów Polski. Piotr Misiło podsumował nieobecność Donalda Trumpa i późne zaproszenie dla Donalda Tuska słowami: "Prawo i Sprawiedliwość nie chciało Donalda, to go nie ma...".

Z kolei były wicepremier Roman Giertych uznał, że Donald Trump ocenił, że PiS przegra wybory i dlatego postanowił zrezygnować z wizyty,

O komentarz pokusił się także Leszek Miller - "Donald Trump jeździ tam, gdzie ma jakiś interes do załatwienia. Do Danii nie pojechał, bo okazało się, że Grenlandia jest nie do kupienia. Polska co prawda nie ma niczego do sprzedania, ale to co miała kupić i tak już kupiła". Wcześniej w rozmowie dla WP.pl były premier zgodził się z opiniami, że Donald Tusk będzie najbardziej rozpoznawalnym politykiem na obchodach 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. W ocenie Leszka Millera Prawo i Sprawiedliwość nie chciało zaprosić Donalda Tuska, ponieważ w wyborach prezydenckich mógłby wygrać z Andrzejem Dudą. 

Więcej o:
Komentarze (188)
Donald Trump odwołuje wizytę w Polsce. Komentarze opozycji: "Nie chciał PiS Donalda, to go nie ma..."
Zaloguj się
 • justas32

  Oceniono 71 razy 55

  Donald Tusk to jedyny polski Mąż Stanu. Przerasta Jarosława Kaczyńskiego o dwie głowy - dosłownie i w przenośni. Dlatego suweren go nienawidzi ...

 • antoszek22

  Oceniono 48 razy 42

  pisiory powinne podziękować Błaszczakowi Suskiemu i TVN Info

  Amerykanie wzieli na poważnie Czarnobyl i żołnierzy w maskach pgaz.
  Stracić pole golfowe rezydencję i zdrowie z powodu choroby popromiennej w jeden dzień , to przesada

 • jurek4491

  Oceniono 42 razy 34

  MIODZIO - trampek załatwił ich na CACY .
  List byłych ambasadorów zrobił swoje - pod rządami PiS-u kraj nie jest demokratyczny .

 • def11

  Oceniono 36 razy 30

  Prezes kazał przebrać Błaszczaka, wysłał na solarium i zamierza na lotnisku powitać kwiatkami by w TVPiS zwycięstwo ogłosić.

 • greatgadsby

  Oceniono 31 razy 27

  HE he, całą przedwczorajszą noc i wczorajszy dzień wierne lachociągi, trolle i hejterzy (tfu) ministra zwanego (jakże słusznie ) Zerem, bez wytchnienia zalewały nas g o o wnem z Warszawy, podsycały panikę wśród niedorobionych i niedouczonych sutenerów, wprowadzały stan wyjątkowy, ogłaszały katastrofę ekologiczną, megaepidemię itd. Akcje hejterskiej dezinformacji i łgarstwa rozpoczął debi postawiony na stanowisku Ministra Środowiska, Minister Zdrowia nie bardzo chciał sie kompromitować, ale mu kazali, więc musiał.
  Hejterskie łachudry czuły sie bardzo dowartościowane, bo w swoim mniemaniu bardzo dołożyły platformersom.
  Zaś na koniec dnia pojawił się bonus w postaci faka i gestu Kozakiewicza, pokazanego Maliniakowi, Balbinie i innym PISuarom przez Trampka .

  Nawet Trump sie z P I S d y śmieje, bo to kłamcy i złodzieje.

  W zasadzie, to Trampek nawet nie musiał wymawiać się huraganem, wystarczyło powołać się na ogłoszoną przez szefa GPPRM niejakiego Suskiego katastrofę porównywalną z Czarnobylem . Ten arcydebil zwany niekiedy Carycą jak zwykle nie zawiódł i popisał się swoją YntYlYgiencją równą YntYlYgiencji pustej butelki po piwie Zubr:)

 • alfred.ziemniak

  Oceniono 33 razy 27

  Ciągle na kolanach....dramat.

 • krowajagoda

  Oceniono 28 razy 26

  Przyjedzie na 100 rocznice.
  Stolica bedzie w Toruniu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX