Afera Piebiaka. Morawiecki komentuje reakcję Ziobry: Pan minister nie wiedział o tym, co się dzieje

- Pan minister Ziobro zareagował, tak jak powinien zareagować - podkreślił Mateusz Morawiecki, odnosząc się do kwestii ewentualnej dymisji ministra sprawiedliwości. Zaznaczył też, że "konkurenci polityczni" PiS nie reagują w żaden sposób na doniesienia o zorganizowanym hejcie w Urzędzie Miasta w Inowrocławiu.

Podczas konferencji prasowej Mateusza Morawieckiego po posiedzeniu rządu, który zajął się projektem budżetu na rok 2020, padło pytanie o to, czy wobec Zbigniewa Ziobry zostaną podjęte kroki w związku z akcją szykanowania sędziów, która miała, według relacji mediów, mieć miejsce w jego resorcie.

- Pan minister Ziobro nie wiedział o tym, co się dzieje. W dużych instytucjach, gdzie są zatrudnione tysiące, czasami dziesiątki tysięcy ludzi, nie można dokładnie określić co, w którym kącie, jakiego pokoju, jakiego typu brudy czy nieczyste sprawy się zgromadziły. Dlatego pan minister Ziobro zareagował, tak jak powinien zareagować - podkreślił Mateusz Morawiecki. 

Mateusz Morawiecki: Grzegorz Schetyna nie reaguje

Premier dodał, że decyzje o dymisji byłego wiceministra Łukasza Piebiaka, a potem odwołaniu delegacji sędziego Jakuba Iwańca do Ministerstwa Sprawiedliwości, zostały podjęte w 24 godziny. I szybko nawrócił do sprawy hejtu rzekomo finansowanego przez Urząd Miasta w Inowrocławiu.

- Tymczasem u naszych konkurentów politycznych, według doniesień medialnych, instytucje miasta Inowrocławia uczestniczą w zorganizowanym hejcie i pan przewodniczący Grzegorz Schetyna nie reaguje - stwierdził premier.

Podał również kolejne przykłady: Sławomira Neumana, który ma zarzuty prokuratorskie i sprawuje funkcję przewodniczącego klubu Platformy Obywatelskiej, czy Stanisława Gawłowskiego, który jest posłem PO i również usłyszał zarzuty prokuratorskie. Jak zaznaczył Mateusz Morawiecki, w żadnym z tych przypadków "partia pana Grzegorza Schetyny nie wyciąga wniosków".

Morawiecki apeluje o "adekwatną reakcję po obu stronach sceny politycznej"

- Apeluję, żeby w sposób bardzo sprawiedliwy traktować nieprawidłowości, które w domenie publicznej się pojawiają - powiedział. - Tutaj bardzo szybka reakcja i wyczyszczenie tego, co można nazwać bardzo delikatnie nieprawidłowościami, po drugiej stronie media donoszą o zorganizowanym hejcie w mieście, w którym uczestniczą instytucje tego miasta. Drodzy państwo, (...) należy z tego wyciągnąć jakieś podstawowe wnioski - podkreślił premier.

- Reakcja powinna być adekwatna, (...) taka sama po obu stronach sceny politycznej - podsumował.

Prezydent Inowrocławia: Osoba podejrzana w śledztwie próbuje przykryć swoje niezgodne z prawem działania 

Według relacji TVP Info, w Inowrocławiu jedna z urzędniczek Urzędu Miasta miała przyjmować faktury wystawione przez lokalną biznesmenkę za niewykonane usługi. Ratusz miał na tym stracić około 200 tys. złotych. W sprawie pojawiają się również inne wątki - w sumie postawiono około 180 zarzutów 16 osobom.

TVP Info w swoich materiałach przytacza też zeznania biznesmenki, z których wynika, że kwotami z faktu opłacano internetowych trolli. Tymczasem rzecznik CBA Temistokles Brodowski powiedział, cytowany przez "Fakty" TVN, że w śledztwie nie ma wątku hejtowania, a jedynie fałszowania faktur.

Do oskarżeń odniósł się prezydent miasta Inowrocławia Ryszard Brejza. Według niego osoba podejrzana w śledztwie "swoje bezsprzecznie niezgodne z prawem działania (...) próbuje przykryć rzekomymi zleceniami politycznymi oraz działaniami sieciowymi".

Więcej o:
Komentarze (232)
Afera Piebiaka. Morawiecki komentuje reakcję Ziobry: Pan minister nie wiedział o tym, co się dzieje
Zaloguj się
 • lesnojeziorska

  Oceniono 54 razy 54

  "Morawiecki powiedział" - ten początek określa już wagę i wiarygodność informacji.

 • krynolinka

  Oceniono 56 razy 52

  Coraz bardziej pisiory bezczelne. Bezsilność ogarnia. Cały aparat państwa nastawiony na krycie tyłka Ziobro i przekierowanie zainteresowania na opozycję. Powtórka z "kryształa".

 • sztucznypolak

  Oceniono 48 razy 46

  Ciekawe, o ilu jeszcze swoich lajdactwach i przestepstwach "nie wiecie".
  Wlacznie z toba, bezczelny klamco.

 • Wieslaw Szasz

  Oceniono 43 razy 43

  Tuska i Kopacz przed TS, bo nie wiedzieli, ale Zero mógł nie wiedzieć.

 • H2O H2O

  Oceniono 36 razy 36

  Rzecznik CBA mówi że nie ma wątku trolli/hejtowania w sprawie z Inowrocławia. O czym zatem Pan Premier tu cudzołoży? Z drugiej strony w tym kontekście nie dziwi brak dymisji dla urzędnika który nie wie co robią jego zastępcy. Nie dziwi nic.

 • piotraa81

  Oceniono 36 razy 36

  Morawiecki a kiedy rusza sprawa łapówki dla dewelopera Kaczyńskiego?

 • def11

  Oceniono 32 razy 32

  Ziobro nie wiedział co robi wiceminister, jego zastępca i pozostali powołani przez niego urzędnicy odpowiedzialni w resorcie za tzw reformę sądów ?! Tym bardziej do dymisji, brak kompetencji do pełnionej funkcji.

 • grzegorz-g1953

  Oceniono 30 razy 30

  Znowu kłamiesz Morawiecki! Hejt w Inowrocławiu nie jest dziełem prezydenta Brejzy, a 2 urzędniczek powiązanych z PiSem. Co ty więc porównujesz. Dlaczego nie wyciągasz właściwego wniosku, że skoro hejt, to autorem są prominentne osoby z PiS?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX