Przylot Donalda Trumpa do Polski przesunięty. Prezydent USA przybędzie dzień później

Prezydent Donald Trump przybędzie do Warszawy w niedzielę rano, a nie w sobotę wieczorem, jak podawano wcześniej - dowiedziało się Polskie Radio w Białym Domu. Późniejszy przylot nie będzie miał wpływu na program pobytu amerykańskiej pary prezydenckiej w Polsce. 

Jak dowiedział się korespondent Polskiego Radia w Waszyngtonie od dwóch przedstawicieli Białego Domu, amerykańska para prezydencka odleci z Waszyngtonu w sobotę 31 sierpnia późnym popołudniem. Na Okęciu Air Force One z prezydencką parą na pokładzie ma wylądować po godzinie 8 rano. Informacje te potwierdził Polskiemu Radiu szef gabinetu prezydenta Andrzeja Dudy minister Krzysztof Szczerski, wyjaśniając, że przesunięcie przylotu prezydenta Trumpa wynika z przyczyn technicznych.

Donald Trump przyleci do Polski w niedzielę. Wygłosi przemówienie

Kilka godzin po przylocie do Warszawy prezydent Donald Trump wraz z Pierwszą Damą USA Melanią Trump weźmie udział w uroczystościach 80. Rocznicy wybuchu II wojny światowej na Placu Piłsudskiego. Amerykański przywódca wygłosi tam przemówienie. W poniedziałek Donald Trump odbędzie między innymi rozmowy dwustronne z prezydentem Andrzejem Dudą i premierem Mateuszem Morawieckim. Przy okazji wizyty w Warszawie może też dojść do spotkania amerykańskiego przywódcy z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim. 

Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz przekazał, że głównymi tematami rozmów między stroną polską a amerykańską będą "zniesienie wiz dla Polaków, kwestie obronne oraz sprawy gazowe". - Liczymy, że to będzie okazja do zacieśnienia naszych stosunków, w szczególności w sferze wojskowej, liczymy także na dalszy rozwój współpracy w dziedzinie zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego. Mówimy także o rozwoju energetyki nuklearnej we współpracy ze Stanami Zjednoczonymi - powiedział Czaputowicz.

Więcej o:
Komentarze (145)
Wizyta Donalda Trumpa przesunięta. Prezydent USA przyleci do Polski w niedzielę
Zaloguj się
 • czechy11

  Oceniono 52 razy 32

  Klęczące pachołki dojnej zmiany na czele z główną melepetą narciarzem chyba się popłaczą. Lizanie befxie skrócone.

 • rozterka47

  Oceniono 36 razy 28

  jednym słowem , ani minuty więcej niż uroczystość :)

 • def11

  Oceniono 38 razy 28

  To dobrze, bo Duda będzie mógł się położyć i przespać, a tak to od wieczora by siedział i krzesła pilnował.

 • mistermadmat

  Oceniono 36 razy 28

  kto będzie witał Trumpa?? bezzębny karzeł ,krzywogębny pinokio czy Andrew Asshole??????

 • q1001

  Oceniono 32 razy 24

  Prezydent USA robi wszystko aby jak najkrócej mieć do czynienia z Adrianem i pierwsza damą , robiąca wielkie kroki. Czegoś się jednak nauczył...

 • claudiusz

  Oceniono 37 razy 19

  juz wkrotce Trump przegra wybory a Demokraci,ktorzy je wygraja dadza Polsc epopalic za niszczenie Demokracji i Polska znowu zostanie sama jak palec ....podobnie jak w 1939 roku....podziekujemy za to mafijnej organizacji zwana pis

 • tad-tad1

  Oceniono 25 razy 19

  jeśli o mnie chodzi , to nie musi się fatygować, pokazuje gdzie ma tych palantów, podlizujących się obrzydliwie, Polska wstała z kolan by paść na pysk przed pajacem , Za co nas Bóg ukarał .?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX